Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Як працює автоматизоване керування автомобілем

Що потрібно автомобілю, щоб їздити автоматично? А які системи вже використовуються сьогодні? Дізнайтеся про поточний стан техніки та виклики, пов’язані з автоматизацією.

Відеокамери на автоматизованому автомобілі спрямовані вперед, назад і вбік. Вони надають реальні зображення дороги, дорожніх знаків та інших учасників дорожнього руху. Вони визначають відстань до об’єктів і допомагають розпізнавати пішоходів і велосипедистів.

Радарні датчики постійно вимірюють відстань між автомобілем і іншими учасниками дорожнього руху та речами в безпосередній близькості. Система GPS приймає сигнали від супутників і таким чином забезпечує огляд найближчих околиць. Додаткові датчики прискорення визначають, чи їде він у бажаному напрямку, чи його заносить.

Автоматизований автомобіль може обмінюватися інформацією з іншими транспортними засобами та джерелами даних через мобільний зв’язок або WLAN (C2X-комунікація). Це уможливлює ранні попередження про несподівані перешкоди.

Зрештою, програмне забезпечення на борту оцінює всі дані та коригує стиль автономного водіння. Автомобіль може самостійно гальмувати, прискорюватися або керувати. Програмне забезпечення також знає і враховує правила дорожнього руху.

Як комп’ютер бачить дорожній рух

Щоб орієнтуватися в русі, автоматизовані автомобілі розділяють навколишнє середовище на різні об’єкти: де дорога, де дорожні знаки, де знаходяться люди та інші автомобілі? Цей етап дуже важливий, оскільки, наприклад, від автомобіля можна очікувати іншої послідовності рухів, ніж від людини.

Якщо автомобіль розпізнає пішохода, напрямок і швидкість його руху, він розраховує подальший рух на основі ймовірностей. Якщо пішохід може зробити крок із небезпечної зони за півсекунди, то автомобіль не може. Відповідно, автоматизований автомобіль повинен по-різному реагувати на різних учасників дорожнього руху.

Людське око проти комп’ютерного зображення

Датчики, особливо радар, неперевершені, коли справа доходить до обчислення відстані та швидкості. Комп’ютер може точно розрахувати, коли станеться зіткнення за тих самих параметрів, і може розпочати гальмування з точністю до сантиметра. Люди можуть лише здогадуватися. Крім того, на відміну від датчиків, люди іноді відволікаються, а в складній ситуації параметри ніколи не залишаються незмінними.

Сильними сторонами людей є сприйняття складних ситуацій і невербальне спілкування. За допомогою зорового контакту, наприклад, люди можуть визначити, чи помітив пішохід ситуацію, чи він неуважно вийшов на вулицю. Хоча камери фіксують лінію видимості людей, це не справжній зоровий контакт.

Швидкого помаху або моргання також може бути достатньо, щоб повідомити або вирішити складну ситуацію. Комп’ютер цього не розуміє. Він враховує лише правила дорожнього руху і результати вимірювання.

Джерело: adac.de

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.