Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Європейський ринок електромобілів зростає, але залишається досить крихким

Як вже повідомляв Укравтопром, незважаючи на рекордно низьку базу порівняння через пандемію COVID, продаж нових автомобілів в ЄС минулого року скоротився через брак мікрочіпів.

Проте вже цього року Європейська асоціація автовиробників (ACEA) очікує на стабілізацію поставок напівпровідників і прогнозує поновлення зростання реєстрацій легкових автомобілів в Євросоюзі. За прогнозом ACEA зростання може становити майже 8%, внаслідок чого реєстрації нових легкових авто досягнуть 10,5 млн одиниць. Але навіть з таким зростанням результат буде майже на 20% нижчим за докризовий рівень продажів 2019 року.

Водночас, на тлі минулорічного скорочення ринку транспортних засобів автомобілі з електричною зарядкою продовжували збільшувати свою присутність на ринку. Унаслідок кожен п’ятий проданий в ЄС автомобіль був електромобілем (BEV), або плагін-гібридом.

Напередодні публікації Європейського закону про чіпи ACEA закликає ЄС зменшити свою залежність від закордонних постачальників, щоб уникнути великих ризиків для європейської промисловості в майбутньому.

Крім того, автовиробники вкотре звертають увагу політиків на проблему з інфраструктурою для електромобілів.

«Високі показники автомобілів з електричною зарядкою – це дуже приємна новина», – заявив президент ACEA і генеральний директор BMW Group Олівер Ціпсе. «Однак ми не можемо забувати, що це все ще досить тендітний ринок, який сильно залежить від заходів підтримки, таких як стимули споживачів і насамперед широка доступність зарядної інфраструктури».

Сьогодні темпи розгортання інфраструктури сильно відстають від споживчого попиту на електромобілі. Насправді за останні п’ять років продажі електромобілів збільшились учетверо швидше, ніж нарощування точок зарядки.

«З 2017 по 2021 рік продажі електромобілів зросли більш ніж у 10 разів, тоді як кількість громадських зарядних пристроїв в ЄС за той же період зросла менш ніж у 2,5 рази», — наголосив Ципсе. «Якщо ця ситуація не буде терміново вирішена шляхом запровадження амбітних цілей для всіх держав-членів ЄС, ми дуже скоро зіткнемося з проблемами», – додав керівник Асоціації.

Джерело: ukrautoprom.com.ua

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.