Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk
News 09.06.2023

ЄС дає “добро” на виділення мільярдів для виробництва чіпів

Попит на чіпи в автомобільній промисловості зростає і зростає. Європейська комісія схвалила заплановане фінансування напівпровідникової галузі. Це дозволить вивільнити мільярди на проекти.

Щоб стати менш залежним від США та Китаю у розвитку мікроелектроніки та мікросхем, ЄС схвалив мільярдну програму допомоги. Це має зробити можливим реалізацію десятків проектів, – розповіла в четвер у Брюсселі комісар ЄС з питань конкуренції Маргрете Вестагер. За її словами, мікрочіпи є основою економіки, і Європа повинна збільшити свої можливості в цій галузі. “Ми повинні стати першопрохідцями”, – сказала Вестагер.

В рамках так званих “Важливих проектів, що становлять спільний європейський інтерес” (IPCEI) будуть затверджені субсидії на суму 8,1 мільярда євро, повідомляє ЄС. Крім того, приватні компанії вкладуть до 13,7 мільярда євро, зробивши загальний обсяг інвестицій близько 21,8 мільярда євро. У проекті беруть участь 14 країн ЄС, зокрема Німеччина, Франція, Австрія, Нідерланди та Іспанія.

Проєкти на старті

“Нове фінансування для напівпровідників визначає важливий курс для цифрового суверенітету  Європи”, – підкреслив Бернхард Роледер, генеральний директор галузевої асоціації Bitkom. Без напівпровідників не було б цифровізації. Зараз важливо, щоб рішення про фінансування приймалися швидко, попередив він. “Схвалення Єврокомісії зайняло багато часу, багато проєктів перебувають на початковій стадії вже більше року. Таким чином, ми можемо підвищити стійкість всієї Європи в цій важливій галузі та забезпечити створення доданої вартості та робочих місць”.

Додаткові приватні інвестиції

Інвестиційна програма має на меті надолужити згаяне в мікроелектроніці та комунікаційних технологіях, особливо в тих сферах, де Європа стала технологічно залежною від третіх країн. На думку Міністерства економіки, сприяння розвитку мікроелектроніки має сприяти створенню сучасних заводів з виробництва мікросхем і розробці більш ефективних компонентів.

Передбачається, що європейські компанії, які отримають підтримку, додатково реалізують приватні інвестиції в дослідження і розробки, виробничі потужності та будівлі в двозначному мільярдному діапазоні. У той же час, національні проекти створять понад 4000 нових прямих робочих місць.

 

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.