Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk
News 11.08.2023

Ідея для пожежників – Recover-E-Bag – мішок для гасіння пожеж електромобілів

Дискусія про пожежну безпеку електрокарів періодично розгорається з новою силою. Згідно зі статистикою найбільших страховиків, електромобілі горять не частіше, ніж автомобілі з двигуном внутрішнього згоряння. Але коли вони загоряються, їх важче гасити – особливо на судні. Це пов’язано з тим, що звичайні методи гасіння можуть стримувати електричні пожежі лише в обмеженій мірі і не назавжди.

Про засоби безпеки на суднах відомо небагато, але можна з упевненістю припустити, що судноплавні компанії не надто добре підготовлені до пожеж електромобілів. Але як можна ефективно загасити або локалізувати пожежу електромобіля – чи то в морі, чи то на дорозі? Насправді, існують нові підходи. Наприклад, “Recover-E-Bag”. Це велика сумка, в яку можна упакувати палаючий електромобіль. Сумка для гасіння електромобілів спеціально розроблена для швидкого реагування на електричні пожежі в електромобілях, адже транспортування сталевої ванни на місце аварії для ефективного охолодження аварійного транспортного засобу часто займає занадто багато часу або взагалі є неможливим.

“Коли на суднах виникає пожежа, пожежна бригада, звичайно, не приїжджає”, – каже Гаральд Самойський з пожежної бригади Бад-Хомбурга, який розробив сумку разом з товаришами по службі і випустив її на ринок разом з компанією з Вестервальду. Потім, за його словами, важливо швидко стабілізувати ситуацію, а це означає постійне охолодження транспортного засобу. На його думку, RecoverEBag наразі є єдиним способом утримати під контролем палаючий електромобіль на суднах. Система розроблена таким чином, що підготовлена команда може підготувати мішок, який коштує 2 000 євро, до використання за три-чотири хвилини. Залежно від розміру транспортного засобу, мішок наповнюється приблизно 1 500 літрами води; в морі це може бути і солона вода.

Перед тим, як помістити автомобіль у мішок, його охолоджують до максимальної температури 70 градусів за Цельсієм, щоб до нього можна було підійти. “Потім ми можемо підняти автомобіль за центральну настільки, щоб покласти мішок під нього ззаду. Далі піднімається інша сторона автомобіля, і мішок витягується вгору. Важливо знати: пожежі в електромобілях не є вибухонебезпечними, важливо постійно охолоджувати акумулятор, щоб він не загорівся знову”, – пояснює Самойський. І: “Ми не можемо “загасити автомобіль” за допомогою нашої системи, а лише втрутитися у вогонь акумулятора, який триває після звичайних заходів пожежогасіння”.

Мішок також можна використовувати в інших важкодоступних місцях, таких як підземні гаражі, де також неможливо використовувати сталевий лоток для підйому автомобіля. Мішок також цінується буксирувальними компаніями через його невеликий розмір упаковки і простоту використання. А ще мішок можна використовувати для гасіння пожеж у транспортних засобах внутрішнього згоряння. “Коли нещодавно в Бад Хомбурзі загорівся автомобіль, ми запакували його в мішок і покрили вогнегасною піною, щоб запобігти утворенню парів бензину”, – розповідає Гаральд Самойський.

Як виникла ідея протизапального засобу? Дочка Гаральда Самойського, їдучи до бабусі з дідусем, спакувала свій бобік у велику сумку з Ікеї – ось тоді і проскочила іскра.

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.