Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk
News 01.07.2023

1 річ, яку ви можете зробити вже сьогодні, щоб почати будувати більш здорові стосунки з роботою

Пандемія у світі та її наслідки породили десятки трендів і хештегів, пов’язаних з роботою – “Тихе звільнення”,  “Велика відставка”, #ActYourWage, “Мінімальний прожитковий мінімум” і тому подібне. Проте всі ці модні слова насправді зводяться до одного явища. Замкнені в своїх домівках, поки лютував вірус, багато людей усвідомили, що раніше мали дуже нездорові стосунки з роботою. З якоїсь причини багато працівників раптом зрозуміли, що вкладають у свою роботу надто багато себе, підприємці також не були застраховані від цієї розплати.

Як вирватися з петлі приреченості трудоголіка

Сидячи вдома, багато хто з нас починає замислюватися над тим, чи варто так тісно прив’язувати свою ідентичність до професії. Чи справді віддавати стільки часу та енергії роботі було розумним рішенням? Чи існує кращий, більш збалансований спосіб життя?

Нова книга “Достатньо хороша робота” досліджує ці питання, простежуючи, як американці стали такими неврівноваженими і як ми можемо почати перезавантажувати наші стосунки з роботою. Її авторка, журналістка Сімона Штольцофф, нещодавно розповіла про книгу Науковому центру “Велике добро” при Каліфорнійському університеті в Берклі.

Інтерв’ю варто прочитати повністю, але для читачів, які можуть впізнати себе в дискусіях, висвітлених у книзі Сімони Штольцофф, вона пропонує просту пораду. Відокремлення вашої особистості від вашої роботи може бути довгим і складним процесом, але ви можете розпочати цей шлях вже сьогодні, змінивши свій робочий графік.

Інтернет означає, що може бути важко відключитися від роботи, навіть коли ми нібито не працюємо. “Робота може так легко розширюватися, як газ, і заповнити весь наш вільний простір. Це створює ситуацію “курки і яйця”, коли люди весь час працюють, і тому не знають, що їм робити, коли вони не працюють, і тому працюють весь час”. 

Щоб вирішити цю проблему, авторка пропонує почати з того, щоб запланувати більше занять, під час яких ви фізично не можете працювати.

“Переваги, скажімо, пробіжки, занять йогою або побачення з другом тет-а-тет полягають у тому, що ви не можете працювати в режимі багатозадачності. Ви маєте бути інвестовані в теперішній момент. Отже, спрощено кажучи, перший крок – це виділити час для того, щоб займатися чимось, крім роботи, а другий – вибрати, як ви хочете заповнити цей час”, – радить авторка.

Що саме ви вирішите робити, залежить тільки від вас. Хтось приєднається до політичного об’єднання, хтось до хору. Хитрість полягає в тому, щоб змусити себе вирватися з петлі приреченості трудоголіка, коли вся твоя особистість вкладається в роботу, і тому не залишається нічого, що могло б зайняти і надихнути тебе поза роботою.

Культивування хобі таким чином не лише дасть вам нові теми для розмов на коктейльних вечірках і, можливо, нові соціальні та громадські зв’язки. Дослідження показують, що наявність хобі також дає нам багатшу ідентичність – наприклад, ви в’язальниця, футболіст чи герой-гітарист місцевого гурту, а не лише підприємець – і це багатше відчуття робить нас більш креативними та життєздатними і навіть покращує наші професійні показники.

Перший крок набагато довшої подорожі

Перезавантаження нашої одержимості роботою, звичайно, потребує більше, ніж просто приєднання до книжкового клубу або відвідування уроків танців. Сімона Штольцофф не приховує, що колективні дії навколо таких речей, як соцальна політика, яка краще захищає працівників, контроль над інфляцією, щоб люди менше турбувалися про фінанси, також повинні відігравати певну роль. Агітуйте і голосуйте за ці речі, але вони не відбудуться завтра чи післязавтра. Це важливі речі на перспективу, сьогодні і прямо негайно можуть допомогти збори садового клубу.

Засідання садового клубу – це більше, ніж просто висаджування квітів. Це спосіб ненадовго втекти від тиранії роботи і збагатити свою особистість, щоб ви могли рухатися до того, щоб робота відігравала меншу і більш зважену роль у вашому житті.

Книга Сімони Штольцофф є частиною “хвилі людей, які зупиняються і раптом усвідомлюють: “Можливо, деякі люди роблять те, що люблять, а інші роблять те, що повинні робити, щоб мати можливість займатися улюбленою справою, коли вони не працюють”, і намагаються розставити пріоритети у своєму житті”.

Якщо ви хочете долучитися до цього руху, почніть з того, що додайте до свого розкладу ще кілька видів діяльності, несумісних з роботою.

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.