Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

10 потужних книг, які змінять ваш погляд на світ

Бенджамін Харді, доктор філософії, дописувач Inc.com: чим більше книг я читаю, тим менше мене цікавить широта, і тим більше – глибина. Я читав кожну з цих книг щонайменше двічі (як правило, одну за одною), а деякі – п’ять і більше разів. Ці книги глибоко вплинули на те, як я мислю і живу у світі. Я планую прочитати кожну з цих книг ще кілька разів протягом наступних років.

1. Як людина мислить

“Зовнішні умови життя людини завжди виявляться гармонійно пов’язаними з її внутрішнім станом… Люди притягують до себе не те, що вони хочуть, а те, чим вони є”. –Джеймс Аллен

Тут немає що заперечувати. Ви є те, що ви думаєте. Ваш зовнішній світ є відображенням того, ким ви є всередині. Найчесніша особиста інвентаризація, яку ви можете провести, проста: подивіться на своє життя.

Хочете ви це визнати чи ні, але ви планували бути там, де ви зараз перебуваєте. Всі ваші думки та рішення привели вас до цього моменту.

2. Есенціалізм: дисципліноване прагнення до меншого

“Есенціалісти розглядають компроміси як невід’ємну частину життя, а не як негативну частину життя. Замість того, щоб запитувати: “Від чого я повинен відмовитися?”, вони запитують: “На чому я хочу досягти успіху?”. – Грег Маккеон

Майже все в житті відволікає увагу. Видалення кожного несуттєвого елементу дозволить вам бути щасливими, здоровими та продуктивними. Як і наш розум, наше життя також схоже на сад. Постійно з’являються бур’яни, які відволікають нас від того, що має найбільше значення. Якщо ми не будемо постійно обрізати сад нашого життя, ми згодом виявимо, що пропустили найкращі та найважливіші частини.

3. Мистецтво навчання: внутрішня подорож до оптимальної продуктивності

“Рідко якась таємнича техніка приводить нас до вершини, а скоріше глибоке оволодіння тим, що цілком може бути базовим набором навичок”. – Джош Вайцкін

Стати кращим у світі – це не випадковість, а процес. Він вимагає настільки глибокого рівня майстерності, що перемога стає автоматичною. Чим наполегливіше ви тренуєтесь, тим успішнішими ви будете в грі.

4. Невблаганний: від хорошого до великого і нестримного

“З цього моменту ваша стратегія полягає в тому, щоб змусити всіх інших піднятися на ваш рівень; ви не збираєтеся опускатися до їхнього рівня. Ви більше не конкуруєте ні з ким і ніколи. Вони повинні будуть конкурувати з вами. Відтепер кінцевий результат – це все, що має значення”? – Тім Гровер

Бути нестримним – це стан душі. Щоб бути нестримним, ви повинні діяти інстинктивно, з повною довірою до себе. Для цього необхідно заблокувати всі зовнішні шуми і тиск.

5. Сила починати з дурниць

“Все починається з крихітної, дурнуватої ідеї, потім одне тягне за собою інше, і раптом ви знаходите щось дивовижне: себе”. – Річі Нортон

Дурне – це нове розумне. Кожна геніальна інновація колись вважалася божевільною, дурною ідеєю. Не дозволяйте страху виглядати дурнем в очах інших людей утримувати вас від того, щоб робити справу свого життя.

6. Сукупний ефект

“Ви ніколи не зміните своє життя, поки не зміните те, що робите щодня. Секрет вашого успіху криється у вашій щоденній рутині”. – Даррен Харді

Як пройшов ваш день сьогодні? Якщо не дуже добре, то і ваше майбутнє виглядає не дуже добре.

Те, що ви робите щодня, визначає все у вашому житті. Маленькі речі стають великими. Те, що ти робиш щодня – добре чи погано – з часом накопичується. Якщо ви маєте хороші звички, ваше майбутнє вибухне експоненціальною добротою. Якщо погані – навпаки.

7. Гра Ендера

“У той момент, коли я по-справжньому розумію свого ворога, розумію його достатньо добре, щоб перемогти його, то в той самий момент я також люблю його. Я думаю, що неможливо по-справжньому зрозуміти когось, чого він хоче, у що він вірить, і не любити його так, як він сам себе любить”. – Орсон Скотт Кард

Наукова фантастика так само важлива, як і нехудожня література. Ця книга – моя улюблена фантастика. У цій книзі є абсурдна кількість лідерства та стратегії.

8. Достаток: Майбутнє краще, ніж ви думаєте

“Достаток полягає не в тому, щоб забезпечити кожному на цій планеті життя в розкоші, а в тому, щоб забезпечити всім життя, сповнене можливостей”. – Пітер Діамандіс

Хочете стати мільярдером? Допоможи мільярду людей. Хоча це і величезне завдання, але завдяки технологічному прогресу воно ніколи не було таким простим. Майбутнє світле для тих, хто свідомо робить свій внесок у глобальне благо.

9. Переробляти

“Працювати без плану може здатися страшним. Але сліпо слідувати плану, який не має ніякого відношення до реальності, ще страшніше”. – Джейсон Фрід

Не захоплюйтеся довгостроковим плануванням, яке є трохи більше, ніж здогадками. Замість цього зосередьтеся на виконанні та повторі.

10. Від нуля до одиниці

“Всі невдалі компанії однакові: вони не змогли уникнути конкуренції”. – Пітер Тіль

На відміну від більшості книг з підприємництва останнього часу, які проповідують мінімально життєздатні продукти та повтори, Тіль закликає читача мати чіткі плани та йти до великих цілей. Ця книга є діалектичною протилежністю книги “Переробляти” (Rework), саме тому обидві книги неймовірні. Обидві книги є найкращими з тих, що я читав на протилежних сторонах однієї і тієї ж монети.

Джерело: inc.com

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.