Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

10 ідей для партизанського маркетингу, які здаються дивними, але працюють


Партизанський маркетинг овіяний чутками і легендами. Одні марно намагаються повторити чужі успішні кейси, інші шукають нові лазівки в звичних інструментах. Я не закликаю вас копіювати досвід інших компаній, але хочу, щоб моя добірка надихнула вас на власні ідеї.

1. Всі компанії повинні імітувати це!

Транспортний бренд Lyft почав з того, що створив ілюзію великого числа водіїв, щоб підвищити попит. Вони наймали вільних шоферів на час години-пік, знижуючи час очікування подачі машини. У міру необхідності вони збільшували штат постійними водіями. Імітація пропозиції добре вплинула на попит. А ще вони ініціювали створення вірусного мультфільму, “натхненного тими, хто вибрав Lyft частиною свого життя”. Ролик, створений визнаним майстром мультиплікації Джоном Карсом розповідає історію вдови, чиє життя стало краще з тих пір, як вона сіла за кермо таксі.

2. Призначте побачення своєму клієнтові

Сервіс онлайн знайомств Tinder використовував суміш подійного і партизанського маркетингу, щоб залучити перших користувачів. Серія закритих вечірок в університетах США та Австралії зробила свою справу. Запрошення отримували тільки ті, хто скачав додаток Tinder. Цей хід запустив феноменальне сарафанне радіо!

Tinder

3. Принесіть клієнту задоволення

Uber підкорив багатьох клієнтів невеликими, але приємними і несподіваними дрібницями. Виконуючи час від часу примхи користувачів, він чесно заробив лояльне до себе ставлення. Від вручення квітів на свята постійним клієнтам, до подачі до будинку фургонів з морозивом. Захоплені пости здивованих замовників таксі розлетілися по інтернету швидше вітру. Але компанія пішла далі і зробила з разових акцій постійний бізнес, відкривши напрямок по доставці їжі Uber Eats.

Uber Eats

4. Бійкою справі допоможеш

Майже століття тому московський підприємець Микола Шустов найняв дюжину студентів обходити столичні трактири і замовляти коньяк «Шустов». Якщо такого в меню не виявлялося, вони затівали скандали і відверті бійки. Так він не тільки змусив трактири замовляти його коньяк, а й створив новинний привід для ЗМІ.

"Шустов"

5. Пліткувати буває корисно

Незаслужено забутий сучасними компаніями прийом штучного створення популярності бренду, life placement. Виробник техніки Sitronics випустив на вулиці щасливих “покупців” з брендованими коробками. Гуляючи по місту в людних місцях вони “ненароком” зустрічали своїх “друзів” і голосно обговорювали покупки. В цей же час промоутери обдзвонювали магазини і питали про наявність Sitronics у продажу. За рахунок акції впізнаваність бренду зросла с26,5% до 44%.

Sitronics

6. Даруйте дрібниці і отримаєте прибуток

Один зоомагазин надав казці про золоту рибку нового змісту. Запросивши школярів на екскурсію в рамках уроку зоології, співробітники магазина подарували кожній дитині по живій рибці в пакетику з водою і пам’ятку по догляду за рибкамі. В результаті кожен другий батько був змушений придбати акваріум та інші засоби для рибок під напором умовлянь щасливих дітей.

Даруйте дрібниці і отримаєте прибуток

7. Заведіть собі впливових прихильників

Рівень впливовості не визначається ні доходом, ні статусом, а лише близькістю до ваших потенційних клієнтів. Власник популярної в США ресторанної мережі завжди запрошував на відкриття своїх закладів усіх перукарів і барберів району. Він годував їх, поїв і в чудовому настрої проводжав до дверей. Задоволені частуванням і гостинністю господаря, протягом декількох днів стилісти розповідали своїм кліентам про новий ресторані.

Заведіть собі впливових прихильників

8. Будьте партизаном для конкурентів

Airbnb не завжди поводився чесно, принаймні стосовно до конкурентів. На початку шляху, співробітники компанії обдзвонювали тих, хто залишив оголошення про здачу нерухомості на інших сайтах, на зразок Craigslist, і просили опублікувати інформацію у себе. Нахабний хід, але ефективний.

Airbnb

9. Ловіть клієнтів в момент потреби

Додаток Fixed, що допомагає оскаржувати паркувальні штрафи, знайшов той самий момент. Розробники найняли команду “Штрафних героїв Сан-Франциско”. Їм вдавалося знайти автомобілі з повідомленнями про штраф на лобовому склі і залишали поруч візитку Fixed. 4000 залишених таким чином візиток в день приводило не менше 400 користувачів.

Fixed

10. Знаходьте правильних партнерів

Симбіоз неймовірно важливий в маркетингу. Щоб отримати перевагу перед конкурентами, книжковий магазин ввів послугу доставки книг додому. Сервіс влетів би їм в копієчку, якби не маркетолог, який домовився з сусідньою піцерією. Під час доставки їжі в той чи інший район кур’єр брав із собою посилки від книгарні.

Знаходьте правильних партнерів

Вся краса партизанського маркетингу в його різноманітті і відсутності будь-яких кордонів і правил! Нехай в ці дні вересня вам в голову прийде парочка геніальних думок!

Ольга Берек, Генеральний директор в CMYK Laboratory

Джерело: www.cossa.ru

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.