Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

10 пасток, які заважають нам жити


Ми думаємо про те, що про нас скажуть інші, і прагнемо відповідати їхнім очікуванням. Раз у раз включаємо «внутрішнього критика» і непокоїмося про майбутнє. Робимо те, що повинні, а не те, що нам дійсно хочеться. Все це заважає нам любити себе і насолоджуватися життям. Коуч Сара Фабіан про те, як перестати прагнути досконалості і стати щасливішими.

Досконалість – найлютіший ворог. Нам здається, що ми недостатньо розумні і красиві, не гідні високої зарплати, не гідні бути з коханою людиною. І довгий час я теж так вважала. Сьогодні все інакше: я нарешті знайшла своє призначення і полюбила себе. Як мені це вдалося?

Одного вечора після роботи в пошуках натхнення я зайшла на YouTube. Я хотіла подивитися фільм «Секрет», але «випадково» знайшла відео Луїзи Хей. Зараз я впевнена, що це не випадковість: учитель з’являється тоді, коли учень готовий. Кожне слово, сказане Луїзою, відгукувалося в моїй душі. І саме тоді я усвідомила, що потрібно любити і приймати себе.

Я почала вивчати роботи коучів і психологів, що дало можливість по-новому поглянути на себе і відчути втрачене відчуття свободи. Але головне – я позбулася стереотипів, що заважають жити.

1. Прагнення ідеалу

Досконалість – це ілюзія, її не існує. Я навчилася сприймати помилки як можливості росту. Це досвід, який робить мене мудрішим з кожним днем. Ми ніколи не програємо: іноді ми перемагаємо, іноді – вчимося.

2. Вперед діло, тоді забава

Я навчилася слухати своє тіло. Я більше не відчуваю себе винуватою за те, що іноді мені потрібно відпочити. Якщо мені хочеться, я дивлюся хороші фільми, слухаю розслаблюючу музику, читаю, співаю або гуляю. Я не відчуваю себе зобов’язаною перед кимось за це звітувати.

3. Внутрішній критик

Я нарешті зрозуміла: в житті ми отримуємо не те, чого хочемо, а те, чого «гідні». Ось чому потрібно вірити в себе – ви гідні кращого, що може запропонувати життя.

4. Пошук винних

Відсутність грошей або невдачі в особистому житті – це моя відповідальність. Коли я перекладаю провину на оточуючих або обставини, граю роль жертви. Я беру відповідальність за своє життя, за те, що відчуваю і роблю. Моє майбутнє – результат мого вибору.

5. Осуд інших

Кожен раз, осуджуючи оточуючих, я реагую на те, що турбує мене в самій собі. Якщо я вважаю, що людина зла, значить, бачу цю якість в собі. В іншому випадку як я змогла це зрозуміти? Відповідальність за свої переконання і судження дає можливість змінюватися.

10 пасток, які заважають нам жити

6. Домислювання

Я не ви. Я не можу знати, про що ви думаєте і що відчуваєте. Перестаньте занурюватися вами ж складені сценарії. Часом хтось веде себе певним чином не тому що відчуває негатив, а тому що у нього був невдалий день.

7. Суперництво

Потреба в боротьбі за місце під сонцем – бажання самоствердитися і потішити своє его. Я перестала порівнювати себе з іншими, зрозуміла, що любов – це співпраця, а не конкуренція.

8. Перегони за щастя

Я навчилася знаходити щастя в дрібницях, мені не потрібно чекати вихідних, щоб відчути себе живою. Кожен день – подарунок, кожен момент важливий. Я не живу минулим, ціную те, що є зараз, а не думаю: ось якщо я отримаю нову посаду, куплю будинок, виплачу кредит за машину, стану щасливою. Чим більше ви вдячні Всесвіту за те, що є зараз, тим більшого досягнете.

9. Стурбованість про майбутнє

У житті є те, що я не можу контролювати. Коли починаю непокоїтися, кажу собі: «Час покаже». Я довіряю потоку життя і вірю, що все відбувається в потрібний момент.

10. Виправдовування чужих очікувань

Я не хочу виправдовувати чиїсь очікування. Життя дається один раз, вибирайте те, на що і на кого ви витратите свій час.

*** Моя трансформація не відбулася за один день. Це тривалий процес, що вимагає роботи над собою. Новий день – нова можливість почати з чистого аркуша.

Автор: Сара Фабіан (Sara Fabian) – коуч

Джерело: www.psychologies.ru

Поділитися:
Позначки
Платформа для онлайн навчання

Отримайте доступ до сучасної онлайн платформи (LMS) та організуйте для своїх співробітників доступ до онлайн курсів, онлайн тестів та отримуйте звіти про перебіг навчання.

Розробка онлайн тренінгів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн навчання.