Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

10 пасток, які заважають нам жити


Ми думаємо про те, що про нас скажуть інші, і прагнемо відповідати їхнім очікуванням. Раз у раз включаємо «внутрішнього критика» і непокоїмося про майбутнє. Робимо те, що повинні, а не те, що нам дійсно хочеться. Все це заважає нам любити себе і насолоджуватися життям. Коуч Сара Фабіан про те, як перестати прагнути досконалості і стати щасливішими.

Досконалість – найлютіший ворог. Нам здається, що ми недостатньо розумні і красиві, не гідні високої зарплати, не гідні бути з коханою людиною. І довгий час я теж так вважала. Сьогодні все інакше: я нарешті знайшла своє призначення і полюбила себе. Як мені це вдалося?

Одного вечора після роботи в пошуках натхнення я зайшла на YouTube. Я хотіла подивитися фільм «Секрет», але «випадково» знайшла відео Луїзи Хей. Зараз я впевнена, що це не випадковість: учитель з’являється тоді, коли учень готовий. Кожне слово, сказане Луїзою, відгукувалося в моїй душі. І саме тоді я усвідомила, що потрібно любити і приймати себе.

Я почала вивчати роботи коучів і психологів, що дало можливість по-новому поглянути на себе і відчути втрачене відчуття свободи. Але головне – я позбулася стереотипів, що заважають жити.

1. Прагнення ідеалу

Досконалість – це ілюзія, її не існує. Я навчилася сприймати помилки як можливості росту. Це досвід, який робить мене мудрішим з кожним днем. Ми ніколи не програємо: іноді ми перемагаємо, іноді – вчимося.

2. Вперед діло, тоді забава

Я навчилася слухати своє тіло. Я більше не відчуваю себе винуватою за те, що іноді мені потрібно відпочити. Якщо мені хочеться, я дивлюся хороші фільми, слухаю розслаблюючу музику, читаю, співаю або гуляю. Я не відчуваю себе зобов’язаною перед кимось за це звітувати.

3. Внутрішній критик

Я нарешті зрозуміла: в житті ми отримуємо не те, чого хочемо, а те, чого «гідні». Ось чому потрібно вірити в себе – ви гідні кращого, що може запропонувати життя.

4. Пошук винних

Відсутність грошей або невдачі в особистому житті – це моя відповідальність. Коли я перекладаю провину на оточуючих або обставини, граю роль жертви. Я беру відповідальність за своє життя, за те, що відчуваю і роблю. Моє майбутнє – результат мого вибору.

5. Осуд інших

Кожен раз, осуджуючи оточуючих, я реагую на те, що турбує мене в самій собі. Якщо я вважаю, що людина зла, значить, бачу цю якість в собі. В іншому випадку як я змогла це зрозуміти? Відповідальність за свої переконання і судження дає можливість змінюватися.

10 пасток, які заважають нам жити

6. Домислювання

Я не ви. Я не можу знати, про що ви думаєте і що відчуваєте. Перестаньте занурюватися вами ж складені сценарії. Часом хтось веде себе певним чином не тому що відчуває негатив, а тому що у нього був невдалий день.

7. Суперництво

Потреба в боротьбі за місце під сонцем – бажання самоствердитися і потішити своє его. Я перестала порівнювати себе з іншими, зрозуміла, що любов – це співпраця, а не конкуренція.

8. Перегони за щастя

Я навчилася знаходити щастя в дрібницях, мені не потрібно чекати вихідних, щоб відчути себе живою. Кожен день – подарунок, кожен момент важливий. Я не живу минулим, ціную те, що є зараз, а не думаю: ось якщо я отримаю нову посаду, куплю будинок, виплачу кредит за машину, стану щасливою. Чим більше ви вдячні Всесвіту за те, що є зараз, тим більшого досягнете.

9. Стурбованість про майбутнє

У житті є те, що я не можу контролювати. Коли починаю непокоїтися, кажу собі: «Час покаже». Я довіряю потоку життя і вірю, що все відбувається в потрібний момент.

10. Виправдовування чужих очікувань

Я не хочу виправдовувати чиїсь очікування. Життя дається один раз, вибирайте те, на що і на кого ви витратите свій час.

*** Моя трансформація не відбулася за один день. Це тривалий процес, що вимагає роботи над собою. Новий день – нова можливість почати з чистого аркуша.

Автор: Сара Фабіан (Sara Fabian) – коуч

Джерело: www.psychologies.ru

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.