Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

10 переломних моментів з найближчого майбутнього технологій


Всесвітній економічний форум Global Agenda Council провів опитування 800 фахівців з області високих технологій і склав список прогнозів найяскравіших змін в індустрії, які відбудуться до 2030 року.

2018 рік – 90% людей отримають безлімітне сховище даних

У майбутньому люди перестануть видаляти файли для звільнення місця на диску. Вже зараз Google дає можливість зберігати відео і фото в необмеженій кількості, але із стисненням. За 60 доларів в рік на серверах Amazon можна зберігати будь-які файли в безлімітному обсязі.

2018 рік - 90% людей отримають безлімітне сховище даних

Головна передумова до цієї зміни – зниження вартості одного гігабайта пам’яті в жорстких дисках. Натомість на безлімітне хмарне сховище компанії запропонують переглядати рекламу або платити гроші з передплати..

2021 рік – перший роботизований фармацевт

2021 рік - перший роботизований фармацевт

Роботи активно замінюють людей у виробничій промисловості. Згодом машини замінять обслуговуючий персонал, продавців та інших працівників подібного роду. Так, фахівці припустили, що у 2021 році з’явиться роботизований фармацевт.

2022 рік – до інтернету підключиться 1 трильйон датчиків

2022 рік - до інтернету підключиться 1 трильйон датчиків

Вартість «розумних» датчиків і сенсорів падає з кожним днем. Фахівці вважають, що незабаром весь одяг буде «виходити» в інтернет. Маленькі пристрої, підключені до єдиної мережевої системі, дозволять повністю вивчити навколишнє середовище – температуру, атмосферний тиск, забрудненість повітря і так далі.

2022 рік – з’явиться перша машина, надрукована на 3D-принтері

2022 рік - з'явиться перша машина, надрукована на 3D-принтері

Технологія 3D-друку розвивається – з’являються нові пристрої і матеріали для друку, тепер це не тільки пластик. Audi вже показала концепт автомобіля, виробленого з використанням адитивних процесів – пошарове накладення матеріалу. У 2022 році ми побачимо в продажу першу таку машину.

2023 рік – 10% окулярів будуть підключені до інтернету

2023 рік - 10% окулярів будуть підключені до інтернету

Респонденти вважають, що через 5 років окуляри отримають нові функції. Вони отримають доступ до інтернет-додатків для роботи з доповненою та віртуальною реальністю. З’явиться спеціальна система відстеження очей – руки не братимуть участі в управлінні інтерфейсом.

2023 рік – 90% людей отримають кишеньковий суперкомп’ютер

2023 рік - 90% людей отримають кишеньковий суперкомп'ютер

Люди використовують смартфони частіше, ніж ПК. Мобільний інтернет-трафік вже обійшов за обсягом комп’ютерний і зростання не сповільнюється. До 2023 року продуктивність мобільних пристроїв досягне рівня сучасних суперкомп’ютерів. А 90% населення буде підключатися до інтернету через смартфони.

2024 рік – перша пересадка печінки, виготовленої на 3D-принтері

2024 рік - перша пересадка печінки, виготовленої на 3D-принтері

3D-принтери використовують для створення частин людини – кісток та імплантатів органів. Лікарі вже провели операцію з пересадки частини грудної клітини й інших кісток. До 2024 року біодрук досягне того рівня, коли на принтерах будуть створювати штучну печінку та інші життєво важливі органи.

2025 рік – телефон-імплантат з’явиться в продажу

2025 рік - телефон-імплантат з'явиться в продажу

80% опитаних фахівців прогнозували, що протягом найближчих 7 років з’явиться перший імплантований мобільний телефон. Пристрій зможе більш точно відслідковувати показники здоров’я людини. Одночасно з цим користувачі зможуть спілкуватися один з одним голосом або силою думки.

2025 рік – сервіси оренди автомобілів будуть популярнішими приватного транспорту

2025 рік - сервіси оренди автомобілів будуть популярнішими приватного транспорту

67% фахівців прогнозує зростання популярності сервісів для оренди автомобілів в майбутньому. Уже в 2025 році велика частина поїздок в світі буде проводитися на орендованих авто, а приватний транспорт подорожчає в експлуатації. Це змусить виробників машин переглянути свої бізнес-моделі.

2026 рік – перший штучний інтелект увійде до ради директорів

2026 рік - перший штучний інтелект увійде до ради директорів

ІІ дозволяє автоматизувати багато процесів – аналіз, обробка інформації, аналітика. Програма навіть зможе приймати рішення, спираючись на попередній досвід компанії. Це також дозволить знизити рівень впливу емоцій при вирішенні важливих завдань.

Підсумки

Спостерігається тенденція масового проникнення інтернету в життя людей. Одяг, побутові предмети, прилади, сенсори – все підключається до глобальної мережі. Прискориться розвиток технологій 3D-друку – 5% проданих товарів буде вироблятися по аддитивному процесу. Роботи замінять не тільки обслуговуючий персонал, але й високопоставлених працівників і навіть директорів.

Джерело: hi-tech.mail.ru

Поділитися:
Позначки
Платформа для онлайн навчання

Отримайте доступ до сучасної онлайн платформи (LMS) та організуйте для своїх співробітників доступ до онлайн курсів, онлайн тестів та отримуйте звіти про перебіг навчання.

Розробка онлайн тренінгів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн навчання.