Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

10 порад для тих, хто страждає від перескакування від однієї ідеї до іншої


Відомий психіатр і всесвітньо відомий експерт з СДУГ (синдром дефіциту уваги та гіперактивності) Едвард Хелловелл написав книгу «Не відволікайте мене», в якій намагається допомогти нам – всім, хто забув про те, що значить бути сконцентрованим.

І ось кілька його порад для тих, хто страждає від перескакування від однієї ідеї до іншої:

1. Звіртеся з основним планом

Звіртеся з основним планом: як у вас справи з енергією, емоціями, захопленістю, структурою, контролем. Подивіться, який пункт у вашому випадку вимагає найпильнішої уваги. Найчастіше основна проблема жертв цього різновиду СДУГ виявляється пов’язана зі структурою.

2. Запишіть свої ідеї

Уважно досліджуйте список, щоб з’ясувати, який його пункт вас найсильніше надихає. Якщо ви не можете вирішити, розбийте список на частини по три пункти.

3. Створіть структуру

Після цього створіть структуру, яка допоможе вам спочатку прийняти рішення, а потім втілити його в життя.

4. Складіть список людей, які, можливо, зуміють вам допомогти

Заодно складіть список людей, які, можливо, зуміють вам допомогти: друзів, професіоналів, колег, родичів, кого завгодно, – аби ці люди, на вашу думку, могли і хотіли вам допомогти. Проблеми з перескакуванням від однієї ідеї до іншої найкраще піддаються колективним зусиллям.

5. Проконсультуйтеся з фахівцем в галузі підприємництва

При цьому пам’ятайте, що немає універсальних систем, ідеальних для всіх, а також не впадайте в самообман, переконуючи себе, що впораєтеся самотужки.

10 порад для тих, хто страждає від перескакування від однієї ідеї до іншої

6. Разом з людиною, яка вас любить і добре знає, подумайте, які перешкоди можуть зустрітися на вашому шляху

Чи не боїтеся ви, наприклад, як Ешлі, свого успіху, тому що він тісно пов’язаний з негативними почуттями і небезпеками, які ви пережили в дитинстві?

7. Не виходьте з гри. Скористайтеся силою волі

Не відступайте зі страху перед успіхом і не бійтеся образити супротивників. Багато людей так страшаться своєї сили, що схильні відступити, аби не показати, на що вони насправді здатні. Іноді люди бояться, що при досягненні успіху заподіють комусь біль. Але життя – це не гра в одні ворота. Зазвичай, якщо вам вдається досягти мети, від цього виграє багато людей. І навіть якщо ви виграєте в безпосередньому змаганні, наприклад перемагаєте суперника в тенісному матчі, то він, програвший, теж виграє, оскільки набуває досвід, стимул поліпшити свою гру і, ймовірно, має можливість підглянути у вас деякі прийоми, а крім того, гра допомагає вам обом поліпшити взаємини. Є така відома і абсолютно вірна фраза: по-справжньому програє той, хто не грає.

8. Не піддавайтеся спокусі занадто дешево себе оцінювати

Люди, як правило, володіють куди бoльшими силами, ніж думають. Коли я консультував хімічний факультет Гарвардського університету – а там працюють п’ять лауреатів Нобелівської премії, – я дізнався, що багато молодих доктора наук потай вважають, що негідні працювати в такому колективі. Відчуття власної невідповідності – це не факт, воно існує тільки у вашій голові.

9. Вірна стара приказка: думаєш ти, що можеш або що не можеш, ти цілком правий в обох випадках

Користуючись нею, психолог Керол Двек довела, що розумонастрій, що розвивається перевершує розумонастрій фіксований. Свідомість, що розвивається каже: «Не важливо, які цілі я ставлю перед собою, я завжди знайду засоби їх досягти».

Фіксована свідомість каже: «У мене не безмежний IQ, мені не вистачає грошей, я негарний, у мене невідповідне походження, стать, та й інші мої якості теж залишають бажати кращого». Дослідження Двек показують, що розумонастрій – це пророцтво, щот збуваєтьсч. Кожна людина може виробити в собі самосвідомість, що розвивається. І це просто чудова новина!

10. Радійте своєму дару: у вас є безліч ідей

Вам треба просто зав’язати потрібні контакти – є багато людей, у яких своїх ідей мало, зате вони вміють втілювати в життя чужі, – і тоді ви побачите, як колись знайдені вам можливості стають реальністю.

Із книги Едварда Хелловелла «Не отвлекайте меня»

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.