Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

10 основних правил безпечної їзди в негоду


При русі в несприятливих погодних умовах та недостатньої видимості (сильні дощі, тумани, ожеледиця тощо), насамперед, потрібно неухильно дотримуватися швидкісного режиму, безпечної дистанції та правил маневрування, рухатися з увімкненим ближнім світлом фар чи протитуманними ліхтарями, а також не забувати користуватися ременями безпеки. Крім загальних рад ДАІ вирішила нагадати водіям 10 основних правил безпечної їзди в негоду.

1. Будьте особливо обережними на дорозі у перші години після початку дощу. На проїжджій частині завжди пил, пісок, залишки пально-мастильних сумішей, намокнувши, перетворюються в непомітний шар бруду. Між поверхнею шосе і шинами цей бруд, як мастило. Тому потрібно відразу ж, але дуже плавно знижувати швидкість і утриматися від різких маневрів і гальмувань. Через деякий час сильний дощ змиє бруд, і рух стане відносно безпечним.

2. Якщо вам потрібно зупинитися, починайте гальмувати плавно і набагато раніше. Такі дії дозволять водієві, що їде за вами, побачити, що ви збираєтеся зупинитися, і теж скинути швидкість.

3. Намагайтеся об’їжджати великі калюжі. Пам’ятайте, що в них можуть бути відкриті каналізаційні люки, велика вибоїна, булижники або в’язку бруд. Не проїдьте калюжі на великій швидкості – зробивши це, ви можете залити запалювання.

4. У дощ необхідно пересуватися з увімкненими фарами. Але пам’ятайте, що дальнє світло для цих цілей не підійде – він буде відбиватися від крапель дощу і зліпити вас. В дощ використовувати протитуманні фари.

5. Якщо дощ настільки сильний, що ви втрачаєте з поля автомобіль, що їде попереду, зупиніться і перечекайте злива. Обов’язково включіть аварійну сигналізацію.

6. У дощ краще триматися подалі від автобусів і вантажівок. З-під їх великих коліс в дощову погоду зазвичай летить багато бруду, яка, потрапивши до вас на лобове скло, може повністю позбавити вас видимості.

7. Дощ знижує видимість, тому будьте гранично уважні. В таких же несприятливих умовах перебувають і інші водії, а пішоходи, забувши про обережність, перебігають через дорогу в найнесподіваніших місцях, щоб швидше де-небудь сховатися від дощу.

8. У дощ, а особливо з настанням сутінок, водіям і пішоходам для підвищення безпеки рекомендується обов’язково виділити себе на дорозі. Водії повинні заздалегідь включити на своїх автомобілях габаритні вогні, ближнє світло фар або протитуманні фари, а пішоходи – по можливості використовувати світлий одяг і світлоповертальні елементи, що дозволить водіям здалеку їх побачити на дорозі і вжити відповідних заходів.

9. Навіть в гарну погоду світло фар зустрічного транспорту заважає водіям здалеку помітити людину на дорозі, а в дощ, видимість для водіїв скорочується ще сильніше – на мокрій дорозі вночі відбивається світло фар і дорожніх ліхтарів. Пішоходам важливо враховувати дану особливість і несподівано не виходити на дорогу, починати перехід проїзної частини тільки переконавшись у тому, що всі машини зупинилися. Крім того, перехід дороги потрібно намагатися закінчити вчасно і не залишатися на розділювальній смузі.

10. В тумані відстань до об’єкту здається в кілька разів більшою, ніж є насправді. Тому при попаданні в смугу туману водіям необхідно максимально знизити швидкість і збільшити дистанцію до транспортних засобів, що рухаються попереду.

Джерело: automotoclub.info

Поділитися:
Позначки
Платформа для онлайн навчання

Отримайте доступ до сучасної онлайн платформи (LMS) та організуйте для своїх співробітників доступ до онлайн курсів, онлайн тестів та отримуйте звіти про перебіг навчання.

Розробка онлайн тренінгів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн навчання.