Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

10 правил для тих, хто не вміє управляти своїм часом


Брук Аллен тридцять років працював у галузі цінних паперів, спочатку трейдером, потім керуючим хедж-фонду, а тепер працює над проектом Q54Club.org, що допомагає вибудувати філософію бізнесу і життя.

У мене ніколи не виходить діяти так, як я повинен діяти, за словами інших людей, але все ж мені вдається доводити справу до кінця. Не знаю чому, але ось моя головна гіпотеза: Я управляю не стільки своїм часом, скільки своїми бажаннями.

У школі я чомусь ніколи не знаходив час на ті домашні завдання, які не хотів робити. Це зайшло настільки далеко, що в 1969 році мій учитель математики сказав мені: якщо я зроблю хоч одне домашнє завдання, він поставить мені підсумкову оцінку лише на підставі тестів – тобто я отримаю п’ятірку. Але якщо я не виконаю взагалі жодного завдання, то він поставить оцінку лише за домашні завдання, тобто виставить одиницю.

Я вирішив, що якщо вже робити тільки одне завдання, то воно повинно бути виконано на такому рівні, що його можна повісити в галереї. Я розбив скарбничку, витратив більшу частину своїх заощаджень на математичний шрифт для батьківської друкарської машинки IBM Selectric і набрав на ній свої відповіді. У студії батька (він був скульптором) я взяв фіксатор і зробив свій текст рельєфним, а потім прикріпив його на дерев’яну основу, яку вирізав сам. Учитель був так захоплений, що повісив моє завдання собі на шию і ходив з ним так до кінця дня. Інші вчителі це побачили і всі зажадали від мене того ж самого – виконати хоч одне завдання. Нічого собі!

І досі перш ніж взятися за щось, чого я робити не хочу, я намагаюся перетворити це в те, що мені подобається. У кожній роботі є елемент розваги. Знайдіть його – і робота перетвориться на гру. Ось кілька правил на цей рахунок.

1. Не беріться за важкі, нудні й марні справи

Мій друг Кен Калдейра керує дуже продуктивною лабораторією в Стенфорді. Він якось сказав мені, що багато вчених грузнуть у дуже складних та езотеричних проблемах, до яких немає справи нікому, включаючи самих цих дослідників. Кен же вибирає тільки цікаві, значимі і легкі проекти.

Якщо вам платять за те, щоб ви займалися важкими, нудними і марними речами, вам варто поговорити зі своїм босом. Якщо ви студент і влазите в борги заради того, щоб вас навантажували важкими, нудними і марними завданнями, то можливо, вам краще кинути навчання.

2. Ви не зобов’язані закінчувати розпочате

Нещодавно успішний бізнесмен розповів мені, що вже в зрілому віці йому поставили діагноз СДУГ (синдром дефіциту уваги з гіперактивністю). Це допомогло зрозуміти, чому його особисте і ділове життя перетворювалися на такий бардак: він завжди починав щось і потім кидав, і це доводило навколишніх до сказу.

Його лікування почалося з прийому ріталіну, потім продовжилося у вигляді поведінкової терапії, а потім його терапією став його власний бізнес. Ліки дали йому відпочити від самого себе, а поведінкова терапія допомогла переосмислити свої життєві обставини. Зрештою він зрозумів, що більшості людей відмінно вдається закінчити розпочате, але їм дуже важко почати. Тому він сам починає масу справ, а потім віддає свої проекти на завершення іншим людям. Вони щасливі, він щасливий, і його бізнес реально процвітає.

Як показує цей приклад, головна проблема СДУГ – не в тому, що він у вас є, а в тому, що вас всі навколо за це ненавидять. Подумайте, наскільки краще б стало життя, якби учителі перестали навантажувати буйних і невгамовних дітей почуттям провини, а всього лише дозволили їм правити світом, коли ті будуть до цього готові.

3. Ясне мислення економить час

Я якось запитав Денніса Шашу, математика з Нью-Йоркського університету, як йому вдається робити так багато і ще встигати допомагати багатьом людям. Він відповів: «Я зосереджуюся на тому, що у мене виходить краще – зазвичай це обдумування проблеми, виразний виклад чого-небудь або програмування на K». Я теж намагаюся мислити ясно, а для проблем, які не можна сформулювати словами, я користуюся мовою APL, предтечею K.

4. Якщо у вас знаходиться час на інших, це економить ваш власний час

Чим більше ви робите для інших, тим більше вони будуть робити для вас. Це економить вам час. Якщо подумати, досить очевидно.

5. Не брешіть

Життя у вигаданому світі втомлює і пожирає масу часу. Не треба, справді.

10 правил для тих, хто не вміє управляти своїм часом

6. Керуйте людьми

Якщо ви хочете, щоб ваше життя приносило користь іншим людям, тайм-менеджмент має сенс лише в обмеженому числі випадків. У інших людей на порядку денному свої потреби і свої поточні можливості. Вам потрібно навчитися добре керувати цими людьми, а час сам про себе потурбується.

Навчіться говорити «ні», і це дозволить вам набагато частіше говорити «так». Колись я попросив друга зробити мені послугу, яка зажадала б від нього витратити 6 годин свого особистого часу. Він відмовив мені і пояснив у своєму листі, що хоча інші люди на його місці сказали б «У мене немає часу», це було б неправдою: часу у нього рівно стільки ж, скільки у всіх. Але хоча він міг би зробити те, що я просив, він вважав за краще витратити свій час інакше.

Може, ви й не звикли до такої прямоти. Але цікаво, що якщо ви почнете спілкуватися з людьми таким чесним чином, то це буде швидше зміцнювати ваші стосунки з людьми, ніж шкодити їм.

7. Але не керуйте чужим часом

Коли я просив друга дещо зробити для мене, я намагався дати йому вказівки, як використовувати його час. Коли він відповів «ні», він не вказував мені, як витратити мій час, він лише пояснив, на що він не хоче витрачати свій.

І якщо ви дорослий, припиніть мучити дітей. Мої батьки дозволяли мені бути дитиною. Вони змушували мене робити домашні справи, але не особливо примушували до чого-небудь «заради моєї ж користі». Приміром, літо було часом, коли я можу вляпатися в неприємності, виплутатися з них і нічого не розповідати батькам. Вони були не проти – головне, щоб галявина біля будинку була в порядку.

Діагностичне керівництво з психічних розладів вперше вийшло в 1952 році, якраз коли я народився. Воно було довжиною в 130 сторінок, в ньому перераховувалися 106 розладів. До 1994 року, коли у мене з’явилися діти, воно виросло до 886 сторінок і 297 розладів. Зараз вийшло нове видання, і підозрюю, в ньому поки ще немає «Батьківської одержимості часом» – і не буде, поки від цієї хвороби не придумають спеціальний препарат. Але лікування і так вже є: просто зупиніться.

8. Списки справ дуже допомагають, якщо ви забуваєте, куди їх поклали

Коли ви щось записуєте, це добре для мозку: ваша підсвідомість більше не зациклюється на цьому, ви можете розслабитися, поспати, піти в кіно або ще куди-небудь. Але проблема з цими списками справ в іншому: ви можете відчути, що зобов’язані їх виконувати цілком. Мені, на щастя, відмінно вдається складати і губити списки. Список допомагає мені заснути з чистою совістю, а вранці, коли я не можу знайти його, я роблю лише те, що запам’ятав, а це зазвичай найважливіші речі.

А ще складайте списки вже зробленого. Якщо ви будете відслідковувати все, що у вас вийшло, те, що залишилося, здасться не таким загрозливим.

9. Структуруйте прокрастинацію

Я пишу цю статтю, тому що в цей час я насправді повинен був готуватися до презентації. Але мене вже нудить від думок про неї, тому я перевірив свою пошту – раптом у ній з’явилося якесь більш цікаве завдання – і виявив лист від редактора. Ось так і влаштовано моє життя: майже все, чого я домігся, сталося тому, що я намагався уникнути чогось іншого.

Джон Перрі, почесний професор в Стенфорді, називає це «структурованою прокрастинацією», він навіть написав про неї книгу. Колись вам варто прочитати її – якщо тільки ви вже не провалили якийсь дедлайн: тоді вам потрібно прочитати її прямо зараз.

10. Для чого взагалі потрібен час?

Про що ми взагалі говоримо? Про час, який ви проводите в цьому світі, так що перш ніж вирішувати, як управляти своїм часом, потрібно зрозуміти, чим ви хочете наповнити своє життя. Не можна мати все, а значить, якщо ви на чомусь зосередитеся, то з чимось ще доведеться попрощатися.

Якщо, приміром, сенс вашого життя – це викреслювати зроблені справи зі списку, то у вас буде менше часу на дослідження несподіваних можливостей. А якщо ви швидше дослідник по натурі, то ймовірно, ви будете кидати те, над чим працюєте, коли почуєте заклик кинутися в нову пригоду.

Джерело: ideanomics.ru

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.