Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

10 правил життя в запекло складні часи


Якщо ви живете приблизно так само, як більшість відомих мені співробітників компаній, то кожен день, годину за годиною на вас сиплються з усіх боків різноманітні вимоги і вам ніколи до пуття обміркувати кожну з них. Які принципи варто взяти на озброєння, щоб, опираючись на них, зробити правильний вибір?

Ось моя власна десятка:

1. Перевіряйте всіх, особливо себе. Коли ви повністю впевнені в своїй правоті, перепитайте: «Не випускаю я чогось з поля зору?». Якби ми завжди до найостаннішої деталі розписували свої завдання, ось би життя настало!

2. Досконалість дається у важкій боротьбі, зате задоволення залишається надовго. Емі Чуа, автор книги «Бойовий гімн матері-тигриці», була права: досконалість не терпить суєти. Потрібна продумана практика, потрібно відмовитися від моментального задоволення і неодмінно намагатися вийти зі своєї зони комфорту.

3. Емоції заразливі, так що має сенс перевіряти свої почуття. Пригадайте кращого начальника в своєму житті. Як ви почувалися поруч із ним або поруч з нею? Постарайтеся, щоб так само відчували себе поряд з вами і колеги.

4. У сумнівних ситуаціях, ставте собі питання: «Як би я вчинив, якби діяв по максимуму?». Всі ми інстинктивно здогадуємося, як правильно, навіть якщо виникає спокуса ухилитися. А якщо ви у важкий момент не можете собі уявити, як би зробило ваше ідеальне Я, то спробуйте уявити, як би реагував той, ким ви реально захоплюєтеся.

5. Займайся улюбленою справою – може, заробиш грошей, а може, й ні, але принаймні ти будеш радіти зробленому. Не вірте, ніби, пішовши велінням серця, ви неодмінно знайдете земні скарби. Але щасливе життя – так. А якщо грошей до цього щастя не додається, а без них не обійтися, завжди можна перейти до запасного плану.

6. Ваші потреби не настільки великі, як вам здається. Все життя ми піддаємося ілюзії, ніби чим більше, тим краще: і що не зроби, все мало. Це ідеальний рецепт для гарантованого розчарування. Краще запитайте себе: що з того, що ви вже маєте, справді прикрашає ваше життя і без чого можна обійтися?

7. Приймайте себе таким, яким ви є насправді, але не залишайте спроб вчитися і рости. Тут важливі обидва боки: якщо приймати себе некритично, настане самозаспокоєність, але і весь час підстьобувати, не бажаючи прийняти себе у нинішньому вигляді, більше скидається на мазохізм. Потрібно поєднати дві крайності у життєстверджуючому парадоксі. Любіть себе – це протиотрута від страху, подушка безпеки під час неминучих падінь.

8. Сенс не знаходять, його творять, повільно, крок за кроком. Сенс набувається, коли ваші унікальні таланти і ваша пристрасть знаходять вираження, слугуючи чомусь більшому, ніж ви самі. Цей пошук найкращого способу внести свій вклад триває все життя, перероджуючись кожен день.

9. Неможливо змінити те, чого ви не бажаєте помічати, і те, чого ви не бажаєте помічати, саме по собі не зникне. Наша здатність до самообману невичерпна. Є безліч прийомів заглушити біль: виправдовуватися і раціоналізувати, зводити проблему до нуля, заперечувати, забивати її. Але справжня протиотрута: чесно, не шкодуючи себе, придивитися і вимагати від себе відповіді – від імені тієї людини, ким ви прагнете бути.

10. Сумніваєтеся – беріть відповідальність на себе. Так чинять дорослі.

Тоні Шварц

Джерело: hbr-russia.ru

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.