Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk
News 29.11.2022

Praga Bohema – cуперкар родом з Чехії

Новий суперкар родом з Чехії Praga Bohema оснащений двигуном V6 biturbo від Nissan GT-R. 

Praga вже досягла успіху у світі суперспортивних автомобілів з моделлю R1, яка і досі пропонується в різних версіях як гоночна машина та вуличний спортивний автомобіль. З середини 2023 року портфоліо буде розширено новим гіперкаром Bohema.

Багато карбону, мала вага

Praga Bohema змагається як середньомоторний двомісний автомобіль, а також може виступати як автомобіль для перегонів на довгі дистанції для LeMans. Основою Bohema є монокок з вуглецевого волокна, який, як кажуть, забезпечує суху вагу лише 982 кілограми. При 900 кілограмах на швидкості 250 км/год притискна сила, що забезпечується аеродинамікою, має майже такеж саме значення, що і вага.

Двері, які відкриваються вгору-вперед, – майже типові для суперспортивних автомобілів. Зовнішня обшивка  також зроблена з карбону. Ззаду одна велика кришка закриває двигун, трансмісію та підвіску.

Передні крила не є конструктивно жорсткими, тому передні дзеркала встановлені на довгих жорстких ніжках. Всередині аеродинамічної форми задніх колісних арок є 50 літрів обʼєму для зберігання речей. Для нього доступний індивідуально виготовлений шкіряний багаж — достатньо великий для шолома, гоночного костюма та черевиків або невеликого багажу для поїздки на вихідні.

Абсолютно з комфортом

Згідно з даними Praga, салон обшитий алькантарою і пропонує комфортний простір навіть для високих пасажирів. Оздоблене алькантарою кермо з інтегрованим дисплеєм знімається для полегшення посадки та висадки. Рульову колонку та педальний блок можна відрегулювати для ідеального положення водія. Додаткові елементи керування розташовані безпосередньо біля керма на тонкій центральній консолі, включаючи Launch Control, вбудований курок вогнегасника та електронне стоянкове гальмо. З обох боків від кабіни є електричні дверні відкривачі (доповнені механічними розблокуваннями на даху), а також елементи керування дзеркалами, тоді як елементи керування кондиціонером встановлені на верхній консолі у стилі «літака-винищувача». Також є тримач для смартфона, невеликі відділення для речей і тримачі для пляшок у дверях і за сидіннями.

Незалежна підвіска коліс з горизонтально розташованими амортизаторами повинні забезпечувати оптимальне зчеплення з дорогою без повної втрати комфорту. З іншого боку, немає адаптивного управління амортизаторами.

Колісні арки оснащені 18-дюймовими дисками спереду та 19-дюймовими ззаду з шинами розміром 245/40 ZR 18 і 305/30 ZR 19. Однак 18-дюймові диски також доступні для використання і сумісні з найновішими гоночними шинами. Вуглецево-керамічна гальмівна система з дисками 380 мм і шестипоршневими супортами забезпечує потужне гальмування.

Тюнінгований двигун Nissan GT-R biturbo V6

Гальма повинні витримати 700 к.с. і 725 Нм крутного моменту, які 3,8-літровий бітурбо V6, адаптований з Nissan GT-R і встановлений поздовжньо позаду пасажирів, передає на задні колеса. Британський тюнер Litchfield забезпечує додаткову потужність порівняно зі стандартним двигуном і перехід на систему замщення з сухим картером. Після такого тюнінгу агрегат GT-R видає потужність понад 1000 к.с. – потенціал, який, ймовірно, також можна використати в Praga Bohema. Суперкар використовує секвентальну коробку передач Hewland з автоматизованим зчепленням. Вихлопні гази V6 випускаються через титанову вихлопну систему, в якій каталітичні нейтралізатори XXL забезпечують ефективну обробку вихлопних газів. Для запасу ходу, придатного для подорожей, на борту є 74 літри пального.

Всього 89 примірників від 1,28 млн євро

Запуск Praga Bohema запланований на перший квартал 2023 року, лише десять автомобілів заплановано на перший рік виробництва. Протягом наступних чотирьох років заплановано максимум 20 екземплярів. Загалом тираж Bohema не перевищить 89 моделей. 

Bohema доступна за ціною від 1,28 мільйона євро плюс податки. Кожен покупець отримує ексклюзивну передачу на гоночній трасі, включаючи детальні інструкції.

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.