Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

15 несподіваних прийомів спілкування


Коли ми спілкуємося один з одним, ми часто не звертаємо уваги на причини своєї поведінки. А ось під час спостереження з боку можна побачити цікаві речі, зрозуміти, чому ми говоримо так чи інакше. І багато чому навчитися.

1. Якщо вам доводиться багато працювати з людьми, поставте позаду себе дзеркало. Багато клієнтів поводитимуться ввічливіше – адже нікому не хочеться бачити себе злим і роздратованим.
2. Якщо ви на зборах очікуєте від когось різкої критики, намагайтеся сісти поруч з цією людиною. У цьому випадку він, швидше за все, пом’якшиться і не зможе влаштувати вам прочуханку з тією ж силою, яку він міг би відчути, будучи на деякій відстані від вас.
3. Як тільки ви позначили свою позицію в суперечці – не кажіть більше нічого, це буде не на вашу користь. Зачекайте і дозвольте вашому опоненту обміркувати ваші слова і відповісти.
4. У суперечці важливий порядок аргументів. У першу чергу потрібно приводити сильний аргумент, потім один слабший і останнім – найсерйозніший аргумент.
5. Якщо вас намагаються роздратувати – не піддавайтеся на провокації і зберігайте спокій. Це збентежить вашого опонента, і йому доведеться грати за вашими правилами.
6. У конфліктних ситуаціях намагайтеся уникати слів «ти» / «ви». Це найчастіше звучить як звинувачення та навряд чи допоможе. Спробуйте говорити «я вважаю» або «мені здається». Ніхто не стане заперечувати ваші почуття. І це відмінний старт для пошуку спільного вирішення.
7. Знайомлячись з новою людиною, спробуйте розглянути колір його очей. І посміхніться. Так ви затримаєте погляд на пару секунд довше і завоюєте прихильність до себе співрозмовника.
8. Дозвольте дитині самій вирішувати деякі питання. Наприклад, в яких черевиках піти на прогулянку – з акулами або з динозаврами. Вона буде задоволена, що сама може контролювати ситуацію.
9. Перше побачення краще проводити в такому місці, де ви можете отримати більше позитивних емоцій. Згодом приємні враження будуть асоціюватися з вами.
10. Якщо ви будете висловлювати щиру радість при зустрічі з людьми, то й вони зрештою стануть реагувати так само. Можливо, не з першого разу, але це завжди спрацьовує.
11. У суперечках намагайтеся дотримуватися перевірених фактів, а не сумнівних думок і чуток. Так у вас буде менше шансів потрапити в дурну ситуацію, якщо інформація виявиться невірною.
12. Якщо відповідь співрозмовника вас не влаштовує або ви відчуваєте, що вона неповна, не перепитуйте. Просто уважно подивіться людині в очі. Тоді вона буде змушена продовжити розмову.
13. Навчіться ставити не тільки «закриті» питання (на які можна відповісти «так» чи «ні»), але й «відкриті», які вимагають розгорнутої відповіді. Уміло поєднуючи їх в діалозі, ви зможете направляти розмову в потрібне русло.
14. Після знайомства звертайтеся до людини по імені, навіть якщо вона йтиме через 5 хвилин. Краще сказати «До побачення, Олександр!», Ніж просто «До побачення!», – це формує більш довірливе та дружнє ставлення.
15. Коли сміються кілька людей у групі, кожен інстинктивно дивиться на того, хто йому більше симпатичний. Або на людину, яку він хотів би вважати близькою.

Джерело: www.adme.ru

Поділитися:
Позначки
Платформа для онлайн навчання

Отримайте доступ до сучасної онлайн платформи (LMS) та організуйте для своїх співробітників доступ до онлайн курсів, онлайн тестів та отримуйте звіти про перебіг навчання.

Розробка онлайн тренінгів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн навчання.