Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk
News 19.03.2023

18 маркетингових стратегій для автосервісу, які варто спробувати

Якщо ви керуєте автосервісом або майстернею, то точно знаєте, що не можна просто сидіти і чекати, поки клієнти приїдуть самі. Вам потрібно постійно працювати над тим, щоб залучати нових клієнтів і заохочувати існуючих клієнтів повертатися. Вам потрібні маркетингові стратегії для авторемонту, які постійно залучатимуть клієнтів до вашого бізнесу.

На щастя, скласти маркетинговий план для вашого автосервісу або автомайстерні не так вже й складно.

За допомогою лише кількох цілеспрямованих маркетингових підходів ви зможете підвищити впізнаваність свого бізнесу та залучити нових клієнтів. Ось список ефективних маркетингових стратегій для автосервісів, які ви можете додати до свого маркетингового плану і використовувати для розвитку бізнесу зараз і в майбутньому.

Email-маркетинг

1. Регулярно надсилайте електронні листи

Збирайте адреси електронної пошти ваших клієнтів, щоб мати змогу запустити електронну розсилку. Електронна пошта – це пряма лінія зв’язку, яка дозволяє вам залишатися на зв’язку з клієнтами. Але вона буде ефективною, лише якщо ви дотримуватиметеся кількох правил.

Вивчайте свою аудиторію. Перш ніж створювати корисний і релевантний контент, ви повинні визначити свою цільову аудиторію. Коли ви точно знаєте, з ким ви розмовляєте, ви можете створювати контент, який буде набагато більш привабливим і цікавим для вашої аудиторії.

Сегментуйте свою аудиторію. Створюючи список розсилки, використовуйте теги, щоб визначити якості та звички кожного клієнта (наприклад, клієнт, який замінює масло, клієнт автосервісу, власник вантажівки тощо). Потім надсилайте листи лише тим сегментам, до яких відноситься вміст листа (наприклад, надсилайте лист з акцією для вантажівок лише власникам вантажівок).

Надавайте більше цінності, ніж просто акції. Хоча клієнти, безумовно, люблять вигідні пропозиції, вони не люблять, коли їх засипають рекламою та акціями. Збалансуйте свої електронні повідомлення, діліться більш корисним і цінним контентом, а не рекламними оголошеннями та оголошеннями, орієнтованими на продаж.

2. Надсилайте персоналізовані нагадування про обслуговування та пропозиції електронною поштою або через месенджери 

Надання персоналізованого досвіду покупок – ще один спосіб виділити свій автосервіс на тлі інших. Збирайте дані клієнтів і створюйте профілі, які дозволять вам бачити, коли клієнт повинен отримати послугу. Потім надсилайте цільові, персоналізовані нагадування та пропозиції клієнтам електронною поштою або SMS. Ідеї для пропозицій можуть включати

 • Безкоштовна послуга при купівлі іншої послуги (безкоштовна заміна шин при купівлі шин)
 • Послуга зі знижкою при купівлі іншої послуги (заміна масла, знижка на компʼютерну діагностику)
 • Знижки в грошовому еквіваленті (-100 грн. на заміну масла)
 • Знижки у відсотках (20% на заміну масла)
 • Сезонні знижки (знижка на перевірку кондиціонера в травні)

3. Створіть програму подальших дій (Follow-Up)

Ще один спосіб залишатися на зв’язку з клієнтами – підтримувати з ними зв’язок після того, як вони відвідали ваш автосервіс. Впровадьте програму, яка передбачає дзвінок кожному клієнту після того, як він завершив обслуговування у вас. Це одна з маркетингових стратегій автосервісу, яка дозволяє збирати відгуки про вашу роботу і створювати більш глибокий особистий зв’язок з клієнтами.

Веб-сайт та онлайн-маркетинг

4. Розміщуйте пояснювальні відео в Інтернеті

Незалежно від того, чи публікуєте ви відео на каналі YouTube вашого бізнесу, чи вбудовуєте його безпосередньо на свій веб-сайт, відео – це чудовий спосіб привернути увагу клієнтів і надати їм корисну візуальну інформацію про потреби їхнього автомобіля та необхідні послуги.

5. Спілкуйтеся з місцевими клієнтами онлайн

Хоча може здатися, що інтернет – це інструмент для зв’язку з людьми по всьому світу, він також є дуже корисним інструментом для зв’язку з людьми прямо у вашому районі. Ви можете використовувати маркетингові стратегії автосервісу, щоб орієнтуватися на місцевих клієнтів, які шукають автомайстерню або механіка поруч з ними:

 • Оптимізація вашого сайту для місцевої аудиторії (SEO)
 • Використання реклами в Facebook і Google з фокусом на клієнтів у вашому регіоні
 • Створення сторінки профілів Google Business + Google Maps 

6. Створіть програму винагород за рефералів

Заохочуйте клієнтів працювати на вас, пропонуючи програму винагород за залучення нових клієнтів. Повідомте існуючим клієнтам, що якщо вони приведуть до вас нового клієнта, то отримають такі переваги, як невеликі подарунки, знижки на послуги та участь у конкурсах. Ви також можете давати невеликі винагороди новим клієнтам, коли вони згадують про того, хто їм рекомендував ваш автосервіс, оскільки це допоможе їм не забути віддячити за таку пораду. 

7. Блог

Ведення блогу є важливим інструментом не тільки для інформування та зв’язку з клієнтами, але й для підвищення  рейтингу вашого сайту в пошуковій видачі. Не обов’язково писати щодня, хоча ви захочете створити і підтримувати регулярний графік. Ваш блог – це не засіб для продажу. Це можливість поділитися досвідом, пов’язаним з вашою галуззю, потребами клієнтів і важливістю регулярного технічного обслуговування автомобіля.

Маркетинг у власному автосервісі

8. Запровадьте план підписки на послуги

Якщо ви пропонуєте регулярне технічне обслуговування в автосервісі, подумайте про впровадження програми, яка гарантує, що клієнти повертатимуться до вас з усіма наступними потребами. Створіть план абонентського обслуговування, який дозволить клієнтам розподілити свої платежі в часі в обмін на знижку на заздалегідь запланові послуги.

9. Навчайте клієнтів за допомогою інформативного контенту

Клієнти автосервісу, як відомо, скептично налаштовані, тому вам доведеться попрацювати над тим, щоб побудувати з ними довірчі відносини. Один із способів зробити це – надати інформативний контент, який зменшує їхні страхи, занепокоєння та розгубленість. Вивіски в клієнтській зоні можуть мати наступний контент:

 • Пояснення, як надаються послуги і чому вони необхідні
 • Ділиться фактами і свідченнями про цінність продуктів і послуг, які ви пропонуєте
 • Включає демонстраційні відеоролики, які показують, як працюють механізми та системи.

10. Використовуйте цифрові вивіски в сервісі для просування товарів і послуг

Клієнти вашого сервісу – це зацікавлені клієнти. Скористайтеся цією увагою, відмовившись від нудних старих плакатів і флаєрів, які клієнти ігнорують, і натомість використовуйте цікаві та привабливі маркетингові інструменти цифрових вивісок. Цифрові екрани дозволяють налаштовувати телевізійні програми для зони очікування, швидко оновлювати рекламні акції, демонструвати анімовані та відеореклами, а також використовувати ваші програми в якості безшумного, безперервного продавця.

Маркетинг у соціальних мережах

11. Заохочуйте активність у соціальних мережах

Використовуйте свої канали в соціальних мережах як ще один спосіб поширювати інформативний та цікавий контент. Вам не обов’язково бути присутнім на кожній платформі соціальних мереж. Але в рамках маркетингової стратегії авторемонту створіть принаймні профіль на Facebook і регулярно наповнюйте свою сторінку контентом, який зацікавить вашу аудиторію. Ваш контент не обов’язково повинен бути виключно про авторемонт. Він може бути пов’язаний з будь-чим, що стосується транспортних засобів, водіння, вашого сервісу, ваших клієнтів, наприклад:

 • Поради з безпеки водіння
 • Поради з технічного обслуговування автомобіля
 • Поради для мандрівників
 • Дорожні новини
 • Фотографії вашого персоналу та місця розташування
 • Історії задоволених клієнтів
 • Інформація про місцеві події
 • Підтримка громадських ініціатив
 • Пропонуйте спеціальні пропозиції та купони за вподобання та поширення

12. Винагороджуйте клієнтів за соціальні реєстрації та згадки

Просуньте залучення на крок далі. Позитивні соціальні згадки про ваш бренд корисні для бізнесу. Вони є формою безкоштовної реклами, оскільки представляють ваш бізнес перед аудиторією без жодних зусиль чи оплати з вашого боку. Тому заохочуйте своїх клієнтів згадувати ваш бізнес і реєструватися через соціальні платформи під час своїх візитів. Заохочуйте клієнтів згадувати про свій візит у соціальних мережах, наприклад, пропонуючи знижки на реєстрацію або участь у конкурсах.

13. Використовуйте соціальні мережі як ще одну платформу для контакту з клієнтами

Бути в соціальних мережах – це не просто ділитися повідомленнями. Це також означає прислухатися до того, що говорять інші. “Соціальне слухання” – це відстеження розмов в Інтернеті, щоб отримати уявлення про те, що думають і чого потребують клієнти. Використовуйте зібрану іінформацію, щоб отримати уявлення про проблеми ваших цільових клієнтів (щоб ви могли допомогти їм вирішити ці проблеми) і про те, як вони ставляться до вашого бренду (щоб ви могли вирішити проблеми та занепокоєння клієнтів). Зверніть увагу на наступне:

 • Згадки про ваш бренд
 • Згадки про ваших конкурентів
 • Коментарі, які стосуються вашої галузі, продуктів та послуг

14. Заохочуйте клієнтів писати відгуки

Ще один спосіб використовувати контент, створений користувачами, для зв’язку з більшою кількістю клієнтів – це збирати і публікувати відгуки про ваш бізнес. Відгуки клієнтів є важливим елементом ефективних маркетингових стратегій у сфері авторемонту, оскільки вони зміцнюють довіру та заохочують нових клієнтів до співпраці з вами. Створіть системи, які заохочують колишніх клієнтів ділитися відгуками сайтах відгуків і навіть знімати відео-відгуки. Не відкладайте відгуки в довгий ящик. Використовуйте соціальні мережі, щоб розміщувати їх там, де всі ваші клієнти зможуть побачити, як сильно інші люблять ваш бізнес.

15. Публікуйте фото до і після

Ви також можете показати клієнтам, що вони можуть вам довіряти, поділившись контентом, який доводить цінність вашої роботи. Instagram – чудове місце для розміщення таких фотографій. Цифрові вивіски – ще один чудовий спосіб показати фотографії до і після роботи, яку виконала ваша команда. Крім того, розкажіть про роботу, виконану вашою командою механіків і кузовщиків, розмістивши фотографії на своєму веб-сайті та в друкованих брошурах.

Маркетинг у громаді

16. Організовуйте заходи

Однією з маркетингових стратегій автосервісу, яка приведе клієнтів прямо до вас, є проведення заходів. Дні відкритих дверей, інформаційні сесії та семінари про технічне обслуговування автомобілів – це хороший спосіб привітати нових клієнтів у вашому автосервісі, а також налагодити стосунки з колишніми клієнтами.

17. Долучайтеся на місцевому рівні

Повідомте людям у вашій громаді, що ви перебуваєте в цьому районі і прагнете підтримати інші місцеві ініціативи. Долучайтеся до громади за допомогою:

 • спонсорування місцевих громадських заходів
 • співпраці з місцевими благодійними організаціями
 • соціального партнерства з іншими місцевими компаніями

18. Співпрацюйте з іншими (неконкурентними) місцевими компаніями

Обмінюйтеся маркетинговими матеріалами зі своїми сусідами, щоб розширити коло клієнтів. Ви також можете перенести це партнерство в соціальні мережі і запропонувати спільні соціальні конкурси, попросивши людей стежити за акаунтом кожного бізнесу і позначити друзів. Переможець отримає продукт або послугу від кожного бізнесу-учасника.

Дійте!

Подібні оглядові пости чудові, тому що вони дають поштовх вашим творчим, маркетинговим ідеям. Але ідеї для маркетингових стратегій автосервісу стануть ефективними лише тоді, коли ви їх реалізуєте.

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.