Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk
Статьи 28.01.2016

Секрет «Першого копняка»


Вчені провели цікавий експеримент. Приїжджаючи мити автомобіль на автомийку, клієнти кожен раз ставили на картці штамп, а коли вільного місця не залишалося, обмінювали її на безкоштовну послугу.

Половина з них отримали картки, для заповнення яких було потрібно помити машину десять разів, але в якості маленького подарунка від фірми на картці вже стояло дві відмітки, так що залишалося заповнити всього вісім полів. Другій половині клієнтів давали картки без подарункових штампів, але на них спочатку було надруковано всього вісім полів для штампів. Тому об’єктивно обом групам потрібно було помити машину однакову кількість разів.

Здавалося б, раз клієнтам потрібно отримати однакову кількість печаток, то і фінансові результати по обом типам карток повинні бути однаковими. Але вийшло не зовсім так. Виявилося, що люди, які отримали картки з двома «подарунковими» штампами, потім вдвічі частіше приїжджали на ту ж автомийку, ніж ті, хто отримав картку без штампів.

Чому? Дві безкоштовні позначки запускали команду включитися в процес: власник карти вже почав заповнювати поля, що викликало у нього бажання дійти до мети і отримати всі штампи. Представивши завдання як вже розпочате, експериментатори дали людям відчути, що їм слід завершити цю задачу, і якнайшвидше. Невеличка і безкоштовна зміна в дизайні картки мала значний вплив на продажі.

Включення в процес також пояснює, чому нам легше дочекатися завантаження програми на комп’ютері, якщо на екрані відображається лінія завантаження. Ми вже почали дію і схильні завершити її.

Із книги Філа Бардена “Злам маркетингу”

Поділитися:
Позначки
Платформа для онлайн навчання

Отримайте доступ до сучасної онлайн платформи (LMS) та організуйте для своїх співробітників доступ до онлайн курсів, онлайн тестів та отримуйте звіти про перебіг навчання.

Розробка онлайн тренінгів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн навчання.