Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

31 рік тому Стів Джобс поділився найкращою причиною, чому варто розпочати власний бізнес (навіть якщо це “просто” підробіток)

Хоча це не має нічого спільного з грошима чи “успіхом”, це має виключне відношення до вас особисто.

Можливо, ви вважаєте, що занадто зациклені на кар’єрі, щоб розпочати власний бізнес, або занадто влаштовані та комфорт і спокій, або навіть занадто старі.

З іншого боку, дослідження показало, що найуспішніші підприємці, як правило, середнього віку, навіть у технологічному секторі. Дослідники склали список з 2,7 мільйона засновників компаній, які найняли принаймні одного працівника в період з 2007 по 2014 рік, і виявили, що середній вік засновників стартапів був 45 років, коли вони заснували найуспішніші технологічні компанії. Загалом, 50-річний підприємець мав майже вдвічі більше шансів заснувати надзвичайно успішну компанію, ніж 30-річний. (Або, якщо вже на те пішло, успішний побічний бізнес).

Ще більш дивним є те, що 60-річний засновник стартапу має втричі більше шансів заснувати успішний стартап, ніж 30-річний – і в 1,7 рази більше шансів заснувати стартап, який потрапляє в топ-0,1 відсотка всіх компаній.

Але що робити, якщо ваш бізнес не стане шалено успішним? За словами Стіва Джобса, є більш широка причина для підприємницького занурення, навіть якщо ви лише занурюєте палець у води побічної діяльності.

Хоча Джобс мав на увазі консультантів, це твердження, безумовно, стосується і людей, які працюють за наймом.

Я вважаю, що якщо ви не маєте чогось – протягом тривалого періоду часу, наприклад, кількох років, – де ви маєте можливість взяти на себе відповідальність за свої рекомендації, де ви повинні бачити результати своїх рекомендацій на всіх етапах дій, накопичувати рубцеву тканину за помилки, піднімати себе з землі і обтрушувати пил, ви навчитеся лише частині того, що можете насправді.

Коли ви приходите і даєте свої рекомендації, не несучи повної відповідальності за результати, не відповідаючи за наслідки, ви отримуєте лише частку цінності і частку можливості навчитися бути кращими.

І ви ніколи не будете так сильно перейматися тим, що робите. Я працював у компанії зі списку Fortune 500 майже 20 років. Я був відданий своїй справі; за ці роки я працював сотні неоплачуваних понаднормових годин. Я погоджувався на завдання, які, як я знав, могли перекреслити можливості мого просування по кар’єрних сходах.

Але я ніколи не був таким відданим, цілеспрямованим та заангажованим, як тоді, коли почав працювати фрілансером вночі та на вихідних. Або коли я вирішив перетворити свій побічний заробіток (хоча цей термін ще не був вигаданий) на основну роботу.

Стів Джобс мав рацію: за останні 20 років я дізнався набагато більше – про бізнес, про людей, про життя і про себе – ніж за перші 20 років роботи на когось іншого.

Почніть свій бізнес або додаткову діяльність, і ви будете вільні прокладати свій власний курс, приймати власні рішення, робити власні помилки, вчитися на цих рішеннях і помилках і додасте ще один вимір до ваших навичок, вашої особистості та вашого життя.

Автор: Джефф Хейден – ключовий спікер, автор текстів, топ-спікер LinkedIn, редактор журналу Inc. та автор книги “Міф про мотивацію: як люди з високими досягненнями насправді налаштовують себе на перемогу”.

 

 

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.