Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Новий старт: 4 ключових поради, як вивчити щось нове


У процесі вивчення чогось нового, чи то нової іноземної мови, цікавого хобі або іншого боку своєї професії, часто виникають сумніви, невпевненість в собі або просто втрачається мотивація. Відомий блогер із саморозвитку Лео Бабаута в своєму блозі Zen Habbits поділився порадами, як варто змінити своє ставлення, щоб навчання будь-яких нових навичок було результативним і приносило задоволення.

Вузький фокус

“Так, справді, є багато речей, яким хочеться навчитися. Але це стосується всіх сторін життя – у світі є багато речей, які хочеться побачити і зробити, але ніхто ніколи не зможе зробити все. Найкраще – це рухатися крок за кроком.

Тому не варто зосереджуватися на всіх незліченних норах, які ще належить вивчити. Запитайте себе, яку невелику сферу ви можете вивчати просто зараз? Який фокус ви можете вибрати? Яку невелику область досліджувати?

Ігноруйте всі незвідані території. Просто займіться одним предметом. Один маленький крок, кілька маленьких кроків кожен день, і ми можемо багато чому навчитися.

Поверніть поразку переможним боком

Ми не можемо перевірити наші знання, поки ми не протестуємо і не побачимо, чи працює це. І також ми не можемо по-справжньому дізнатися щось нове, поки не спробуємо.

Саме так ми всі вчилися ходити … хиталися, падали, поки не вийшло.

На жаль, в якийсь момент ми починаємо боятися невдачі, і цей страх стримує нас. Хоча насправді невдача – це процес навчання.

Тому, замість того, щоб розглядати невдачу як «поганий момент», нам потрібно перевернути її з ніг на голову. Невдача – це урок, можливість стати краще, зрозуміти, на чому треба зосередити зусилля.

Зробіть сам процес – задоволенням

У процесі навчання будь-якої справи важко прийняти, що все рухається надто повільно. Ми хочемо якомога швидше дістатися до рівня експерта (або, принаймні, «просунутого новачка»), і коли це займає в п’ять разів більше часу, ніж ми очікували, – засмучуємося і втрачаємо мотивацію.

У такому випадку варто взагалі забути про темпи нашого прогресу, а просто зосередитися на тому, щоб насолоджуватися процесом навчання.

Це схоже на подорож, коли довгий шлях розчаровує. Замість негативних емоцій краще зосередитися на самій подорожі – насолоджуйтеся пейзажем, рухом, красою кожного кроку.

Насолоджуйтесь незнанням

Зазвичай, ми соромимося незнання. Наприклад, людина, яка вивчає мову, часто боїться розмовляти або музикант, який вчиться грати на інструменті, – продемонструвати свою творчість. У процесі навчання це абсолютно зайве. Свідома зміна свого ставлення може допомогти рухатися далі.

Сприймайте незнання як гру. Це творчість, відкриття, цікавість, експеримент і відкритість до чогось нового”.

Джерело: blog.rabota.ua

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.