Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

4 науково доведених способи реалізувати мрії


Мріяти про щось добре, рухатися назустріч мрії – ще краще. Чому ж іноді так важко зробити крок до заповітної мети? І чому ми так легко відмовляємося від своїх устремлінь? Причина в недостатній силі волі, вважає психолог Емма Сеппала. Хороша новина: силу волі можна тренувати!

Ми всі до чогось прагнемо: схуднути на 15 кг, отримати підвищення на роботі, виростити дітей чудовими людьми або допомогти всім, хто цього потребує. Неважливо, наскільки піднесені або приземлені у вас мрії, у будь-якому випадку їх реалізація вимагає певних трудовитрат і жорсткого самоконтролю. А отже, залежить від вашої сили волі. І саме її відсутність заважає наблизитися до заповітної мети.

Згадайте, скільки разів ви обіцяли собі серйозніше ставитися до роботи, бігати вранці або їсти менше солодкого. Спочатку усе йшло добре. Скільки ви протримались? Тиждень? Місяць? Півроку? А потім ви втомилися і кинули благий почин. Причина у тому, що сила волі і самоконтроль не безмежні. Вони закінчуються, як зарядка в телефона.

Тривалий час вважалося інакше. Психологи стверджували: якщо ви хочете чогось досить сильно – у вас не забракне і сили волі. Однак в 1996 році дослідник з області самоконтролю професор Рой Баумейстер провів експеримент, який довів, що це не так.

Він запросив до кімнати 67 осіб і поклав перед ними шоколадне печиво. Однак пробувати ласощі дозволив тільки половині випробовуваних. Іншим можна було пригощатися редискою. Багато з групи обділених проявили зацікавленість у печиві: дивилися з тугою на чуже частування, деякі навіть брали печиво, щоб понюхати його.

Потім всіх учасників попросили зібрати складну головоломку. Люди з другої групи здавалися у два рази швидше. Необхідність їсти редиску замість шоколаду виснажила їхню силу волі. Ресурсу не вистачило на боротьбу з головоломкою. Баумейстер назвав цей феномен «виснаженням его». З того часу провели десятки нових досліджень, і усі підтвердили результати цього експерименту.

Що виснажує нашу силу волі?

Повсякденне життя сповнене спокус і відволікаючих моментів, які змушують нас витрачати силу волі. На що ми її витрачаємо?

1. Контроль над імпульсами

Ми постійно боремося з марними спокусами і робимо свою роботу, хоча замість цього хочеться почитати Facebook або втекти раніше з офісу, щоб зустрітися з друзями.

2. Контроль продуктивності

Ми робимо максимум, незважаючи на втому.

3. Контроль поведінки та емоцій

Цього вимагає професійна етика і корпоративні правила. Навіть коли робоча атмосфера напружена або ваші колеги приймають рішення, з якими ви не згодні, ви намагаєтеся не підвищувати голос і не зриватися на оточуючих.

4. Контроль над думками

Ми зосереджуємося на роботі, незважаючи на різноманітні мрії та фантазії, які з’являються в нас у головах.

Як тренувати і накопичувати силу волі

Але не все втрачено. На відміну від мотивації, силу волі можна зміцнювати, як м’язи. Той же Рой Баумейстер в 1999 році виявив: студенти, які свідомо тренували силу волі, набагато краще справлялися з самоконтролем, ніж ті, хто свідомо не працював над цим.

1. Плануйте важливі кроки на ранок

Самоконтроль краще працює вранці, оскільки у вас була вся ніч, щоб заповнити ресурси. Що це значить на практиці? Якщо ви вирішили більше займатися спортом, йдіть на тренування з ранку. Якщо ваша мета – написати книгу або закінчити важливий проект, забронюйте першій годині дня для роботи за комп’ютером.

2. Керуйте своєю енергією, зберігаючи спокій

Стан спокою робить вас сильнішим. Дослідження довели, що багато людей віддають перевагу «високоінтенсивним» емоціям, таким як хвилювання або навіть стрес. Подумайте про це: люди п’ють каву, щоб підбадьоритися, і відкладають важливі справи до останньої хвилини, щоб зробити їх на адреналіні.

Однак хвилювання і стрес стомлюють тіло. І чим більше ви втомилися, тим менше у вас сили волі. А значить, потрібно вчитися керувати енергією.

Ви підключаєте свій мобільний телефон до мережі, щоб зарядити його. Зробіть те ж саме з собою. Займіться йогою або медитацією, робіть для цього перерву в середині робочого дня. Дослідження довели, що навіть 15 хвилин духовної практики можуть поповнити запас сили волі.

3. Не беріть на себе занадто багато

Не розпиляйтеся на кілька різних проектів. Якщо ви вирішили худнути, не варто паралельно навчатися грати на гітарі. Виберіть одну мрію і зосередьтеся на її реалізації.

4. Сконцентруйтеся на кінцевій меті

На думку нейробіолога Елліотта Беркмана, «коли ми працюємо над тим, що нам подобається, ми навряд чи будемо виснажені». Він також стверджує: якщо ви завжди думаєте про головну мету, то можете отримати додаткову енергію для її досягнення. Так що кожного разу, коли вам буде не вистачати сили волі, уявляйте в кольорах, як ви себе відчуєте, коли реалізуєте мрію.

Емма Сеппала (Emma M. Seppälä) – психолог, керівник Дослідницького центру співчуття і альтруїзму в Стенфордському університеті, автор книги «Шлях до щастя: Як досягти успіху за допомогою науки щастя».

Джерело: www.psychologies.ru

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.