Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

5 ключів до досягнення позитивних змін у вашому житті, бізнесі та світі

Зміни – це єдина константа в сучасному бізнесі, і вони вимагають лідерства, а не сили.

Марті Цвіллінг: Зміни – це важко, як у бізнесі, так і в особистому житті. Консультуючи малий бізнес, я щодня бачу, як власники та фахівці борються з викликами нових ринків і нових конкурентів. Очолити зміни ще важче, намагаючись збалансувати вимоги клієнтів з потребами та очікуваннями працівників. Але ви повинні змінюватися, щоб вижити і процвітати.

Якщо ви маєте певну відповідальність і владу в бізнесі, важко залишатися позитивно налаштованим і знати, як і коли ви робите правильні речі. Мене часто просять порадити, як мислити, щоб знайти правильну відповідь, і як змусити інших слідувати вашим вказівкам. Мій підхід завжди полягав у тому, щоб дивитися на специфіку кожного випадку, а не намагатися запропонувати загальне рішення.

Тому я був радий побачити в новій книзі Джіні Рометті (Ginni Rometty) “Добра сила” чудові загальні рекомендації та досвід у сфері змін. Вона нещодавно пішла у відставку з посади голови та генерального директора IBM, і переплітає свою особисту історію з набором принципів для впровадження позитивних змін у нашому особистому житті, на робочому місці та у світі. Ось мій короткий виклад її поглядів з додаванням моїх думок.

1. Прагніть робити речі кращими, служачи іншим

Паралельно із задоволенням власних потреб, завжди використовуйте свою владу для задоволення потреб клієнтів та членів команди. Зробіть баланс між потребами інших та вашими власними безпрограшним рішенням і позитивними змінами. Покладайтеся на зворотній зв’язок і вміння слухати, щоб зрозуміти, як знайти максимальну цінність для кожного.

У лідерських колах така увага до людей, яку часто називають лідерством служіння, привертає все більше і більше прихильників. Ідея лідерства служіння полягає в тому, що типова ієрархія, в якій працівники служать своїм босам, перевернута з ніг на голову. І це працює.

2. Використовуйте вплив, а не владу, щоб надихати людей

Це особливо актуально, коли ви і вони стикаєтеся з важкими змінами. Ви повинні використовувати автентичність і персоналізацію, щоб залучити людей і завоювати прихильників, а також з’єднати емоції і виконання. Зміцнення віри – це нескінченна праця, як на початку шляху змін, так і в підтримці довгострокових зобов’язань.

Звичайно, кінцева мета лідерства через вплив полягає в тому, щоб змусити інших охоче залучатися і слідувати за вами завдяки вашим знанням, чесності та серцю, а не через ваш титул. Я заохочую вас до прозорості та смиренного лідерства в усіх ініціативах змін.

3. Критично і творчо підходьте до важкого вибору

Спочатку потрібно вирішити, що має змінитися, а що має залишитися незмінним. Ви можете змінити продукти та послуги, але сервіс та якість обслуговування клієнтів повинні залишитися незмінними. Виклик полягає в тому, як змінюватись, не впливаючи негативно на культуру праці та оптимізуючи наявні таланти, знання та навички.

Я вважаю, що критично мислячі люди легше за інших сприймають незгоду, коли їм пропонують зміни. Вони шукають тих, хто бачить світ по-іншому, і намагаються зрозуміти, чому. Ви можете не погоджуватися, але можете переосмислити власне мислення на краще.

4. Розвивайте довіру та інклюзивність, відстоюючи інтереси інших

Довіра є основою міцних стосунків, а стосунки змушують бізнес працювати, так само як і приватне життя. Ви повинні бути інклюзивними у своєму лідерстві, щоб розуміти, що різні люди перебувають на різних етапах свого шляху, і приносити унікальні перспективи до кожного виклику.

Я вважаю, що відстоювання інтересів інших має починатися з активного слухання та прийняття ідей від членів команди, які вас оточують. Це призводить до публічного визнання добре виконаної роботи, перспективних завдань і можливостей для кар’єрних змін.

5. Будьте стійкими, оскільки зміни потребують часу і стосунків

Налагоджені стосунки допоможуть вам бачити речі під ширшим кутом зору, більш творчо вирішувати проблеми та впроваджувати зміни. Важливо, щоб ви зберігали позитивний настрій під час ініціювання та впровадження змін, а також забезпечували стійкість організації до невдач.

Експерти сходяться на думці, що стійкість підпадає під поняття емоційного інтелекту, тобто здатності ідентифікувати власні емоції та керувати ними. Це ще одне слово для позначення витривалості, здатності справлятися зі складними подіями, протистояти тиску і при цьому зберігати психічне здоров’я кожного.

Найефективніші лідери в бізнесі сьогодні позитивно використовують ці ключові принципи для досягнення необхідних їм змін і зростання через співпрацю та взаємодію з виборцями, а не покладаючись на силу своєї посади. Я рекомендую вам наслідувати їхній приклад, і ви теж зможете відчути спадщину довгострокового успіху та задоволення.

Марті Цвіллінг – засновник і генеральний директор Startup Professionals, компанії, яка надає продукти та послуги для засновників стартапів і власників малого бізнесу.

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.