Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Питання на засипку: 5 хитромудрих головоломок на співбесідах


Головоломки і каверзні питання зарекомендували себе як відмінний спосіб швидко перевірити кандидата за багатьма параметрами: зрозуміти ступінь розвитку аналітичних здібностей, оцінити глибину і стиль мислення, вміння не губитися в непередбачених ситуаціях і упевнитися в наявності кмітливості. Коли мозок повністю зайнятий пошуком вирішення завдання, усвідомлено приховувати щось або прикрашати свої здібності неможливо. Більше того, вірна відповідь – це не те, що цікавить рекрутера в першу чергу, важливіше побачити і оцінити сам хід думки кандидата.

В нашій галереї – кілька цікавих загадок, які компанії використовують на співбесідах. Навіть якщо ви зараз не перебуваєте в пошуку роботи або не плануєте найближчим часом займатися наймом персоналу, ми все одно рекомендуємо ознайомитися з ними і спробувати знайти рішення, адже це як мінімум відмінний спосіб «потренувати» мізки.

Питання на засипку: 5 хитромудрих головоломок на співбесідах

Хто говорить правду?

Питання: Уявіть, що є два племені на Марсі: плем’я Брехні і плем’я Істини. Марсіани з племені Брехні завжди брешуть, а уродженці племені Істини завжди говорять правду. І ось ви зустрічаєте трьох марсіан і питаєте у першого: «До якого племені ти належиш?» Він відповідає щось на своїй мові, і ви нічого не зрозуміли. Другий мандрівник каже, що перший сказав, що він належить до племені Брехні. Третій каже, що друга людина бреше. До якого племені належить третя людина?

Відповідь: До племені Істини. Припустимо, перша людина з племені Істини, тоді вона сказала, що вона з племені Істини, і в цьому випадку друга людина бреше. Якщо припустити, що перша людина з племені Брехні, то як брехун, він повинен був сказати, що він з племені Істини, тобто і в цьому випадку другий – бреше. Таким чином у кожному разі третій – з племені Істини.

Питання на засипку: 5 хитромудрих головоломок на співбесідах

Що це за цифри?

Питання: Один чоловік, який знав два числа, розповів суму цих чисел людині S і їх добуток людині P. Після чого між S і P трапився наступний діалог:

S: Я не знаю, що це за числа.
P: Я також не знаю, що це за числа.
S: Тепер я знаю, що це за числа.
Р: Тепер я теж знаю, що це за числа.
Відомо, що S і P дуже сильні в математиці, що це за дві цифри? Числа більше 0.

Відповідь: Це числа 2 і 2.

S дісталося число 4, що означає 1 + 3 або 2 + 2. Так ось чому він не був упевнений в числах.
P також дісталося 4, добуток 1 * 4 і 2 * 2.

Якби числа були 1 і 3, Р отримав би 3 і був би впевнений, що це за числа, але цього не сталося. Так S зрозумів, що це цифри 2 і 2.
Тепер Р знає, що це точно не 1 і 4, тому що є дві можливості отримати суму в 5: це 1 + 4, 2 + 3, і в обох цих випадках S не міг вгадати число без відповіді P, оскільки для того, щоб отримати 4 або 6, налічується кілька можливостей.
Таким чином Р також знає, що це цифри 2 і 2.

Питання на засипку: 5 хитромудрих головоломок на співбесідах

Як перерахувати всі дні місяця за допомогою гральних кісток?

Питання: У вас есть два игральных кубика. Вы можете написать по одной цифре на каждой грани каждого кубика от 0 до 9. При каждом броске кубики должны показать один из 31 дня месяца, например, если на одном кубике выпало число 1, второй кубик должен показать 0. Или 3, чтобы получилось 31-ое число месяца. Как можно перечислить все дни месяца с помощью игральных костей?

Відповідь: 

Потрібно написати наступні цифри:
Кубик 1: 0 1 2 3 5 7
Кубик 2: 0 1 2 4 6 8
Помітили, що немає цифри 9? Фокус в тому, що за дев’ятку можна видати грань з цифрою 6.

Питання на засипку: 5 хитромудрих головоломок на співбесідах

Вечеря з шефом

Питання: Щоб ви приготували, якби до вас на вечерю прийшов голова нашої компанії?

Відповідь: Вірна стратегія при відповіді на це питання – залишатися самим собою. Переважно називати страви, які ви самі любите і дійсно зможете приготувати. Спроба придумати рецепт вишуканої страви за пару хвилин, швидше за все, зіб’є вас з пантелику і дасть зрозуміти вашому співрозмовнику, що ви готові братися за вирішення незнайомих завдань, не володіючи відповідними знаннями та навичками. А це може спричинити невдачу.

Питання на засипку: 5 хитромудрих головоломок на співбесідах

Дайте оцінку

Питання рекрутера може звучати і так: «Оцініть мене як інтерв’юера за шкалою від 1 до 10».

Відповідь: Питання із секретом. Чи зможете ви чесно висловити свою думку або будете лукавити, завищуючи оцінку? Саме від вашої сміливості буде залежати результат співбесіди. У кожному разі приготуйтеся аргументувати поставлений бал: особливо викручуватися доведеться, якщо вам дійсно сподобався співрозмовник, і ви хочете поставити «десятку», але боїтеся, що він прийме вашу щирість за лестощі.

Джерело: www.forbes.ru

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.