Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Питання на засипку: 5 хитромудрих головоломок на співбесідах


Головоломки і каверзні питання зарекомендували себе як відмінний спосіб швидко перевірити кандидата за багатьма параметрами: зрозуміти ступінь розвитку аналітичних здібностей, оцінити глибину і стиль мислення, вміння не губитися в непередбачених ситуаціях і упевнитися в наявності кмітливості. Коли мозок повністю зайнятий пошуком вирішення завдання, усвідомлено приховувати щось або прикрашати свої здібності неможливо. Більше того, вірна відповідь – це не те, що цікавить рекрутера в першу чергу, важливіше побачити і оцінити сам хід думки кандидата.

В нашій галереї – кілька цікавих загадок, які компанії використовують на співбесідах. Навіть якщо ви зараз не перебуваєте в пошуку роботи або не плануєте найближчим часом займатися наймом персоналу, ми все одно рекомендуємо ознайомитися з ними і спробувати знайти рішення, адже це як мінімум відмінний спосіб «потренувати» мізки.

Питання на засипку: 5 хитромудрих головоломок на співбесідах

Хто говорить правду?

Питання: Уявіть, що є два племені на Марсі: плем’я Брехні і плем’я Істини. Марсіани з племені Брехні завжди брешуть, а уродженці племені Істини завжди говорять правду. І ось ви зустрічаєте трьох марсіан і питаєте у першого: «До якого племені ти належиш?» Він відповідає щось на своїй мові, і ви нічого не зрозуміли. Другий мандрівник каже, що перший сказав, що він належить до племені Брехні. Третій каже, що друга людина бреше. До якого племені належить третя людина?

Відповідь: До племені Істини. Припустимо, перша людина з племені Істини, тоді вона сказала, що вона з племені Істини, і в цьому випадку друга людина бреше. Якщо припустити, що перша людина з племені Брехні, то як брехун, він повинен був сказати, що він з племені Істини, тобто і в цьому випадку другий – бреше. Таким чином у кожному разі третій – з племені Істини.

Питання на засипку: 5 хитромудрих головоломок на співбесідах

Що це за цифри?

Питання: Один чоловік, який знав два числа, розповів суму цих чисел людині S і їх добуток людині P. Після чого між S і P трапився наступний діалог:

S: Я не знаю, що це за числа.
P: Я також не знаю, що це за числа.
S: Тепер я знаю, що це за числа.
Р: Тепер я теж знаю, що це за числа.
Відомо, що S і P дуже сильні в математиці, що це за дві цифри? Числа більше 0.

Відповідь: Це числа 2 і 2.

S дісталося число 4, що означає 1 + 3 або 2 + 2. Так ось чому він не був упевнений в числах.
P також дісталося 4, добуток 1 * 4 і 2 * 2.

Якби числа були 1 і 3, Р отримав би 3 і був би впевнений, що це за числа, але цього не сталося. Так S зрозумів, що це цифри 2 і 2.
Тепер Р знає, що це точно не 1 і 4, тому що є дві можливості отримати суму в 5: це 1 + 4, 2 + 3, і в обох цих випадках S не міг вгадати число без відповіді P, оскільки для того, щоб отримати 4 або 6, налічується кілька можливостей.
Таким чином Р також знає, що це цифри 2 і 2.

Питання на засипку: 5 хитромудрих головоломок на співбесідах

Як перерахувати всі дні місяця за допомогою гральних кісток?

Питання: У вас есть два игральных кубика. Вы можете написать по одной цифре на каждой грани каждого кубика от 0 до 9. При каждом броске кубики должны показать один из 31 дня месяца, например, если на одном кубике выпало число 1, второй кубик должен показать 0. Или 3, чтобы получилось 31-ое число месяца. Как можно перечислить все дни месяца с помощью игральных костей?

Відповідь: 

Потрібно написати наступні цифри:
Кубик 1: 0 1 2 3 5 7
Кубик 2: 0 1 2 4 6 8
Помітили, що немає цифри 9? Фокус в тому, що за дев’ятку можна видати грань з цифрою 6.

Питання на засипку: 5 хитромудрих головоломок на співбесідах

Вечеря з шефом

Питання: Щоб ви приготували, якби до вас на вечерю прийшов голова нашої компанії?

Відповідь: Вірна стратегія при відповіді на це питання – залишатися самим собою. Переважно називати страви, які ви самі любите і дійсно зможете приготувати. Спроба придумати рецепт вишуканої страви за пару хвилин, швидше за все, зіб’є вас з пантелику і дасть зрозуміти вашому співрозмовнику, що ви готові братися за вирішення незнайомих завдань, не володіючи відповідними знаннями та навичками. А це може спричинити невдачу.

Питання на засипку: 5 хитромудрих головоломок на співбесідах

Дайте оцінку

Питання рекрутера може звучати і так: «Оцініть мене як інтерв’юера за шкалою від 1 до 10».

Відповідь: Питання із секретом. Чи зможете ви чесно висловити свою думку або будете лукавити, завищуючи оцінку? Саме від вашої сміливості буде залежати результат співбесіди. У кожному разі приготуйтеся аргументувати поставлений бал: особливо викручуватися доведеться, якщо вам дійсно сподобався співрозмовник, і ви хочете поставити «десятку», але боїтеся, що він прийме вашу щирість за лестощі.

Джерело: www.forbes.ru

Поділитися:
Позначки
Платформа для онлайн навчання

Отримайте доступ до сучасної онлайн платформи (LMS) та організуйте для своїх співробітників доступ до онлайн курсів, онлайн тестів та отримуйте звіти про перебіг навчання.

Розробка онлайн тренінгів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн навчання.