Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

5 ключів до майстерності у будь-якій справі


У кожного своя межа можливостей. Але завжди є шанс забратися трішки вище. Джордж Леонард об’єднав філософію дзен з багаторічним досвідом викладання айкідо і виділив сполучні моменти в освоєнні будь-якого предмету. Подробиці – в книзі «Майстерність». А в цій статті – п’ять ключів, які допоможуть вам досягти справжньої майстерності у своїй справі.

Ключ 1: правильне навчання

Людина влаштована так, що здатна до навчання і старанно вчиться з моменту народження до смерті. Ця здатність відрізняє її від усіх інших форм життя. В різні часи людину називали будуючою твариною, працюючою твариною і воюючою твариною. Але всі ці визначення не точні і, у кінцевому рахунку, помилкові. Людина перш за все учень, і базовий код нашого виду укладено саме в цьому слові.

Якщо ви перебуваєте на шляху до майстерності, незалежно від того, спорт це або міжособистісні відносини, ви повинні завжди шукати краще керівництво, будь то порада фахівця, книга або співчутливий вам друг. І пам’ятайте: навчання ніколи не закінчується.

Ключ 2: тренування

Майстер у будь-якій грі – це, як правило, ще і майстер тренувань.

Ларрі Берд з професійної баскетбольної команди Boston Celtics був, мабуть, найбільш досконалим баскетболістом всіх часів. У роки, коли Берд грав за Boston Celtics, він був відомий тим, що приїжджав у зал за дві години до всіх і тренував кидки. Штрафні кидки, кидки з відхиленням, триочкові кидки. Він виконував їх з найбільш різних кутів і відстаней. Іноді жартома він сідав на перший ряд трибуни і кидав м’яч звідти.

Звичайно, Берд любив перемоги. Але, як каже його спортивний агент Боб Вульф, це не головна причина того, що він практикується у грі так старанно і грає так захоплено: «Він робить це заради задоволення. Не для грошей, визнання або статусу. Йому просто подобається грати у баскетбол».

На шляху постійних тренувань ви знайдете свою частку синців і саден, які зачеплять ваше «Я». Але вони стануть тим досвідом, якому ви зможете найбільше довіряти у своєму житті. Рано чи пізно це призведе вас до вершин в обраній вами справі, якщо ви до них прагнете, і люди почнуть ставитися до вас як до майстра.

Ключ 3: вміння підкорятися

Мужність майстра вимірюється його здатністю підкорятися. Це означає вміння підкорятися вчителю і вимогам того заняття, якому ви себе присвятили. На ранніх етапах навчання у людини нерідко виникає почуття, що він дурень.

Намагаєтеся опанувати нову навичку? Будьте готові до принизливих для вас моментів.

Якщо ви вчитеся стрибків у воду, то ваші перші спроби, швидше за все, будуть незграбними «плюхканням» на живіт, які привернуть увагу майже всіх, хто знаходиться у басейні. Ви готові витримати це? Якщо ні, то забудьте про стрибки.

Ваш перший малюнок в школі мистецтв буде, швидше за все, схожий на персонажа з мультфільму «Південний парк», а не на зображення Мони Лізи. Хіба це причина для того, щоб залишити заняття образотворчим мистецтвом? А як щодо тремтячих колін під час ваших перших кроків на ковзанах? І ударах об жорсткий холодний лід тією частиною тіла, по якій вас поплескували в дитинстві? Такого роду події трапляються не лише з новачками. Це буває і з чемпіонами на Олімпіадах. Якщо ви хочете потрапити туди, тоді будьте готові терпіти.

Можливо, найголовніше, до чого ви повинні прагнути на шляху до майстерності (до чого б воно не мало відношення: менеджменту, шлюбу, бадмінтону або балету), – це не боятися бути новачком. Для майстра підкорятися – означає розуміти, що немає умільців. Є тільки учні.

Ключ 4: цілеспрямованість

Досить часто спортивні тренери просять своїх учнів подумки продумувати той чи інший кидок, а потім повторювати його на практиці раз за разом протягом години і більше, до сьомого поту, поки вони не звільняться від своїх минулих думок або відчуттів щодо цього кидка. Такий метод дає сприятливі результати.

Арнольд Шварценеггер говорив так: «Все, що я знаю, – це те, що першим кроком ви повинні створити для себе образ своєї мрії. Тому що, коли у вас є такий захоплюючий образ, ваше слово “хочу” починає мати величезну силу. Наприклад, моє бажання стати “Містером Світу” з’явилося тому, що я з абсолютною ясністю бачив себе переможцем,тим,  хто стоїть на подіумі».

Цілеспрямованість живить рух людини на шляху до майстерності. Кожен майстер – це майстер погляду в майбутнє.

Ключ 5: вміння грати на краю

Ходіння по краю – це процес підтримки власної рівноваги. Тут треба чітко усвідомлювати той момент, коли ви виходите за межі власної безпеки. Тому що людина, яка перебуває на шляху до досконалості, іноді приймає рішення перейти ці кордони з усією відповідальністю. Особливо це видно в бігу. Біг майже завжди вимагає від спортсмена балансування на краю. Тому бігуни, як діючі, так і майбутні, повинні готуватися за безпечними і розумними програмами та остерігатися небезпек і пасток, пов’язаних з цим спортом.

Майже всі майстри, яких ми знаємо, віддані в своєму покликанні до його фундаментальних засад.

Вони фанатики тренувань, тонкі цінителі найменших нюансів. І в той же час – і в цьому полягає парадокс – ці майстри якраз можуть кидати виклик минулим перемогам. Вони можуть ризикнути і досягти більшого. А часом вони стають просто одержимими в цьому своєму прагненні. Тоді з очевидністю стає ясно, що для них ключове поняття не “або-або», а «і те, й інше».

Тепер у вас є ключі до всіх дверей. Удосконалюйтеся і досягайте успіхів!

Сергій Капличний

За матеріалам книги «Мастерство».

Джерело: blog.mann-ivanov-ferber.ru

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.