Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

5 неочевидних секретів успіху


Перебивайте, прокрастинуйте і доводьте людей до сліз. І не забувайте їсти лівою рукою, закликає бізнес-консультант Рохіт Бхаргава. Це допоможе думати швидше, діяти ефективніше і стати людиною, з якою всі хочуть спілкуватися і співпрацювати. Яким чином це працює?

1. Більше прокрастинації

Результат: встигаємо вчасно

Робити все вчасно зазвичай означає слідувати складеному заздалегідь розкладу. Можна прийти вчасно на інтерв’ю або на зустріч за ланчем. Приходити туди, де обіцяв бути, – ознака порядності. Але встигати вчасно – значить вибирати для дій потрібний момент. Треба відчувати момент, а не сліпо дотримуватися розкладу. Люди, що опанували таким мистецтвом, з’являються рівно в той момент, коли потрібні, пропонують несподівані рішення і вміють вхопитися за хорошу можливість, як би стрімко вона повз них не проносилася.

Нам часто кажуть, що потрібно бути пунктуальним, але немає такого уроку, на якому вам би розповіли, як спочатку прокрастинувати до останньої хвилини, а потім раптом видати щось тоді, коли в цьому виникне необхідність. Запуск нового продукту, рішення взяти нового співробітника і навіть знайомство з потрібними людьми – успіх цих подій залежить від того, який час для них виберете. І навряд чи знайдеться такий розклад, в який можна було б тицьнути пальцем і сказати, що ось тепер настав ідеальний момент провернути цю справу.

Підказки

Стратегічно вичікуйте до останньої хвилини. Не поспішайте виконати завдання якомога швидше, а чекайте моменту, коли зможете зробити це з оптимальною ефективністю. Вам буде легше вловити цей момент, якщо ви будете перебувати в теперішньому часі і не дозволите соцмережам і гаджетам себе відволікати.

Навчайтеся не заздалегідь, а своєчасно. Освіта необов’язково має бути офіційною – на зразок навчання у вузі. Ви отримуєте її кожен раз, коли освоюєте нову навичку.

Немає потреби розбиратися у щільності паперу і різних типах ламінації, поки ви не зібралися заснувати своє видавництво.

2. Частіше переривайте

Результат: стаємо активним слухачем

Легко обгрунтувати успіх інтерв’юера тим, що він вміє добре слухати. Більшості багато років втовкмачували, яка важлива ця навичка. Ще дошкільнятами ми дізналися, що у людини недаремно два вуха і лише один рот. Можна пригадати ще з десяток інших висловлювань про користь слухання. Проблема: як правило, нам не пояснюють, в чому полягає вміння добре слухати. Зазвичай нас просто привчають слухати мовчки … І це означає, що ми повинні закрити рот і постаратися зосередити увагу на тому, хто говорить.

А раптом слухання (або мовчазне слухання) не так вже допомагає розмові або інтерв’ю? Може, щоб стати хорошим слухачем, потрібно навчитися стратегічно перебивати співрозмовника? Міркувати на тему деяких його висловлювань, вриватися в розмову з якоюсь власною історією. Перериваючи монолог, ви створюєте ритм, який сприяє розвитку і поглибленню діалогу. Уміння правильно переривати може зробити вас приємнішою у спілкуванні людиною. Воно перетворює вас з пасивного слухача в активного.

Підказка

Рідше кивайте, частіше задавайте конкретні питання. Часті кивки заохочують співрозмовника поглинутися в переказ історії про відпустку. Запитайте, чи був в поїздці момент, який змінив його уявлення про світ, або траплялося йому опинитися в такому місці, де захотілося б зупинити час. Такі питання можуть послужити інструментом для стратегічного переривання, завдяки якому розмова вийде цікавішою і глибшою.

3. Не їжте цвітну капусту

Результат: маємо власну точку зору

Я ненавиджу цвітну капусту, її запах, вид і текстуру. Був час, коли я приховував неприязнь до неї. Ввічливо посміхався і намагався тихенько обійти стороною. Часом мені навіть доводилося класти її до себе на тарілку, щоб порадувати наполегливих господарів. Але я вирішив, що не буду прикидатися. Приховувати свою думку корисно в сфері юриспруденції, де особиста думка може і буде використано проти вас у суді. У бізнесі і звичайному житті наявність власної думки похвальна і бажана. Наявність думки відрізняє тих, хто вносить вклад в загальну справу, від тих, хто виконує чужі розпорядження. Але ви повинні бути у змозі обгрунтувати переконання, навіть якщо це якась дрібниця на зразок нелюбові до капусти. Мати свою точку зору чудово, якщо вона не ґрунтується на неуцтві.

Потрібно зайняти власну позицію і відстоювати її, але залишатися досить відкритим.

Я прекрасно поінформований про огидний смак цвітної капусти і навіть їв її колись в дитинстві. Втім, у питаннях смаку завжди дозволено мати власну думку. Але якщо справа стосується чогось серйознішого, важливо привчити себе бути «переконаним», тобто бути готовим оновлювати переконання, якщо довелося зіткнутися із спростовуючими фактами. Ще це означає, що ви здатні поглянути на проблему іншими очима. Це баланс, який важко, але необхідно встановити. Потрібно мати достатньо сил, щоб зайняти власну позицію і відстоювати її, але в той же час залишатися досить відкритим, щоб зуміти змінити переконання, якщо буде надана нова інформація.

Підказка

Навчіться відокремлювати думки (те, що здається) від фактів (те, що можна довести). Завдяки інтернету ви завжди можете дістатися до перевірених фактів, якщо поставите метою сформувати власну думку на підставі критичного зіставлення різних джерел.

Кращий спосіб побороти страх опинитися в меншості – навмисне займати непопулярну позицію, щоб створити умови, при яких вам доведеться її захищати. Цей трюк, здатний розлютити оточення, творить чудеса в плані формування міцної точки зору. Він змушує вас обдумати чужу думку і поглянути на світ очима людини, чиї переконання відрізняються від ваших.

4. Порвіть джинси

Результат: залучаємо випадкові осяяння

У багатьох сферах з давніх-давен існує думка, ніби працівники діляться на два типи: «ділові костюми» і «креативники». «Ділові» стежать за грошима. «Креативники» носять джинси і генерують грандіозні ідеї, розмежування по стилям одягу невипадкове.

Протягом кар’єри мені довелося перемикатися між двома ролями: для якихось клієнтів я був «діловим», а для якихось – «креативником». Одного разу мені поставили ультиматум: забути про джинси або звільнитися. Мені потрібна була ця робота. Але, знявши джинси, я втратив щось невловиме, що допомагало мені на колишніх місцях: частину творчої енергії. Були часті відрядження в Нью-Йорк, де я ходив в джинсах. Так став помічати, що в неформальному одязі відчуваючи себе більш комфортно і вільно, починаю мислити нестандартно, мені простіше знаходити несподівані рішення.

Підказка

Стиль одягу повинен відповідати навколишньому оточенню. Навряд чи ви досягнете успіху на Волл-стріт, якщо будете носити джинси. Вас не сприйматимуть всерйоз. Але який би дрес-код не нав’язали, є способи не втратити індивідуальність. Можна надіти модні окуляри або шкарпетки, що не поєднуються з костюмом. Те, що ви зуміли залишитися самим собою, допоможе відкритися ідеям і не упустити пов’язані з ними можливості.

5. Забувайте

Результат: виробляємо життєстійкість

Ми любимо історії про те, як люди продовжували боротися, незважаючи на безліч невдач, і приходили до успіху і слави. Британському винахіднику Джеймсу Дайсону, творцеві пилососів, вдалося домогтися потрібної потужності всмоктування лише після того, як він поставив понад п’ять тисяч дослідів. Джоан Роулінг, авторка романів про Гаррі Поттера, писала першу книгу, будучи матір’ю-одиначкою, що живе на соціальну допомогу. Її рукопис відкинуло безліччю видавництв.

Як натренувати себе переносити неприємності різного роду і рухатися далі? Здатність подолати випробування залежить від того, наскільки швидко ви можете прийняти обставини і почати діяти відповідно до них, від того, як скоро подолаєте стадії заперечення, гніву або торгу, розмірковуючи про те, що могло б або повинна було б трапитися замість цього. Крім прийняття, життєстійкість забезпечує вміння зберігати спокій.

Підказки

Змініть стиль пояснень. Розповідайте про пережиту ситуацію з оптимізмом, акцентуючи увагу на позитивних аспектах. Так ви істотно підвищите шанси на успіх в майбутньому. Мартін Селигман стверджує, що це один з головних параметрів, який відрізняє тих, хто легко відновлюється після невдач.

Не згадуйте минуле. Затамувавши образу або переживши низку невдач, ми, як правило, знову торкаємося цієї теми через якийсь час. Згадуємо про неї в якихось зауваженнях і тим самим даємо оточуючим зрозуміти, що ми все ніяк не заспокоїмося. Щоб побороти цю звичку, дайте собі слово, одного разу публічно заявивши, що це все в минулому, більше ніколи це не згадувати, навіть в зроблених мимохідь фразах. Така обіцянка стане для вас ефектом едипу (самоздійсенним пророцтвом): ви швидше забудете про прикрий епізод. Звичайно, це не спосіб уникнення проблем: якщо якась ситуація вимагає вирішення, потрібно насамперед з нею розібратися … а вже потім забути і ніколи більше до неї не повертатися.

Автор: Рохіт Бхаргава – бізнес-консультант, маркетолог, засновник консалтингової компанії Non-Obvious, автор книг про побудову успішного бізнесу і кар’єри.

Джерело: www.psychologies.ru

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.