Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

5 складових емоційного інтелекту


Напевно, ви знаєте таких людей, які завжди мають спокійний вигляд, витончено виходять з незручних ситуацій, і з ким навколишні відчувають себе комфортно. Велика ймовірність того, що ці люди володіють, як кажуть психологи, емоційним інтелектом.

Емоційний інтелект передбачає здатність розуміти емоції і керувати ними. Експерти сходяться на думці, що цей тип інтелекту грає важливу роль, щоб досягти успіху, а деякі з них вважають, що емоційний інтелект може бути навіть важливішим за IQ.

У будь-якому випадку, дослідження показують, що емоційний інтелект необхідний скрізь – від прийняття рішень до успішності.

Так що ж потрібно, щоб стати «емоційним інтелектуалом»? Психолог і автор бестселерів Деніел Гольман (Daniel Goleman) вважає, що існує п’ять обов’язкових складових емоційного інтелекту. Погляньте на них і, можливо, над окремими аспектами ви вирішите попрацювати.

Самоусвідомлення

Самоусвідомлення

Самоусвідомлення, або здатність розпізнавати і розуміти свої власні емоції, є важливою частиною емоційного інтелекту. Тільки усвідомлюючи свої емоції, можна знати про вплив ваших власних дій, настрою і емоцій на інших людей.

Для того щоб виробити самоусвідомлення, вам необхідно контролювати ваші власні емоції, розпізнаючи різні емоційні реакції, і потім правильно ідентифікувати кожну конкретну емоцію.

Люди з самоусвідомленням бачать взаємозв’язок між почуттями і вчинками. Ці люди здатні визначити свої сильні сторони і свої межі, вони відкриті для нової інформації і досвіду, також вони вчаться під час взаємодії з іншими людьми.

Гольман вважає, що у людей, що володіють самоусвідомленням, гарне почуття гумору, впевненість в собі і своїх здібностях, і є розуміння того, як їх сприймають оточуючі.

Самоконтроль

Самоконтроль

Крім усвідомлення своїх власних емоцій і вашого впливу на інших, емоційний інтелект вимагає здатності керувати почуттями. Це не означає, що потрібно заблокувати і приховувати свої справжні почуття – це означає чекати слушного часу і місця, щоб їх висловити. Самоконтроль передбачає вираження своїх емоцій адекватним чином.

Люди з витримкою, як правило, гнучкі і добре адаптуються до змін. Вони здатні управляти конфліктами і вирішувати напружені або складні ситуації. Гольман вважає, що люди з сильними навичками саморегулювання також дуже сумлінні. Вони уважні до оточуючих і беруть на себе відповідальність за свої дії.

Навички спілкування

Навички спілкування

Здатність позитивної взаємодії з іншими людьми є ще одним важливим аспектом емоційного інтелекту. Істинне розуміння емоцій включає в себе більше, ніж просто визнання власних емоцій і почуттів інших людей – потрібно, щоб ця інформація працювала у вашій взаємодії і комунікаціях з людьми кожен день.

У професійній сфері це означає, що переваги отримають ті менеджери, хто буде здатний побудувати контакт і взаємини з підлеглими, у той час як рядові працівники можуть скористатися перевагами свого ефективного зв’язку з керівниками і товаришами по службі.

Ось кілька важливих соціальних навичок: активне слухання, вербальні навички спілкування, невербальні комунікативні навички, лідерство і здатність переконувати.

Емпатія

Емпатія

Емпатія, або здатність зрозуміти, що відчувають інші, один з ключових чинників емоційного інтелекту. Емпатія означає більше, ніж просто здатність розпізнавати емоційний стан інших людей, вона також включає вашу реакцію на основі цієї інформації. Коли ви відчуваєте, що хтось відчуває, наприклад, смуток або безнадійність, це буде означати, що ви, ніби, перейняли почуття цієї людини.

Ви можете подбати про таку людину або підтримати її дух.

Чуйність також дозволяє людям відслідковувати негласні відносини, процеси, які відбуваються у різних спільнотах, особливо на робочих місцях. Компетентна у такій сфері людина здатна визначити сили, що мають вплив у різних соціальних відносинах, зрозуміти, як вони впливають на почуття і поведінку, і точно інтерпретувати різні ситуації, які залежать від такого впливу.

Самомотивація

Самомотивація

Внутрішня мотивація також грає ключову роль в емоційному інтелекті. Люди, емоційно багаті, керовані чимось за межами одних лише зовнішніх стимулів, таких як слава, гроші, визнання і схвалення. Замість цього у них є пристрасть для реалізації своїх внутрішніх потреб і цілей. Вони шукають щось, що веде до внутрішнього винагороди, їх поглинає ця діяльність, і вони домагаються екстремальних переживань.

Самовмотивовані люди, як правило, орієнтовані на конкретні дії. Вони встановлюють собі цілі, мають високу мотивацію в їх досягненні, і завжди шукають способи зробити це краще. Вони також схильні бути відданими своїй справі і легко беруть ініціативу на себе, коли перед ними поставлено завдання.

Джерело: www.verywell.com

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.