Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

5 типів ідеальних співробітників, які потрібні будь-якій компанії


Кожен співробітник відрізняється унікальними особливостями, однак існують певні типажі, під які підпадають люди, що володіють тими чи іншими якостями. Гвен Моран зібрала для Fast Company п`ять типажів співробітників, кожен з яких повинен бути присутнім в будь-якій компанії.

У статтях про співробітників багато уваги приділяється неробам, ідіотам і енергетичним вампірам. Ці хлопці сильно б’ють по продуктивності, і якщо не запастися терпінням і парою чашок кави, йти до них в офіс – затія досить марна. Іноді здається, що вони скрізь.

Але це неправда. Не дивно, що дослідження Асоціації менеджерів трудових ресурсів за 2015 показало, що 44% взаємовідносин з співробітниками «дуже важливі». Дивовижно, але 79% співробітників задоволені своїми робочими взаєминами.

Так що, можливо, наші співробітники не такі вже й погані, як нам здається? Є кілька типів людей, які можуть виявитися напрочуд корисними. Коли будете наймати нового менеджера, врахуйте: ось п’ять типів співробітників, які потрібні у будь-якому офісі.

Співробітник мрії №1: Інтегратор

Інтегратори описані в фреймворку Deloitte Business Chemistry аудиторської компанії Deloitte, який визначає патерни особистості. Інтегратори широко розуміють контекст поставленого завдання і можуть об’єднувати людей навколо неї. Найчастіше інтегратори накопичують багато думок і здатні зібрати з них загальний підхід, з яким можна буде рухатися далі.

Вони в основному хочуть бути частиною групи, проте деякі потребують часу наодинці з собою, щоб проаналізувати що відбувається навколо. Інтегратори люблять заводити нові зв’язки, володіють високим рівнем емпатії і добре відчувають деталі, тому вони добре зчитують людей і розуміють їхні потреби. Це та людина, яка вам потрібна, щоб будувати і мотивувати команду.

Співробітник мрії №2: Інноватор

Робін Маркс, директор з розвитку персоналу в University of Delaware Career Services Center, в якому вона досліджує типажі співробітників, каже, що інноватори весь час знаходяться в пошуку нових шляхів для вирішення завдань. Інноватори дивляться на різноманітні ситуації свіжим поглядом і шукають шляхи, як побудувати процес більш ефективно. Ці люди ідеально підійдуть для того, щоб знайти найкращі шляхи автоматизувати рутинні процеси або ж налагодити системи, які працюють не дуже добре.

Співробітник мрії №3: Адвокат

Нам завжди потрібно, щоб хтось прикривав тили. Маркс каже, що адвокати ніколи не бояться відстоювати свою позицію або позицію іншої людини, якщо відчувають, що хтось не отримує заслуженого. Адвокати швидко схоплюють, що потрібно учасникам команди, щоб працювати ефективніше, і починають працювати на отримання цього. Вони хочуть зробити все правильно по відношенню до людей, з якими вони працюють, особливо якщо це корелює з їх потребами. Це ж відноситься і до обслуговування клієнтів, стверджує Маркс.

Співробітник мрії №4: Міст

Ще один тип цінного співробітника – це Міст, одна з «людей середньої ланки», як їх називають у книзі ‘The Middleman Economy: How Brokers, Agents, Dealers, and Everyday Matchmakers Create Value and Profit’ Марини Краковскі. Мости служать провідникам інформації та зв’язків. Вони прекрасно працюють в якості комунікаторів завдяки великій і різноманітній мережі зв’язків. Мостам не обов’язково бути топ-менеджерам, вони можуть перебувати на будь-якому щаблі ієрархії компанії, говорить Краковскі. Однак, вони є носіями вміння з’єднувати вас з тими людьми та інформацією, які вам потрібні.

«Ви можете розцінювати таких людей, як брокерів даних, торговців інформацією. Найчастіше, вони перехоплюють корисну інформацію, яка могла бути виголошена в невідповідному для неї місці, і переносять її туди, де її застосування буде дуже доречним», – говорить автор.

Співробітник мрії №5. Піонер

Потрібні нові ідеї? Значить, вам потрібен Піонер. Ще один типаж, визначений Deloitte. Ці мрійники прекрасно підходять для візіонерства. Вони можуть розглядати різноманітні аспекти проекту або проблеми і прийти з новими шляхами покращення або рішення. Тільки не варто розраховувати, що Піонер буде уважний до деталей і буде виконувати всі завдання. Але якщо вам потрібна загальна картина, тоді ці люди можуть багато привнести в процес роботи компанії.

«Якщо вам потрібно змінити точку зору на проблему або ж спробувати щось зовсім нове, це ті люди, які обожнюють інноваційний підхід», говорить Кім Крістфорт, директор Deloitte’s Leadership Center for Clients.

Кожен з цих співробітників підійде для вирішення конкретних завдань у процесі роботи компанії, а якщо зібрати їх разом, то ваша команда навряд чи зіткнеться з труднощами, які будуть їй не по зубам.

Джерело: ain.ua

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.