Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Стати хамелеоном: п’ять здібностей, які точно знадобляться в майбутньому


Щоб залишатися конкурентоспроможними на ринку праці, варто розвинути в собі деякі якості

Прогнози в області кар’єри – справа така ж невдячна, як і передбачення того, які технології будуть в наших мобільних телефонах і планшетах через 20 років. Адже нові професії не з’явилися, а інновації не винайдено. Іншими словами, точна наукова база для складання списку «навичок майбутнього» відсутня. Як бути конкурентоспроможним в майбутньому, обговорюють на Петербурзькому економічному форумі. Які можливості точно знадобляться в теперішній цифровій економіці? Їх можна звести до двох умінь: ладнати з собою, іншими та навчатися.

Швидко опановувати нові знання

Чим стрімкіше розвиваються технології і суспільство, тим швидше і радикальніше змінюється ситуація на ринку праці, при цьому масовий підхід до освіти змінюється набагато повільніше. За такого стану речей є певна проблема: люди отримують професію, не замислюючись про її затребуваність, по «соціальній інерції». Така ситуація призвела до того, що на даний момент тільки 27% росіян працюють за фахом, який отримали в університеті.

У майбутньому тенденція тільки посилиться, запити на нові знання та спеціальності будуть виникати ще стрімкіше. Якщо людина XX століття могла за своє життя змінити кілька компаній, то сучасна людина легко змінить кілька професій. Експерти вже порівнюють майбутнє з серфінгом: нам доведеться підкорювати кілька нових хвиль (спеціалізацій), щоб просунутися далі інших. Основні навички, які знадобляться в майбутньому, – допитливість, відкритість новому, жага знань. Сьогодні підкорювати океанські простори можна з освоєння додаткових знань, наприклад, по суміжній спеціалізації.

Цифрова сприйнятливість, або digital agility

Бізнес стає цифровим: без просування продуктів і послуг в інтернеті зараз не обходиться практично жодна організація, а багато сфер взагалі поступово переходять на digital working, тобто починають працювати виключно в інтернеті (особливо це актуально для e-commerce і реклами). У будь-якому випадку комп’ютер з доступом до інтернету і необхідним програмним забезпеченням вже став основним – або одним з основних – інструментом роботи для більшості професій. І для бізнесу дуже важливо, щоб співробітники встигали за цими змінами, вміли користуватися сучасними інструментами.

Не випадково в корпоративну культуру вже вводиться оцінка співробітників по digital agility, вмінню користуватися сучасними технологіями. Роботодавці хочуть зрозуміти, наскільки ми готові навчатися, бути гнучкими до діджитал-змін і маємо здатність впроваджувати їх. Від нас поки не вимагається йти глибоко в технічну частину, але розібратися, як технології змінюють і покращують бізнес, точно варто. Отримати ці знання можна від спілкування з підкованими в технологіях людьми, на конференціях, з передових статей і літератури.

Взаємодія з іншими

Сучасне суспільство передбачає набагато більш активну комунікацію між людьми, ніж було раніше: глобалізація світу, активний розвиток інформаційних технологій і соціальних сервісів і т. д. З кожним роком люди спілкуються все активніше. Про це свідчить і статистика по соціальним мережам – практично кожен ресурс показує стійке зростання. Тільки Facebook в 2015-2017 роках «розрісся» на 461 млн користувачів (це зростання на 25%). У майбутньому ця тенденція за всіма прогнозами збережеться і може навіть посилитися.

З прикладної точки зору в уміння спілкуватися входять здатності виступати публічно, вести ефективне листування, в тому числі в соцмережах, домовлятися, бути клієнтоорієнтованим, емоційно співпереживати і розуміти інших. У недалекому майбутньому керівникам буде чому повчитися у молодих, більш технологічно підкованих співробітників. Тому одна з кар’єрних рекомендацій: спілкуватися з тими, ким ви керуєте і хто вас оточує. Як говорив генеральний директор Ford Алан Муллалі: «Якщо я не експерт з якогось питання і є люди, які в цьому краще розбираються, то чому я говорю? Чому б не послухати їх?»

Адаптивність

Бути адаптивним означає, що людина не зупиняється перед новою проблемою, а швидко переходить до пошуку рішень. Згадаймо про часту зміну професій, стрімкий перехід в діджитал і просто про зовнішні економічні ризики і виклики – все це буде зобов’язувати нас залишатися адаптивним. Цікаво, що на зустрічах випускників MBA через 5-19 років після закінчення навчання виявлялося, що студенти з великим рівнем адаптації були більш задоволеними життям і кар’єрою, ніж ті, хто не мав такої риси характеру. Ця властивість увійшла до 80% основних компетенцій майбутнього. Основними кроками до розвитку адаптації стають уміння проявляти терпіння, здатність розгорнуто аналізувати невизначені ситуації, оцінювати всі плюси і мінуси і тільки потім приймати рішення.

Уміння працювати з собою

Якщо людина не управляє емоціями, то емоції керують нею. Настрій колективу хвилює роботодавців. В умовах невизначеності і частої зміни курсів від працівника буде потрібне вміння розподіляти свої ресурси і управляти власним настроєм і енергією, входити у стан концентрації на важливому завданні або занурюватися у стан спокою в особливо стресових ситуаціях. Крім того, керівники шукають тих, хто отримує від роботи драйв і радість. Такі співробітники знаходять в своїй праці джерело сили і заряджають ним оточуючих. Ці професіонали дорого цінуються вже сьогодні. Навчитися поєднувати задоволення від роботи, результативність і баланс з особистим життям точно необхідно вже сьогодні.

І наостанок гарна новина: загроза роботів, які замінять людей в майбутньому, перебільшена. Але нас чекають інші виклики. За даними Всесвітньої консалтингової компанії Korn Ferry Hay Group, до 2030 року справжньою проблемою стане дефіцит людських талантів у розмірі 85 млн чоловік, що майже дорівнює населенняю Німеччини. Роботодавці почнуть вести справжню війну за кращі і сильні кадри. У зв’язку з цим рости над собою, розвивати потенціал і позначені у цій статті навички точно варто.

Джерело: www.forbes.ru

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.