Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

6G перетворить мобільний зв’язок на мегарадар. Можна буде відслідковувати навіть непідключені обʼєкти

Майже миттєве підключення до мережі без фізичних кабелів – це велика перспектива 5G. Нова мобільна мережа може бути використана навіть для визначення місцезнаходження автоматичних транспортних роботів, проте можливості наступного стандарту, 6G, запропонують майже неймовірні можливості в області точного розпізнавання положення.

Знання того, де в даний момент знаходяться мобільні роботи або автоматизовані транспортні системи на території заводу, є дуже важливим для багатьох рішень з автоматизації. Але визначити це досить складно. Наприклад, використовуються системи, які базуються на WLAN, Bluetooth або супутниковій навігації і застосовуються виключно для визначення положення.

Bosch і Nokia реалізували інший підхід. Вони використовують мобільний радіозв’язок 5G, який наразі утверджується у вигляді так званих кампусних мереж на багатьох автомобільних заводах для передачі даних, в тому числі і для позиціонування. За даними Nokia, техніко-економічне обґрунтування на заводі Bosch в Німеччині показало точність 50 сантиметрів на 90 відсотках поверхонь в реальних виробничих умовах.

Щоб досягти цього, Bosch і Nokia змінили принцип тріангуляції. Вони встановили кілька антен 5G на певній відстані одна від одної в деяких вузлах. Сигнал від мобільного пристрою надходить до них з дуже-дуже малою різницею в часі. Кут, з якого приходить сигнал, можна визначити за різним часом поширення сигналів. Алгоритми від Nokia Bell Labs інтерпретують часові затримки і кути приходу, щоб визначити найбільш ймовірне положення мобільного об’єкта. 

Лише одна мережа для зв’язку та позиціонування

Однією з переваг над іншими методами є те, що для передачі даних і позиціонування можна використовувати ту саму технологію, що й для мережі кампусу 5G. Однак на базі 5G це працює тільки для об’єктів, які самі оснащені мобільним радіопристроєм 5G. Це має змінитися з технологією 6G.

“У наступному десятилітті 6G зможе виявляти всі об’єкти в зоні покриття мережі, незалежно від того, чи містять вони активні радіостанції. Ми створюємо мережі, які дадуть людям цифрове шосте чуття”, – каже Пітер Веттер, президент Bell Labs Core Research в Nokia.

У компанії Bosch також переконані у величезному потенціалі. Саме тому Bosch і Nokia щойно оголосили на конгресі Mobile Word Congress у Барселоні, що розширюють свою співпрацю у 2017 році для розробки промислових рішень Інтернету речей у сфері 5G, щоб включити в неї технологію 6G. Компанії досліджують, як майбутні мережі 6G можуть бути використані як для зв’язку, так і для сенсорних технологій.

Новий радіостандарт буде визначений у 2028 році

Очікується, що 6G досягне лише швидкості передачі даних до одного терабіта на секунду і часу затримки близько 0,1 мілісекунди. Докорінно змінити ситуацію може здатність 6G розпізнавати всі об’єкти в зоні покриття мережі – навіть речі і людей, які не підключені до мережі. Це було б схоже на своєрідний радар з величезним покриттям. Дослідники з Nokia Bell Labs пояснюють у своєму блозі, як це стає можливим: завдяки вищій спектральній смузі пропускання, яку використовує 6G.

“Завдяки цій більшій пропускній здатності мережа сприймає радіочастотні відбиття як зображення, подібні до візуальних образів, які люди сприймають очима. Таким чином, об’єкти можуть бути легше і точніше виявлені мережею 6G”.

Однак дослідники також підкреслюють, що нової радіомережі та кількох сенсорів буде недостатньо для цього “шостого чуття”. Для інтерпретації того, що “бачить” мережа майбутнього, потрібно безліч інших рішень, таких як штучний інтелект, машинне навчання, цифрові двійники і нові програмні системи. За даними Bosch, експерти очікують, що технічний стандарт для 6G буде завершений у 2028 році.

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.