Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

7 порад як розвивати самодисципліну

У багатьох саме слово «самодисципліна» асоціюється з стражданнями, нудьгою та обмеженнями, з почуттям провини та невиконаними обіцянками самому собі. Що ж, наша пострадянська культура, замішана на почутті обов’язку, провини та страху, не надто допомагає розвивати в собі цю навичку. Проте відомо, що через позитивну мотивацію, уважність та повагу до себе можна досягти значно більшого.

Дисципліна – це щастя та свобода. Вона дозволяє робити саме те, що вам хочеться, тому що ви знаєте, що за допомогою дисципліни можна досягти чого завгодно. Дисципліна вчить контролювати свої думки, залишатися щасливими у будь-якій ситуації, візуалізуючи позитивну картину свого майбутнього. Вона допомагає розвинути впевненість у собі, фізичну та духовну силу, надихає розвиватися. А з розвитком приходить здатність глибше розуміти життя і насолоджуватися ним. Будь-хто може розвинути цю навичку, це не магічне «щось» для обраних.

Незвичайний погляд, чи не так?

Цікаво ще й те, що наукові дослідження свідчать: самодисципліновані люди щасливіші. Все тому, що їм не доводиться щоразу вирішувати «чи ще з’їсти шматочок пирога, чи вставати в сім» – вони роблять це автоматично, уникаючи нескінченних сумнівів і докорів сумління. Постійна внутрішня боротьба та необхідність приймати рішення, нехай і дрібні, дуже стомлюють. Зате, коли ви маєте чітке уявлення про своє харчування та звички – ви вирішуєте це автоматично.

7 порад, як розвивати самодисципліну

Виберіть мету

Насамперед, визначтеся, яка саме навичка, максимум – дві, ви б хотіли в собі прокачати. Відразу стати дисциплінованим у всьому навряд чи вдасться. Варто відповісти на запитання: «Чому я насправді цього хочу? Чи це моя мета? Навіщо мені це? ». Якщо у вас є чіткі, мотивуючі відповіді на ці питання – можна сміливо рухатися далі, адже надихаюча мотивація – запорука того, що ви не кинете витівку на півдорозі, за відсутності розуміння того, навіщо ви взагалі це робите.

Створіть умови

Для того щоб це зробити, вам потрібно розуміти ваші слабкі сторони і визначити тригери, які спокушають вас знову і знову відмовлятися від мети. Важливо зрозуміти, чому обставини заважають дотримуватися мети. Наприклад, наявність «шоколадної схованки» у шафі самим своїм існуванням дуже шкодить вашій меті правильно харчуватися. І не тому, що ви погана чи слабохарактерна людина, а тому що це логічно та нормально! Ваше завдання – усунути ці тригери, створити для себе сприятливі умови.

Бажаєте зайнятися спортом? Подумайте, яким саме спортом вам хотілося б займатися. Якщо вам не подобаються самостійні тренування в спортзалі – не треба себе змушувати і дорікати за це! Можливо, варто лише пошукати приємну компанію чи найняти тренера.

Змініть переконання про себе

Ми діємо відповідно до своїх внутрішніх переконань про себе. Наприклад – “я ласуня і не можу встояти перед десертом”, “я ненавиджу спорт і люблю повалятися в ліжку допізна”. Якщо ви хочете зрушити з місця та полегшити собі перехід до нового способу життя – змініть образ у своїй голові. Як? Шляхом повторів. Щоразу, коли ви займаєтеся спортом або готуєте нову корисну їжу, кажіть собі: «Я – людина, яка готує здорову їжу вдома», «Я – людина, яка їсть солодке раз на тиждень», «Я людина, яка легко встає вранці, я – жайворонок». Тільки так ви зможете довго, а може і завжди, дотримуватись прийнятого нового образу.

Розробіть детальний план

Щоб ви могли якось вимірювати свій успіх, радіючи і зберігаючи цим мотивацію, необхідно розбити свій шлях на багато дрібних завдань і пунктів. По-перше, так легше долати свій мозок, який природно для себе чинить опір усьому новому, особливо – активному. По-друге, ви частіше радітимете, закреслюючи чергове виконане завдання.

Пограйте у комп’ютерну гру

Всі люди – ліниві, навіть найуспішніші атлети та актори, бізнесмени та політики. Однак це не просто «лінь» – це ваш мозок зберігає енергію. Завжди. Оскільки більшість історії людства ми виживали, а не жили з супермаркетом під будинком. Будь-який рух вимагає енергії, і ваш мозок робить все, щоб вас зупинити: посилає сигнали в тіло, рухатися – дуже складно, що ви все одно зазнаєте невдачі, що нове чи незвичайне – це страшно.

Радимо сприймати ваше тіло як чудову машину, а себе – як керівника в командному відділі. Відокремте подумки себе від свого тіла, від відчуттів опору, страху, лінощів. А потім просто подайте потрібні вам сигнали. Сприймайте це як комп’ютерну гру.

Кожен день має значення

Пам’ятаєте про розбиття великої мети на дрібні задачі? Їх дуже важливо виконувати щодня. Незважаючи на все, що відбувається. Спортсмени знають, що один день пропущеного заняття – це загроза їхній перемозі на змаганнях за півроку.

Кожна поразка на шляху до мети – це перемога

Помилка більшості людей полягає в тому, що, відхилившись від наміченого курсу, вони сварять самі себе, звинувачують, навіть ненавидять. Все це призводить до чергових зривів та заниженої самооцінки. Не треба так.

Сприймайте кожен зрив як нову інформацію про свій прогрес. Так, ви не встали сьогодні о сьомій. Можливо, ви пізно лягли спати? Випили кави у другій половині дня? Може, вам не вистачає фізичної активності? У будь-якому разі, провал завдання – це привід скоригувати стратегію, а не зненавидіти себе. Це лише черговий крок на шляху до самовдосконалення.

Сподіваємось, тепер ви достатньо озброєні, щоб боротися за нового себе!

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.