Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Тримайте удар: 7 ефективних методів легко приймати критику


Яким би ідеальним співробітником ви не були – в роботі ви все одно будете стикатися з критикою. Особливо, якщо вам не пощастить з керівником. Навчитися приймати критику абсолютно безтурботно навряд чи вдасться, однак якщо підготуватися і продумати підхід, переносити її буде набагато легше.

1. Розрізняйте конструктивну і деструктивну критику

Перше, що варто зробити, почувши критику на свою адресу, – зрозуміти, наскільки вона конструктивна. Проаналізуйте, від кого йде ця критика, в якій ситуації вона була сказана і з якою метою. Конструктивна критика повинна допомогти вам виправити свої помилки, в той час як неконструктивна критика спрямована тільки на те, щоб нашкодити вам і зробити боляче. Конструктивна критика, як правило, буде вимагати вашої реакції, а неконструктивні випади в вашу сторону іноді можна просто проігнорувати.

2. Не приймайте на свій рахунок

Не приймайте на свій рахунок критику вашої роботи. Коли ваш керівник каже, що проект просувається надто повільно, це не означає, що він звинувачує вас як особистість в повільності. Це, швидше за означає, що він хотів би, щоб його співробітники швидше просували той чи інший проект. Повторюйте собі, що ваша робота – це не вся ваша особистість. Тоді критика перестане бути для вас настільки образливою.

3. Шукайте раціональне зерно

Зазвичай, коли ми чуємо критику, ми відразу починаємо обдумувати, що сказати у відповідь. Замість цього спробуйте спочатку обміркувати, що саме мала на увазі людина. Можливо, в її словах є частка істини, з якою в глибині душі ви будете згодні, і вам є над чим попрацювати.

Щоб розібратися в цьому, вам потрібно трохи часу. Тому краще зробити невелику паузу і гарненько проаналізувати слова, сказані на вашу адресу.

4. Аналізуйте мотиви людини

Якщо ви прийшли до висновку, що критика, висловлена на вашу адресу, була безпідставною – спробуйте проаналізувати мотиви людини. Визначте, що це було – заздрість, злість або просто поганий настрій. Поставивши себе на місце того, хто критикує вас, ви зможете краще зрозуміти ситуацію і раціонально підійти до її вирішення. Відповідно, це допоможе уникнути емоцій, які в цій ситуації точно будуть не найприємнішими.

5. Налаштуйтеся

Спілкуючись з людьми, будьте спочатку готові, що ви можете почути не те, що очікували. Обміркуйте своє ставлення до критики заздалегідь і прийміть її як невід’ємну частину будь-яких відносин з людьми. Якщо ви будете готові, критика не стане для вас шоком і емоційна реакція не буде настільки сильною.

Критика – невід’ємна частина відносин з людьми. Будьте до неї готові.

6. Відповідайте питанням

Почувши на свою адресу критику, не намагайтеся відразу вплутатися в суперечку. Краще поставте уточнююче питання. Наприклад, якщо ваш керівник каже, що ваша робота виконана погано, уточніть, що саме необхідно виправити.

По-перше, таким чином ви отримаєте додатковий час, щоб проаналізувати ситуацію. По-друге, це зніме градус емоційної напруги і ви зможете перевести розмову в раціональне русло. Крім того, це додаткова можливість уникнути непорозумінь і розібратися, що мав на увазі ваш співрозмовник.

7. Складіть план

Якщо ви визначили, що критика мала під собою підстави, але при цьому вона глибоко вас зачепила, спробуйте підійти до вирішення питання конструктивно. У цьому вам допоможе складання плану. Випишіть, за що вас критикували і визначте, що потрібно зробити, щоб викорінити причину невдоволення. Наприклад, якщо керівник критикує якість вашої переписки на англійській мові – підучіть лексику, почитайте статті, потренуйтеся у вільний час. Це не тільки поліпшить ваші професійні навички, а й «врятує» від довготривалих переживань.

За матеріалами WikiHow

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.