Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Точно в термін: 7 порад любителям запізнення


Ви щосили намагаєтеся приходити вчасно, але все одно постійно спізнюєтеся? Ваші колеги і друзі вже перестали дивуватися, а керівник відкриває вакансію на ваше місце? Ці сім порад допоможуть вам змінити звички і почати нарешті робити усе вчасно.

Люди діляться на два типи: одні завжди приходять заздалегідь, інші постійно спізнюються. Найнепунктуальніші люди зазвичай вважають, що причина криється в особливостях їхнього характеру. Клінічний психолог Джош Клапоу, що вивчає поведінку, вважає, що частково вони мають рацію.

«Схильність до запізнень залежить як від особливостей особистості, так і від звичок, – говорить він. – Деякі з нас гірше відчувають перебіг часу, а інші, навпаки, постійно про нього пам’ятають. Свою роль відіграє і оточення, в якому ми виросли. Якщо людина виховувалася в родині, де цінувалася спритність і оперативність, де було прийнято планувати день і стежити за часом і батьки показували це на своєму прикладі, то, швидше за все, вона звикне приходити вчасно або навіть заздалегідь».

Якщо ж в родині не приділялося особливої уваги розкладу дня і пунктуальності, то в такій сім’ї дитина навряд чи буде до цього прагнути. Вирішальним фактором стає те, за що нас карали і заохочували в дитинстві.

«Вас хвалили, коли ви щось робили вчасно? Або у вас був спосіб життя, що заохочував вільний розклад і відсутність чітких термінів?» – запитує Клапоу. За його словами, і пунктуальність, і схильність до запізнень залежать від поєднання різних чинників: вроджених особливостей, засвоєних в дитинстві уроків, винагород і покарань в сім’ї.

Але це не означає, що ви приречені все життя спізнюватися. Навіть якщо доводиться долати вроджені нахили, ви все одно можете багато чого зробити, щоб стати більш пунктуальним.

1. Подумайте про наслідки запізнення.

За словами Клапоу, пунктуальні люди завжди чітко усвідомлюють наслідки можливого запізнення. Задумайтесь, до чого призводить ваша неорганізованість. Візьміть блокнот і складіть список всіх неприємних наслідків, до яких призводили ваші запізнення в минулому. Може йтися про пропущені важливі збори, штрафи за перевищення швидкості, зауваженнях від начальства, образи друзів і навіть просто втому.

Кевін Круз, автор книги «15 секретів управління часом. Як успішні люди встигають все», підкреслює, наскільки важлива ця вправа.

«Якщо запізнення не призводять ні до яких наслідків, звідки у вас візьметься мотивація для змін?» – запитує Круз. Він рекомендує запитати друзів і родичів, що вони думають про ваші постійні запізнення. Подібний зворотний зв’язок допоможе краще зрозуміти, як ваша неорганізованість позначається на оточуючих. Це додасть додаткову мотивацію, щоб нарешті почати щось змінювати.

2. Відстежуйте свої звички.

Якщо ви хочете навчитися більш реалістично розраховувати час, спробуйте вести облік своїх успіхів і невдач. Клапоу радить заміряти за допомогою таймера, скільки часу у вас віднімають різні повсякденні справи – ранковий душ, поїздка на роботу, прогулянка з собакою.

Якщо ви хронічно скрізь спізнюєтеся, цілком можливо, що ви просто недооцінюєте, скільки часу потрібно на виконання подібних завдань. Відстежуючи реальний розпорядок дня, ви зможете зрозуміти, наскільки вам вдається все встигати і наскільки складно це дається. Це підкаже вам, як краще скорегувати звичний розпорядок дня.

3. Розвантажте свій розклад.

Пунктуальні люди зазвичай не менше завантажені справами, ніж ті, хто схильний до постійних запізнень. Просто вони більш реалістично оцінюють свої можливості. Якщо ви вічно щось не встигаєте, можливо, ви переоцінили свої сили і звалили на себе занадто багато.

Тому Клапоу радить розвантажити розклад: «Придивіться до ваших планів, дедлайнів, обов’язків. Подумайте, від чого можна відмовитися, щоб знизити навантаження ». Чи можете ви передати комусь частину своїх обов’язків? Або відмовитися від чогось, що забирає купу часу? Або не братися за якісь проекти? Розвантаживши розклад, ви відчуєте, що можна всюди встигати і з усім справлятися».

4. Встановіть часові рамки для майбутніх справ.

Кевін Круз підкреслює, як важливо заздалегідь планувати час початку і закінчення різних справ – нарад, дзвінків і т.п.

«Більшість спізнюються просто тому, що їх затримали якісь попередні обов’язки», – пояснює він. Переходячи до нової задачі – наприклад, починаючи відповідати на електронні листи або вирушаючи на зустріч з колегами для «мозкового штурму», – заздалегідь чітко визначтеся, коли ви закінчите. Це допоможе вам не втрачати відчуття часу і виконувати усі свої зобов’язання.

5. Плануйте все завчасно.

Щоб дотримуватися розкладу, важливо виробити звички, які допоможуть діяти більш ефективно. Наприклад, завчасно дізнаватися, як проїхати до місця призначення, або складати список справ, які потрібно закінчити перед виходом з дому.

Якщо ви вічно спізнюєтеся на роботу, тому що збираєтеся в останній момент, спробуйте краще організувати цей ранковий поспіх. Перед сном заздалегідь підготуйте усі необхідні для роботи речі або інструменти, розкладіть потрібний одяг, зберіть собі обід.

6. Залишайте нагадування, ставте будильники.

«Поступово змінюйте свій світ так, щоб відчуття часу вийшло в ньому на перший план», – рекомендує Клапоу.

Як це зробити? Для початку навчіться користуватися різними пам’ятками – будильниками на телефоні, стікерами, позначками в календарі. Ще один прийом, який радить Клапоу, – перевести всі годинники на 5 хвилин назад. Ця маленька хитрість теж позитивно позначиться на здатності встигати все вчасно.

7. Звикайте чекати.

Щоб навчитися приходити вчасно, важливо звикнути до періодів вимушеного очікування. Якщо ви намагаєтеся всюди бути рівно в призначений час, бо не любите чекати, то ризикуєте запізнитися, якщо щось піде не за планом. Кевін Круз всюди намагається приїжджати трохи заздалегідь – і в аеропорт, і на діловий обід, і на зустріч з друзями.

«Завдяки цьому я ніколи не запізнююсь, навіть якщо на шосе буде аварія або я не зможу відразу знайти дорогу», – пояснює він. Якщо він приїжджає заздалегідь і доводиться чекати, він використовує цей час, щоб відповісти на дзвінки та електронні листи або просто почитати книгу.

Автор: Пейдж Сміт, журналіст-фрілансер, публікує нотатки про здоров’я і спосіб життя на сайті Huffington Post.

Джерело: www.psychologies.ru

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.