Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

7 порад про те, як побороти прокрастинацію


Буває, коли просто немає натхнення працювати. Особливо якщо ви працюєте з дому. Коли ніхто не заглядає вам через плече, легко провести години, а то і дні абсолютно непродуктивним чином, незважаючи ні на які найкращі наміри. Ось кілька порад, які допоможуть вам подолати ці денні мрії, бажання подивитися телевізор, посидіти в Мережі і взагалі робити що завгодно, аби не працювати.

1. Не сваріть себе за це

Прокрастинація може мати корисний ефект – дати вам час на перезарядження. Розслаблення дуже важливо для продуктивної роботи, але якщо ви відчуваєте провину через те, що розслабляєтеся, це знищить всі ваші шанси освіжитися і підбадьоритися. Прийміть той стан, в якому ви перебуваєте, щоб максимізувати його ефект. Якщо вже розслабилися – так розслабляйтеся.

Прокрастинація також може бути несподіваним способом додатково обміркувати проект. Часто, коли я відкладаю роботу над комерційною пропозицією, я натрапляю на якусь нову інформацію, яка допомагає змінити підхід і добитися укладення угоди. Це ж стосується і статей. Після десяти років журналістської роботи я нарешті зрозуміла, що коли текст не виходить, краще його відкласти і взятися знову пізніше. Неминуче, обов’язково в якийсь момент з’явиться ідея, і тоді все піде як по маслу.

2. Встановіть реальний дедлайн

Деякі експерти радять встановити власний дедлайн, щоб спонукати себе до дії. Але проблема в тому, що якщо ви ставите дедлайн штучно, досить легко дозволити собі продовжити терміни роботи. У боротьбі прокрастинації з дією нелегітимний дедлайн завжди зазнає поразки. І навпаки, якщо клієнт чекає здачі робіт, немає вибору, окрім як їх завершити. Ви будете ніч сидіти, але зробите роботу. І лише небагато супердисциплінованих людей зможуть сидіти ночами, щоб виконати свій власний, «фальшивий» дедлайн.

Якщо ви дійсно хочете, щоб під ногами горіла земля, зверніться до клієнта, колеги чи відповідального приятеля, попросіть про невеличку розмову для обговорення проекту. І пообіцяйте послати йому перед розмовою готову інформацію по цій частині проекту.

3. Змініть обстановку

Ніщо не перемикає ваш дух швидше, ніж коли ви змушуєте себе виступити в професійній якості. Легко тягнути час, коли ви сидите вдома в піжамі з ноутбуком, але коли у вас призначено нараду, зустріч за кавою або публічний виступ – тут ви вже можете мотивувати себе перетворитися на високопродуктивну суперзірку. А коли повернетеся із зустрічі, ви вже перейдете в діловій режим і, будемо сподіватися, мотивуєте себе достатньо, щоб взятися за роботу.

4. Подивіться на проект з іншої точки зору

Розбивайте проекти на набори «наступних кроків». Цю слушну пораду я вивела з книги Девіда Аллена. Замість того, щоб вказувати в списку справ «продажі», розділіть завдання на більш прості і реалістичні кроки, наприклад:

– Визначити цільового покупця.

– Скласти список цільових покупців. Причому ставте завдання якомога конкретніше: знайти «віце-президентів з розвитку бізнесу інвестиційних банків», «організаторів галузевих конференцій» або «стоматологів в радіусі 100 км».

– З’ясувати, чи є на них виходи.

– Звернутися до знайомих, щоб вони представили вас.

– Продовжити спілкування і т.п.

Це дає більш конкретний підхід до списку справ, ніж сидіти і уявляти як ніби нездійсненна та неясна ідея «продажів» – яка змусить будь-кого, хто не любить продажі, прокрастинувати.

5. Складіть спеціальний список справ на випадок, коли вам ліньки працювати

У вас повинен бути список занять, якими вам не важко зайнятися, коли ви не в настрої для більш важливих справ. Це цікаві або що не вимагають особливих зусиль справи, які дозволять вам все ж не згаяти час і зайнятися чимось продуктивним. Приміром, почитати галузеві журнали, привести в порядок папки в комп’ютері, переставити місцями папки, вивчити свої списки контактів в соцмережах – список може бути нескінченним.

6. Перемкніть звичку

Яка звичка вмикається у вас в періоди прокрастинації? Ви вмикаєте телевізор? Або дозволяєте червоному вогнику на телефоні відвернути вашу увагу? Безцільно бродите по Інтернету? Граєте з собакою в іграшки-пищалки? Способів відволіктися від справи маса.

Але якщо ви усвідомлюєте свої схильності і змініть свій підхід до прокрастинації, це може позитивно вплинути на вашу продуктивність. Наприклад, якщо ви зазвичай вмикаєте телевізор, змусьте себе замість цього почитати бізнес-книгу. Якщо ви зазвичай лізете в інтернет і в соцмережі, поставте собі таймер, щоб він нагадав вам через деякий час – пора закінчувати.

7. Застосуйте силу

Кінець кінцем тільки від вас залежить, досягнете ви результату чи ні. Якщо у вашому списку є завдання і воно дійсно важливе для вашої справи, потрібно братися за нього. Іноді достатньо простого зусилля – відкрити документ і змусити себе написати перший абзац. Не давайте себе відволікати в цей момент, і коли ви почнете, є всі шанси, що вам вдасться продовжити справу.

Прокрастинація відіграє важливу роль у нашій продуктивності. Так, іноді потрібно копнути глибше і просто зробити справу. Іноді відволіктися зовсім не завадить. Важливо розуміти різницю між цими випадками, розуміти, що продуктивність може коливатися то в один чи інший бік, і цінувати моменти, коли ви даєте собі забути той важкий тягар, який покладає на вас бізнес.

Елісон Грем – підприємець, колумніст Fast Company.

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.