Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

7 правил найпереконливіших людей


Кевін Даум – підприємець, маркетолог, автор бестселера Video Marketing for Dummies.

Хоча багато людей не люблять що-небудь продавати, більшості з нас в той чи інший момент доводиться когось переконувати. Не тільки продавці переконують потенційних клієнтів. Можливо, вам треба переконати співробітника більше працювати або, наприклад, переконати боса прийняти вашу блискучу ідею. Часто найбільш переконливими людьми виявляються діти. У них це виходить якимсь природним чином, тоді як нам, дорослим людям, доводиться багато працювати над пошуком переконливого шляху до успіху.

Ось 7 речей, які систематично роблять переконливі люди – кого б їм не доводилося переконувати:

1. Вони розуміють, коли потрібно переконання

Люди, які по-справжньому вміють переконувати, розуміють свою силу і користуються нею обережно і свідомо. Вони розуміють, що в більшості розмов не потрібно змушувати співрозмовника щось зробити або щось прийняти. Люди, які агресивно тиснуть, відштовхують інших від себе, співрозмовник перемикається у захисний режим. У кінцевому підсумку саме та людина, яка рідко про щось просить або щось доводить, домагається уваги, коли починає активно, наполегливо і твердо обґрунтовувати свою ідею. Простіше кажучи, переконливі люди розуміють, коли потрібно вступати в бій, а коли ні. Хочете переконувати людей частіше? Рідше сперечайтеся і доводьте.

2. Вони слухають, слухають, слухають

Люди, які знають, як переконувати інших, також розуміють, що мало довести свій аргумент до співрозмовника. Звичайно, вони здатні переконливо сформулювати свою позицію, але це лише півсправи. Переходячи в режим переконання, вони ще й активно слухають. По-перше, вони слухають, щоб оцінити, наскільки ви сприйнятливі до їхньої точки зору. По-друге, вони слухають ваші конкретні заперечення, на які їм доведеться відповідати. Нарешті, вони прислухаються до моментів, коли ви висловлюєте згоду – на них можна опертися згодом, домагаючись консенсусу. Найпереконливіші люди постійно слухають інших, а не себе. Неможливо переконувати, якщо ти не чуєш контраргументи.

3. Вони домагаються контакту

Від людей, які намагаються вас в чомусь переконати, легко відмахнутися, якщо ви не відчуваєте з ними емоційного зв’язку, якщо їхні аргументи вам не близькі. По-справжньому переконливі люди це розуміють, так що вони викликають прихильність до себе і шукають точки дотику, щоб домогтися емоційної близькості і єдності цілей. Вони співпереживають вашій позиції, дають зрозуміти, що вони на вашому боці. Вони керують своїм нетерпінням і чекають, поки ви дозволите їм викласти свій варіант. І вам буде простіше переконувати людей, якщо вони відкриті до розмови, і ваші бажання не здаються їм чужими.

4. Вони довіряють співрозмовнику

Найпереконливіші люди розуміють, що не потрібно витрачати час на суперечки про факти. Світ здебільшого не чорно-білий. Такі люди цінують жорсткі переконання і визнають право співрозмовника на них. І вони неодмінно визнають силу всіх ваших аргументів, в яких є хоч якийсь сенс. У підсумку вам складніше повністю відкинути їхню позицію.  Коли ви переконуєте людей в чомусь, підтвердіть, що довіряєте їхнім думкам і фактам, які вони повідомляють – у жодному разі не відмітайте їх відразу. Тоді більше шансів, що і вони в такій же мірі будуть поважати ваші слова, допускаючи, що і у вашій позиції є плюси.

7 правил найпереконливіших людей

5. Вони вміють поступатися

Мудрі люди розуміють, що для перемоги у війні зовсім не обов’язково перемогти у всіх дрібних битвах. Вони цілком готові пожертвувати чимось, якщо це допомагає головній справі. Вони готові шукати найлегший шлях до згоди. І часто він полягає в тому, щоб дати співрозмовнику те, що він хоче, коли тільки це можливо. Наприклад, маючи справу з дуже зайнятими страховиками, які часто запитують у нас документи, які, за нашими відомостями, у них вже були, замість того, щоб сперечатися, просто відправляйте документи ще раз, запасаючись енергією для по-справжньому важливих суперечок. Поступайтеся, коли можете, і наполягайте на своєму, тільки коли це важливо. Краще бути успішним, ніж завжди правим.

6. Вони знають, коли треба замовчати

Майстри переконання розуміють, що кидати на співрозмовника нескінченний шквал слів – не самий відповідний шлях до перемоги. Вимотувати людей – неефективна стратегія. Переконливі люди ретельно обгрунтовують свої аргументи і задають питання, що допомагають довести бесіду до кінця. І потім відступають на крок назад. Як говорить чудовий тренер з продажу Том Хопкінс: Коли ви задаєте останнє питання, заткніться. Перший, хто скаже слово, програв.

7. Вони знають, коли взяти паузу

Спроби вирішити щось терміново і негайно часто шкодять процесу переконання. Посилаючись на терміновість, можна закрити не найбільшу значну угоду, але важливі ідеї вимагають часу і роздумів. Майстри переконання дозволяють вам думати в звичному для вас ритмі, вони дають і час, і простір, щоб уважно осмислити їх позицію. Вони знають, що краще за все, якщо ви переконаєте себе самі в правильності їхньої позиції. А це майже ніколи не трапляється в присутності другої сторони. Наступного разу, коли ви захочете переконати когось у чомусь важливому, слідуйте вищенаведеним порадам, обґрунтуйте свою позицію і візьміть паузу. Якщо людина не змінить свою думку на вашу користь, значить, ви з самого початку погналися не за тією метою.

Джерело: ideanomics.ru

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.