Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

7 питань, які допоможуть визначити професіонала на співбесіді


Мітчел Харпер, підприємець, який створив п’ять компаній, які принесли йому $ 200 млн, описав у своєму блозі методологію рекрутингу кращих співробітників. Її початковий етап включає 7 питань, які допоможуть зрозуміти рівень фахівця, який прийшов до вас на співбесіду:

1. Чи траплялося у кандидата хоча б одне підвищення на попередній роботі?

Професіонали прекрасно справляються з роботою, тому хороші менеджери доручають їм більше відповідальності, більш складні завдання і, відповідно, більш високу позицію. Подивіться на профіль кандидата в LinkedIn, підвищували його хоча б один раз на попередніх місцях роботи. Одне підвищення – добре, два – відмінно, три – взагалі не від світу цього.

2. Чи доручали йому ведення великого проекту на минулій роботі? Як він з цим впорався?

Професіонали люблять брати на себе більше відповідальності, а не менше. На минулій роботі чи було до кандидата досить довіри, щоб доручити великий або важливий проект?

3. Вони претендують на ту ж роль, що і на минулій роботі чи на щось інше?

Професіонали люблять складні завдання. Більшість з них не так часто змінюють компанії, як посади, тому що люблять вчитися новому і опинятися в нових для себе ситуаціях.

4. Чи може кандидат розмірковувати про вашу компанію і сказати, що йому подобається, а що б він змінив?

Професіонали роблять дослідження про компанію, в яку йдуть на співбесіду. Вони намагаються зрозуміти вашу стратегію: що добре, а що погано. Чи може кандидат виразно говорити про те, що йому подобається у вашій компанії або внести конструктивну пропозицію про зміни?

Если он понятия не имеет, чем занимается компания или у него нет мнения (положительного или негативного) — это явный стоп-сигнал.

5. Він упевнений в собі, не будучи гордовитим?

Тут є тонка межа. Професіонали мають відмінні показники продуктивності, але вони не хвальки.

6. Чи удосконалюється він? Як він це обгрунтовує?

Професіонали люблять вчитися новим навичкам. Запитайте у кандидата, чому він навчився на попередній посаді. Запитайте, яку книгу він зараз читає. Запитайте, чому він хоче навчитися в найближчі 6-12 місяців і як планує це робити.

7. Як би ви оцінили якість і кількість питань, які він задає вам під час співбесіди?

Хороша співбесіда – це бесіда, а не гра в одні ворота. Зверніть увагу на кількість і якість питань, які задає кандидат. Професіонали переймаються тим, в якій команді вони будуть працювати, тим, хто буде їх начальником і де ви бачите компанію в майбутньому.

Поділитися:
Позначки
Платформа для онлайн навчання

Отримайте доступ до сучасної онлайн платформи (LMS) та організуйте для своїх співробітників доступ до онлайн курсів, онлайн тестів та отримуйте звіти про перебіг навчання.

Розробка онлайн тренінгів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн навчання.