Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Роби діло: 7 способів перемогти прокрастинацію


Вам доводилося страждати від прокрастинації? Ні? Значить, ви брешете, – вважає Мінда Зетлін, співавтор The Geek Gap. Тому що кожному з нас, насправді, знайоме це поняття. Всі ми щось відкладали або відкладаємо на потім, беремося за якісь справи і не доводимо їх до кінця в потрібні терміни. При цьому вчені вважають, що, піддаючись прокрастинації, ми уникаємо завдань, які приносять неприємні емоції, і замість них робимо те, що доставляє короткочасне задоволення. Але вирішити цю проблему можна. І ось як:

1. Визначіть пул завдань, які ви хочете завершити

І це не стосується to-do списків, які ви складаєте кожен день. Йдеться про глобальні завдання, які ви постійно відкладаєте через щоденну рутину. Про ті проекти, завершивши які, ви зможете перейти на новий рівень. Не складайте список із 20 пунктів, нехай це буде три-п’ять завдань, які ви точно завершите за певний час, якщо поставите собі за мету. Запишіть їх і визначте, скільки часу і ресурсів вам знадобиться.

2. Змініть своє ставлення

Не сприймайте свої завдання ніби це важкий тягар: «Ну ось, знову потрібно щось робити або вирішувати». Подумайте, що саме вам подобається в повсякденних задачах, що вас так зацікавило, що для вас буде означати завершення проекту. Визначення особистих цілей підвищує зацікавленість і стимулює рухатися вперед.

3. Практикуйте тайм-менеджмент

Для кожного завдання встановіть дедлайн, а потім відзначте в своєму календарі, коли і скільки часу ви будете витрачати на його рішення. При цьому розрахуйте час, який вам необхідний для вирішення завдання, а потім спробуйте порівняти цей показник з тим часом, який ви реально витратили.

4. Подумайте про непередбачені ситуації

Прорахуйте можливі труднощі, проекти, що раптово можуть звалитися на голову та інші дрібні завдання, які можуть виникнути в процесі. Подбайте про контрзаходи, розробіть свій план Б.

5. Розкажіть комусь, над яким проектом ви працюєте

І не забудьте згадати про терміни: «Це завдання я збираюся виконати 15-го числа, а наступне – 26-го». Так, це може бути не так вже й просто, але так ви будете гостріше відчувати свою відповідальність. Головне – ставте реалістичні терміни.

6. Оцінюйте результат і заохочуйте свій прогрес

Заплануйте дату, коли ви разом з цією людиною зможете проаналізувати зроблене і спробуйте неупереджено оцінити виконану роботу. Складно бути мотивованим на справу, що не має для вас ніякої цінності. Розробіть систему заохочень і покарань за виконані і невиконані завдання.

7. Прокрастинація з користю

Періодично робити паузу в роботі потрібно. Головне – робити це з користю, наприклад, використовувати перерви для того, щоб подумати над нестандартним рішенням проблеми і подивитися на задачу під новим кутом, але робити це потрібно, не відволікаючись на соцмережі та месенджери.

Джерело: inc.com

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.