Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

8 способів стрес-детоксу для перезавантаження емоційного стану

Кожен сам обирає, чим зайнятися у вихідний. Для одних це довгоочікувана можливість відіспатися, інші нарешті знаходять час, щоб розгребти домашні справи, треті максимально наповнюють ці дні всілякими зустрічами та активностями. Але скільки разів було так, що вихідні пролетіли по клацанню пальців: здавалося, ви щойно повернулися додому п’ятничним вечором, а вже ранок понеділка, і все по новій…

Щоб вихідні проходили без невловимого відчуття швидкоплинності та залишали враження, спробуйте дотримуватися цих восьми рекомендацій.

Влаштуйте інформаційне голодування

Соціальні мережі – головний пожиратель часу. Здавалося, сідаєш погортати стрічку на десять хвилин, і ось уже вечір, і день скінчився. Якщо ви з тих щасливців із міцною силою волі, яким не страшна інтернет-залежність, сміливо переходьте до наступного пункту. А якщо ви часто потрапляєте в пастку соцмереж, спробуйте відмовитися від них хоча б на один вихідний день. Відкладіть моніторинг новин до понеділка.

Побудьте наодинці із собою

По буднях рідко вдається виділити час на себе, то чому б не встати на годину раніше, поки рідні ще сплять, і не присвятити ці хвилини собі: поніжитися у ванній, почитати книгу, посидіти в тиші тет-а-тет з думками.

Мінімізуйте роботу по дому

За статистикою, 65% українців присвячують вихідні домашнім справам. Не варто планувати всю побутову волокіту на один день – розподіліть обов’язки по різних днях тижня (а ще краще, на кожного члена родини) і делегуйте ті, що можна делегувати. Наприклад, ні до чого їхати в магазин за продуктами: більшість супермаркетів зараз мають безкоштовну доставку додому, а формувати кошик з дому простіше і економічніше – точно не накупите зайвого. Не соромтеся підключати домашніх, підтримка затишку в будинку не повинна лежати на плечах однієї людини.

Займіться спортом

Цей пункт буде актуальним не лише для тих, хто хоче скинути зайву вагу. Навіть якщо весь тиждень ви стежили за харчуванням і намагалися якнайбільше рухатися, на вихідних оберти життя падають. Найменше руху, більше їжі, і в результаті в понеділок спад енергії і все спочатку. Вирушайте на пробіжку, сходіть у басейн або просто прогуляйтеся парком хвилин 30-40 (можна поєднати це з пунктом №2). Дізнайтеся, які групи вихідного дня є поблизу – це може бути йога, пілатес, бокс або інший комфортний для вас вид спорту.

Поспілкуйтесь з близькими

У метушні буднів ми не завжди знаходимо час, щоб просто поговорити з найважливішими людьми. Проведіть час удвох із коханою людиною або сім’єю. Пограйте з дітьми, поговоріть з ними до душі, допоможіть їм з уроками. Зателефонуйте батькам та розпитайте про все, що сталося у них за тиждень.

Виділіть час на хобі

Приготуйте страву, яку давно хотіли скуштувати, але щось постійно заважало. Розпакуйте фломастери та дайте вихід творчості. Опишіть найсильніше переживання минулого тижня у невеликому дописі. Сходіть до найближчого парку з фотоапаратом. Пограйте з друзями у настільні ігри. Головне, не плануйте «витратити на хобі стільки годин» – просто отримуйте задоволення.

Побувайте у нових місцях

Зміна оточення корисна для душевного стану, й у мозку – нові місця сприяють формуванню зв’язків між нейронами. Не обов’язково їхати в інше місто, достатньо вибратися до закладу, в якому ви ще не бували, або прогулятися забутим маршрутом.

Допоможіть іншим

Допомагаючи іншим людям або тваринам, ми покращуємо настрій собі, обростаємо знайомствами, отримуємо свіжі враження, відчуваємо гордість та отримуємо приплив натхнення. Від цього теж стаємо щасливішими. Тож включіть у свій список справ на вихідні допомогу: допоможіть батькам перевезти речі з дачі або другу – позбутися мотлоху на балконі. Завітайте у притулок до бездомних тварин, там частенько потребують вільних рук для прибирання вольєрів. А якщо після робочого тижня у вас немає енергії ні на що, не засмучуйтеся – ліниві вихідні теж потрібні та важливі для емоційного стану, ввімкніть гарний фільм та дозвольте собі нічого не робити.

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.