Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

8 речей, які роблять робоче місце дійсно класним


Здається, що, побачивши класне місце роботи, всі відразу зрозуміють – це воно!

У багатьох випадках оцінка корпоративної культури може ґрунтуватися на дуже емоційних і персональних критеріях. В інших випадках вона може бути такою ж стратегічною, як і оцінка будь-якої іншої бізнес-діяльності

Але казкової управлінської формули для створення ідеального робочого місця для будь-якої галузі, будь-якого міста, кожного працівника і бізнесу ще не придумали.

Тим не менш, є кілька базових інгредієнтів для створення і підтримки продуктивного клімату в компанії. Ці фактори підвищення бойового духу зроблять життя ваших співробітників приємнішим, а крім того, принесуть додатковий профіт для керівництва. Запитайте ваших співробітників, що може мотивувати їх працювати старанніше, і ви отримаєте цей список.

Відстеження того, як змінюється задоволеність співробітників роботою – це більш складне завдання. Тільки 68% робочих США підтвердили, що вони задоволені своєю роботою у цьому році. У минулому році цей показник був вищий – 71% (згідно дослідження American Psychological Association). Однак, якщо подивитися дослідження Society for Human Resource Management роботою задоволені 88% працівників, і це найвищий відсоток за десятиліття.

Якщо відкинути похибки, після вивчення кількох опитувань задоволеності роботою і робочими місцями, включаючи дослідження психологічних асоціацій, Товариства людських ресурсів, опитувальники Gallup, ритейлерів Staples і консалтингового PwC – виходять вісім ключових факторів, які відрізняють дійсно класні місця роботи від звичайних і жахливих.

1. Повага

Нам усім приємна симпатія. І навіть в над-конкурентному бізнес середовищі працівники очікують ввічливого поводження. І хоча ввічливість здається пунктом з брошури «Управління співробітниками для чайників», дійсно класні робочі місця доходять до найвищого рівня ввічливості.

Дослідження Товариства людських ресурсів відзначило, що пункт «шанобливе ставлення всіх співробітників на всіх рівнях» займав найвищу позицію під час оцінки задоволеності співробітників два роки поспіль. «Відчуття важливості зусиль працівників і їхнього часу створює зв’язок між співробітниками, керівництвом і організацією в цілому», – йдеться в доповіді.

Це ж дослідження заміряло розрив між очікуваннями співробітника від робочого місця і того, наскільки ці очікування виконувалися. У порівнянні з повагою, тільки питання оплати мають більшу розбіжність в оцінках.

Просте слово «дякую» має дуже великий вплив.

2. Оплата

Не піддавайтеся на маячню, що компенсація не є важливою складовою у формулі класного робочого місця. Найпопулярніша причина звільнень – компенсація (грунтуючись на заявах 62% співробітників, які перебувають в пошуках роботи).

За інформацією Психологічною асоціації, якщо більше нічого не втручається, гідний рівень зарплат сам по собі скорочує загальний рівень стресу в компанії. А їх низький рівень є лідером у списку найбільш стресових факторів на роботі. До речі, за ним слідує відсутність можливості зростання.

Гроші – це зашморг для багатьох. PwC зазначає, що фінансовий стрес для працівників збільшився у 3 рази в цьому році. Те ж опитування відзначає, що фінансові проблеми з помітним відривом очолювали список життєвих проблем, які відмітили 45% опитаних. Наступні пункти: проблеми, пов’язані з роботою (20%), проблеми зі здоров’ям (15%), проблеми з відносинами (15%) та інші питання (6%).

Грошима не можна купити любов, але вони однозначно можуть поліпшити робоче місце.

3. Керівництво. Вище керівництво

Як і будь-який інший процес в компанії, класні робочі місця залежать від керівництва. Для багатьох керівників висока посада – це виклик. Взаємодія персоналу і керівництва критична для щастя співробітників, але, згідно з опитуваннями співробітників, начальство зрідка виконує свої обіцянки. Відсутність довіри від штаб-квартири займає четверте місце за величиною розбіжності між реальністю і очікуваннями співробітників.

При цьому керівники, які орієнтовані на підтримку своїх співробітників, в результаті відчутно виграють.

91% співробітників, які відзначили, що керівництво їх підтримує, також вказали, що вважають себе високо мотивованими. І тільки 38% від співробітників, які не відчувають підтримку від керівників, відчувають мотивацію до роботи.

Крім того, лояльні боси також мають більш високі показники за рівнем утримання співробітників і перевагу в рекрутингу: 89% співробітників, які відчувають підтримку керівництва рекомендуватимуть свого роботодавця іншим (проти 17% у працівників, які не відчувають підтримки) і тільки 25% таких співробітників мають намір шукати іншу роботи (проти 51% у працівників, які не відчувають підтримки керівництва).

4. Безпосередній керівник

Забудьте про штаб-квартиру.

Останнє опитування Товариства досліджень людських ресурсів показало, що для найбільш задоволених співробітників характерні дуже особисті, хоча і вельми непередбачувані відносини з безпосереднім керівником (до речі цікаво, що можливості кар’єрного росту – загальноважливий фактор – посів останнє місце серед інших 18 факторів задоволеності роботою).

Ситуація з такими взаємовідносинами співробітників і керівників простішою не стає. У цьому році 72% співробітників говорять про хороші взаємовідносини з керівництвом, але п’ять років тому ця цифра була вищою – 77%.

Так, відчуття працівника від робочого місця може визначатися лише за однією простою величиною: відносинами з безпосереднім керівником.

5. Баланс

Людина не може жити тільки роботою.

На класних робочих місцях можна проводити багато часу, але менеджери, які працюють там, знають і про життя поза роботою.

Соціологи Staples з’ясували, що один з чотирьох працівників доробляє свої завдання вдома після роботи і 40% витрачає на роботу якийсь час на вихідних щомісяця. Але створення здорового балансу між роботою та домом не є таким очевидним пріоритетом для працівників, як могло б здаватися.

Психологічна асоціація з’ясувала, що тільки 53% босів цінують баланс між роботою та особистим життям і тільки 32% співробітників сказали, що їх робота дозволяє їм легко виконувати їхні позаробочі обов’язки.

Це ганьба, тому що допомагаючи співробітникам жонглювати роботою та особистим життям, ми допомагаємо їм бути щасливими. Staples кажуть, що 72% щасливих працівників мають можливість гнучкого робочого графіка.

Спільнота досліджень людських ресурсів також говорить про те, що збалансованість роботи і особистого життя є основною причиною для співробітника, щоб не міняти роботу.

6. Довіра

Класні робочі місця існують там, де керівництво дійсно довіряє своїм співробітникам.

На жаль, вкрай рідко керівники дійсно цінують ідеї своїх співробітників. Тільки 36% опитаних кажуть, що роботодавці орієнтуються на фідбек співробітників під час впровадження змін.

Відсутність довіри – це втрачені можливості для вашого бізнесу. У тому ж дослідженні говориться про те, що роботодавці, які довіряють співробітникам, отримують у 2 рази більше балів в рейтингах задоволеності і довіри співробітників.

Довіра серед колег теж важлива – зазначає Психологічна асоціація. 79% мають міцні взаємини з колегами, але з 2011 року цей показник постійно знижується.

7. Технології

В епоху результатів реального часу 24/7 більшість працівників просто хочуть правильних інструментів, щоб робити свою роботу добре.

Опитування Staples виявило, що неякісні впроваджені технології є основною причиною зниження продуктивність співробітників. про це говорять 70% опитаних. Цікаво, що керівництво при цьому найбільшим фактором зниження продуктивності вважає лікарняні.

Виграють не компанії з максимальною кількістю гаджетів на робочому місці, хоча це теж може бути корисним. Але опитування Staples показує, що щасливі співробітники мають більше електронних інструментів і технологій.

(Примітка: Що продає Staples? Офісні технології! :))

8. Фокус

Так звані «залучені» робочі місця зводяться до того, що вс тіі, хто знаходяться на одній позиції, рухаються в одному напрямку.

Це не найпростіша ідея для прийняття, згідно з дослідженням Товариства людських ресурсів. На рівень залученості співробітників відчутно впливає все: їхнє сприйняття власної роботи, їхнє начальство і, звичайно, їхня думка про колег.

Gallup показує, що виховання залученості коштує витрачених зусиль. Їхнє недавнє дослідження показало, що бізнеси з високим рівнем залученості співробітників отримували величезні фінансові переваги, порівняно з менш сфокусованими конкурентами: на 10% вище лояльність покупців, на 41% менше прогулів, на 28% менше крадіжок на робочих місцях, на 40% менше дефектів в продукції і на 21% більше прибутку.

Створити дійсно класне робоче місце – це непросте завдання. Але повернення інвестицій при цьому теж неймовірне.

Джерело: blog.pryaniky.com

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.