Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

8 способів подолати стрес


Якщо ви хочете позбутися від стресу, ви перш за все повинні повірити, що це можливо – що ви здатні відсікти почуття стресу від свого повсякденного життя. Зі стресом можна впоратися, якщо ви цього хочете.

Якщо з цим справляється воїн-самурай, життю якого загрожує небезпека, значить, і ви теж можете. Якщо з цим справляється Лісі з Тронхейма, у якої повний робочий день, четверо дітей і серйозно хворий чоловік, значить, і ви теж можете. Якщо з цим справляється спортсмен вищого розряду, що вісім років тренувався для того, щоб пробігти десять секунд у фіналі олімпійського забігу на 100 метрів, значить, і ви теж можете. І ось кілька працюючих способів. Спробуйте кілька різних і виберете ті, що підходять вам.

Розпізнайте стрес

Щоб позбутися стресу, для початку важливо усвідомити, що ви дійсно його відчуваєте, постійно або періодично. Неможливо позбутися від того, що не розпізнається. Потім ви поступово навчитеся впізнавати його заздалегідь і зможете думати і діяти таким чином, щоб звести його до мінімуму або повністю звести на нівець.

Підвищуючи таким чином усвідомленість, ви вже зробите половину справи.

Одна справа за раз

Самурай повинен битися з людиною, яка знаходиться перед ним. Навряд чи йому посміхнеться удача, якщо він буде турбуватися про інших ворогів, які нападуть слідом за цим, або про те, як він буде добиратися додому.

Після того як ви поставили на перше місце найважливішу задачу і приступили до її виконання, сконцентруйтеся тільки на цьому завданні. Закінчивши з нею, ви можете подумати про наступну. Робити кілька справ одночасно просто неможливо. Це очевидно, і в той же час з цим висновком важко змиритися. Але потрібно спробувати.

Якщо вам вдасться думати тільки про те, що ви робите прямо зараз, ви не тільки будете менше нервувати. Якість вашої роботи також підвищиться. Ви будете краще пам’ятати всі важливі нюанси, станете більш креативним і зможете легше розпізнавати можливості і гарні рішення.

Подумайте про найгірше

Якщо ви нервуєте через те, що можете зробити помилку, спробуйте уявити собі найгірший варіант розвитку подій. Ви зможете далі жити з цим? Що ви будете робити в такому випадку? Як правило, з’ясовується, що все не так погано. Ви цілком можете жити з цим і рухатися далі.

Зваживши таким чином ситуацію, ви повертаєтеся до думки про те, що повинні зробити. Можливо, вас заспокоять набуті знання про те, що найгірший варіант розвитку подій насправді не такий страшний.

Ви пам’ятаєте, через що ви нервували минулого тижня? Або три роки тому? Як правило, ми відчуваємо стрес через дрібниці. Вимагайте від себе більшого, будьте кращим, робіть все можливе, але не нервуйте.

Планування і проектування

Стрес, прокрастинація і порядок природним чином тісно пов’язані. Адже ви не нервуєте з приводу того, що вже зробили, – ви переживаєте через те, що не зробили. Вам варто навчитися планувати свій час і складати списки справ.

Стрес виникає головним чином від того, що ви не контролюєте свої завдання і дії.

Почуття відсутності контролю може поглинути вас. Вам буде здаватися, що все валиться. Поступово це почуття може перетворитися в панічний страх. У такі моменти вам потрібно триматися за щось надійне: список справ або щоденник, в якому детально розписані всі ваші плани.

Знайдіть рольову модель

Ще один спосіб впоратися зі стресом, що охоплює ваше тіло, це взяти з когось приклад. Кілька тижнів тому ми випадково замкнули в машині нашу сплячу дочку разом з ключем. Усвідомивши, яку зробили помилку, ми ошелешено стояли перед машиною. Я сказав: «Не може бути». Я відчув, як мене охоплює стрес. Як можна було допустити таку дурість?

Але я зміг розпізнати стрес: я знаю, які відчуття він викликає в тілі, знаю, як в цей момент вас починають поглинати панічні думки (ви ведете себе як злякана дитина), – і я швидко замінив це відчуття іншим. Я подумав про Маріуса, морпіха, з яким працював у Боснії. Він вразив мене своїм умінням зберігати спокій у будь-яких ситуаціях. І я подумав, стоячи перед машиною і дивлячись на сплячу всередині, що зараз я повинен бути трохи Маріусом. У результаті я діяв більш спокійно і дав собі час подумати: «Що найкраще я можу зараз зробити?»

Так, склалася така ситуація. Важливо, як ти будеш з нею розбиратися. Спроба «бути Маріусом» несподівано спростила справу.

Маріус розмірковував, оцінював становище, робив глибокий вдих і знаходив добре продумане рішення, з урахуванням обставин. Він часто посміхався, навіть в таких ситуаціях, які мені здавалися стресовими. 

І тепер я зробив те ж, що і Маріус. Насправді, звичайно, проблема вирішувалася просто: я подзвонив агентові з продажу автомобілів. На жаль, у нього не було відповідного ключа, але він допоміг нам вийняти віконне скло, і наша маленька донька була абсолютно щаслива. Зі стресом або без, ситуації рано чи пізно вирішуються. Але без стресу краще. Будьте незворушні.

Дихайте глибоко

Ще один корисний засіб проти стресу – два-три рази глибоко вдихнути, так само як це роблять воїни-самураї або дворічна дитина. Дворічні діти не нервують. Життя – це те, що відбувається зараз. Вони не замислюються про минуле і майбутнє, вони «розслаблюють прес» і несвідомо використовують дихання як інструмент.

Усміхніться і скажіть собі: «Я незворушний».

Пріоритети

Щоб бути ефективними, ваші списки справ повинні мати порядок черговості. Поставте на перше місце те, що важливіше, і дійте відповідним чином. Так ви будете менше нервувати!

Якщо вам потрібно багато чого зробити і у вас виникає відчуття, що все це необхідно робити одночасно, то єдине розумне рішення – зупинитися і взяти паузу, щоб тверезо оцінити, які справи дійсно важливі.

Запитайте себе: «Що найважливіше і найкраще я можу зараз зробити?»

А потім просто зробіть це, з упевненістю, що ви зупинилися на кращому результаті. Якщо це означає, що ви кудись спізнитесь, просто попередьте людей, яких це стосується, і зробіть найважливішу справу першою.

Візуалізуйте

Уявляйте ситуації, в яких зазвичай починаєте нервувати, але на цей раз в своєму уявному фільмі ви повинні бути абсолютно незворушні. Якщо у вас буде нещадний самурайський бій, включіть у своїй голові цей фільм і поспостерігайте за тим, як ви успішно рухаєтеся вперед, вирішуючи по одному завданню за один раз і розбираєте труднощі, які виникли під час бою.

Ви складаєте список хороших ідей, посміхаєтеся і тримайте все під контролем. Найкраще, якщо в цій візуалізації буде і те, що ви хочете почувати, і те, що ви збираєтеся почути в тих ситуаціях, які вас чекають.

Якщо ви хочете знайти внутрішню силу, ви повинні стати спокійнішим. Людина, що володіє внутрішньою силою, не нервує. Спробуйте. Це простіше, ніж ви думаєте.

За матеріалами книги Еріка Бертрана Ларсена «Зараз!»

Джерело: blog.mann-ivanov-ferber.ru

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.