Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk
News 08.08.2023

9 фраз, які відлякують клієнтів

Незважаючи на те, що ви продаєте онлайн, з клієнтами однаково потрібно говорити. Але не всі фрази однаково гарні. Яких слів краще не вживати в розмові — розповідають досвідчені продавці.

1. «Весь асортимент можете подивитися на сайті»

Клієнт телефонує, щоб йому допомогли розібратися в асортименті, а не знову перенаправили на сайт. Після таких слів він відчує, що менеджер не хоче вирішити його питання, не хоче продати йому товар, і загалом байдужий. Допоможіть клієнту підібрати товар, доки він на зв’язку. Якщо процес затягується, скажіть, що ви скинете варіанти до месенджера та призначте час повторного виклику: «Опишіть, що вам потрібно, я підберу товари та скину посилання. За годину зателефоную та обговоримо».

2. «Якщо що — дзвоніть»

Таку фразу часто говорять наприкінці розмови, якщо людина не визначилася із покупкою. Вона означає, що з клієнтом працює не менеджер із продажу, а касир. Швидше за все, угоду закрити не вийде. Наприкінці розмови має звучати заклик до дії: ще раз вивчити товар, надіслати реквізити. Якщо людина не впевнена у покупці, закінчити розмову можна фразою: «Подумайте ще, і я наберу вас за годину, щоб уточнити».

3. «Я не рекомендую вам звертатися до іншого магазину»

Цю фразу використовують продавці, які пам’ятають, як консультували людину, а вона пішла купувати до конкурента. Тепер продавець намагається не допустити такої ситуації знову. Але ця фраза, навпаки, підштовхує людину купити в іншому магазині. Намагайтеся щиро допомогти людині. Так він вирішить заощадити час: не шукати в інших магазинах, а довіритись продавцю, з яким уже розмовляє.

4. «У нас все найкраще»

Для клієнта такі слова звучать як небажання витрачати час на консультацію. Здається, продавець не хоче видавати мінуси у своєму продукті. Клієнти сумніватимуться і шукатимуть інші варіанти. Краще говорити як є. Порівнюйте, консультуйте та пояснюйте докладно. Поясніть мінуси та переваги товару. Тоді з продавця ви перетворюєтеся на експерта — клієнт радиться і купує товар.

5. «У нас класний продукт»

Уникайте суб’єктивних оцінок. Класний продукт для однієї людини може бути непотрібним для іншої. Оперуйте фактами, які покажуть товар у потрібному світлі. Замість «У нас натуральні олії», скажіть «Наші олії зроблені на основі жасмину, бергамоту, мускусу та олії, без використання хімії та штучних інгредієнтів». Так клієнту буде зрозуміло та цікаво.

6. «Алло»

Коли людина дзвонить у магазин і чує «Алло», у нього з’являються думки: «Чи я туди потрапив?». Клієнт має одразу зрозуміти, з ким говорить. Це його заспокоїть та полегшить комунікацію. Слово «Алло» говорить про те, що продавець несерйозно ставиться до бізнесу. Замініть його на: «Доброго дня, мене звуть Андрій, я менеджер компанії «Сонечко». Чим можу допомогти?».

7. «Коли буде актуально — телефонуйте»

Після таких слів ніхто не напише та не зателефонує. Навколо дуже багато інформації, і клієнт швидко забуде про магазин, до якого дзвонив. Коли йому знову буде потрібний товар, він почне шукати заново. Не факт, що на ваш магазин він натрапить раніше, ніж на пропозицію конкурента. Вихід один — навчитися якісно обробляти заперечення та закривати угоди тут і зараз.

8. «Відправлю вам у Viber»

Продавець повинен спілкуватися із клієнтом там, де зручно клієнту. Запитайте його: «У який месенджер вам надіслати інформацію?». Не варто нав’язувати комфортний для вас спосіб спілкування. Якщо пропонуватимете лише месенджер, зручний вам, вас обійдуть гнучкіші конкуренти.

9. «Тільки для вас»

Це дуже примітивна маніпуляція, яку розуміють більшість клієнтів. Не варто говорити: «Зроблю знижку тільки для вас, як виняток». Будьте чесними з клієнтом, він це оцінить. Краще сказати: «Мій керівник дозволяє надавати лише п’ять знижок протягом місяця. Я хочу піти назустріч, бо готовий запропонувати одну з них».

Джерело: sprava.prom.ua

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.