Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

9 вчинків керівників, через які звільняються кращі працівники


Люди не звільняються, якщо їх не влаштовує робота – люди звільняються, якщо їм не подобається керівник.

Які дії керівників дратують хороших співробітників найбільше?

1. Надмірні навантаження

Надмірне навантаження – причина емоційного вигорання. Якщо ви працюєте з кращими фахівцями, спокуса вичавити з них максимум велика, проте подібне прагнення бентежить людей. Крім того, перевантаження знижують продуктивність. Дослідження Стенфордського університету довело, що при тривалості робочого тижня понад 50 годин ефективність різко падає, а при тривалості більше 55 годин – знижується до нуля.

Не варто розраховувати на те, що талановиті люди будуть працювати більше, ніж інші. Якщо необхідно доручити талановитим співробітникам додатковий обсяг робіт, доведеться підвищити їх в статусі або дати надбавку. Якщо цього не зробити, робота почне обтяжувати.

2. Відсутність визнання за хорошу роботу

Здається, що підбадьорююче поплескування по плечу нічого не означає, особливо для кращого співробітника з внутрішньою мотивацією. Це враження оманливе, бо похвала подобається всім. Керівникам необхідно розуміти, яким чином підбадьорювати підлеглих і нагороджувати їх за успіхи.

3. Відсутність людяного ставлення

Половина співробітників звільняється, бо їм не вдається вибудувати довірчі відносини з керівництвом. Розумні керівники вміють підтримувати баланс між професіоналізмом і людяністю. Вони святкують разом з співробітникам їхні успіхи і намагаються допомогти тим, хто переживає не найкращі часи. Ті ж, кому це чуже, продовжують скаржитися на високий відсоток плинності кадрів. Люди не будуть працювати, не відчуваючи емоційної залученості і турботи про їхнє благо.

4. Невиконання обов’язків

Даючи співробітнику обіцянку, можна або ощасливити, або розчарувати його, спровокувавши звільнення. Виконавши обіцянку, керівник зростає в очах підлеглого. Відмовляючись від обіцянки, керівник виглядає слизьким типом, який не поважає чужих почуттів. І, якщо керівник не виконує обіцянки, рано чи пізно всі співробітники починають наслідувати його приклад.

5. Найм і просування невідповідних фахівців

Працелюбні співробітники хочуть бачити поруч із собою таких же колег. Якщо керівник не дбає про ретельний відбір нових кадрів, це демотивує. Людина, яка наполегливо працювала, але залишилася без підвищення, образиться і знайде своєму таланту нове застосування.

6. Перешкоди в спробах слідувати за мрією

Талановиті люди одержимі справою. У них є надії і мрії, до яких вони прагнуть. Це прагнення дозволяє їм продуктивно працювати і отримувати задоволення від роботи. Багато керівників обмежують своїх підлеглих. Вони бояться, що люди, одержимі пристрастю, працюватимуть гірше, якщо дозволити цій пристрасті заволодіти ними. Цей страх абсолютно не обгрунтований. Дослідження доводять, що ейфорія від погоні за мрією підвищує продуктивність роботи в п’ять разів.

7. Відсутність зворотного зв’язку

Відповідаючи на питання про неуважність до підлеглих, керівники шукають виправдання, прикриваючись такими словами, як «довіра», «самостійна робота» і «делегування повноважень». Це нісенітниця. Керівники повинні керувати, незалежно від того, наскільки талановиті їхні підлеглі. Кращі фахівці завжди розраховують на зворотний зв’язок, і керівник зобов’язаний його давати. Якщо цього не відбудеться, співробітник швидко занудьгує і розслабиться.

8. Опір творчому підходу

Талановиті співробітники прагнуть поліпшити те, до чого вони доторкаються. Якщо ви не дозволите їм цього робити, побоюючись нововведень, вони швидко зненавидять роботу. Спроби стримати творчі пориви шкодять всім, включаючи керівника.

9. Відсутність складних і цікавих завдань

Кращі керівники іноді дають співробітникам задачі, які на перший погляд нездійсненні. Вони виштовхують людей з їхньої зони комфорту, а потім прикладають максимум зусиль, щоб допомогти їм досягти успіху. Якщо талановиті і розумні люди змушені займатися простою або нудною роботою, вони починають шукати іншу, щоб випробувати свої здібності.

Висновки

Якщо ви хочете утримати цінні кадри, вам доведеться переглянути своє ставлення до них. Пам’ятайте, що талант дає безмежні можливості для вибору. Зробіть так, щоб вони обрали саме вас.

Travis Bradberry, entrepreneur.com, переклад: Айрапетова Ольга

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.