Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

9 звичок, які заважають нам бути продуктивними


У вас буває відчуття, ніби ви намагаєтеся щосили, але начебто буксуете на одному місці? Цілком можливо, у вас випадково завелася одна з шкідливих звичок, яка шкодить ефективній роботі. Експерти BusinessInsider вважають, що саме ці 9 звичок заважають нам бути продуктивними.

1. Імпульсивний серфінг по Інтернету

Оскільки більшість з нас на роботі мають постійний доступ в інтернет, у багатьох виникає імпульсивне бажання знайти відповідь на те чи інше питання, яке раптово виникає в голові. Постарайтеся позбутися від цієї звички. Почніть записувати виниклі у вас питання в блокнот і шукати відповіді на них після того, як впоралися зі своїми справами.

2. Підхід «Я заслужив»

Формуючи нову звичку, наприклад, регулярно займатися спортом або добре харчуватися, найскладніше – слідувати їй постійно і не намагатися винагородити себе, поставивши її на паузу. Наприклад, дозволити собі ситну вечерю в п’ятницю після тижня дієтичного харчування або вихідний від ранкової пробіжки. Ця ідея «Я заслужив» підриває плани по саморозвитку багатьох людей.

Щоби побороти її, постарайтеся прийняти нову звичку як частину своєї особистості. Сприймайте себе, наприклад, як людину, яка регулярно займається спортом, а не як ту, хто робить це за потребою або через силу.

3. Відкладання на потім

Багато людей намагаються відкласти найважчі завдання. Часто це призводить до того, що завдання в принципі залишається невиконаним. Вчені з’ясували, що сила волі людини фактично «зменшується» протягом доби. Виходячи з цього, експерти радять найважчі завдання виконати саме в першій половині дня.

4. Багатозадачність

Більшість вважає, що вміння робити багато справ одночасно – це саме те, що потрібно для підвищення продуктивності. На жаль, це стосується не всіх. Дослідження встановили, що ефективно виконувати кілька завдань одночасно може тільки 2% населення землі. Решті частини людства це може тільки перешкодити в роботі. Багатозадачність негативно впливає на концентрацію уваги і зменшує продуктивність в довгостроковій

5. Кнопка «Відкласти» на будильнику

Нам тільки здається, що, переставляючи будильник, ми отримуємо ще трохи часу, щоб краще виспатися. Насправді, ця функція приносить більше шкоди, ніж користі. Справа в тому, що після першого пробудження в організмі починають вироблятися гормони, які його активізують. Коли ви відкладаєте будильник і знову лягайте спати, цей процес сповільнюється. Крім того, додаткових десять хвилин не приносять організмові відпочинку. Для цього потрібен глибокий і тривалий сон.

6. Відсутність фокусу

Одного разу мільярдер Уоррен Баффет, побачив, що його пілот не може досягти якихось особистих цілей, тож попросив його скласти список справ із 25 пунктів, які б він хотів зробити в житті. Після цього Баффет запропонував викинути 20 і залишити 5, на яких і порадив зосередитися. Саме чітка розстановка пріоритетів і фокус підвищує доцільність наших дій, допомагає відкинути непотрібні завдання і в результаті підвищує продуктивність.

7. Нагромадження планів

Чимало амбітниюх людей намагаються розпланувати кожну хвилину від моменту пробудження до самого сну. На жаль, не все може йти чітко за планом і надмірно щільний графік може розсипатися через невелику дрібницю. Експерти радять, розраховувати план на 4-5 годин робочого дня. Так ваш робочий графік зможе залишатися гнучким, і ви зможете вчасно справлятися з важливими завданнями.

8. Відсутність плану

Для того, щоб ваша робота була продуктивною, експерти радять, перш за все, визначити її стратегічну мету, а потім розбити її на менші кроки, які необхідно зробити. Так ви не тільки будете розуміти послідовність дій, але і зможете контролювати процес.

9. Телефон «під подушкою»

Міцний і глибокий сон – одна з основних запорук продуктивності. Телефон, який ви будете постійно тримати біля свого ліжка, може не тільки порушити сон, але також негативно вплинути на ваше здоров’я. Деякі дослідження показують, що світло телефону в темряві може шкодити нашому зору і впливати на виділення гормону мелатоніну, який регулює наш сон.

Джерело: rabota.ua

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.