Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk
News 13.12.2018

97% автомеханіків не вміють працювати з електромобілями

 

До такого висновку прийшли дослідники британського Інституту автомобільної промисловості. За їхніми підрахунками, якби плани по електрифікації транспорту стали реальністю сьогодні, то всі ці електромобілі і електробуси просто нікому було б обслуговувати.

Вчені уточнюють, що решта 3% автомеханіків теж не зможуть обслуговувати велику кількість електромобілів. Велика частина цих кваліфікованих фахівців уже влаштована в сервісні центри самих виробників електротранспорту.

Брак фахівців – проблема не тільки для покупців і користувачів електромобілів, вважають автори дослідження. За їхніми словами, це виклик для держав, які приймають рішення про заборону ДВЗ і тотальному переході на електродвигуни. Такі ініціативи не зможуть ефективно працювати, поки не буде достатньо фахівців, щоб покрити потреби зростаючого парку електромобілів в ремонті і обслуговуванні.

Дана проблема не тільки європейська. У США автомеханіки також розповідають про непідготовленість до електричної ери. Автомеханік Крейг Ван в інтерв’ю Chicago Tribune казав, що на Середньому Заході США і зовсім активно пручаються освоєнню нових знань, вважаючи, що прихід електромобілів покладе край професії автомеханіка. «Фактор страху величезний», – каже він.

«90% тих, хто працює в галузі автосервісу, взагалі відмовилися робити будь-які дії. Вони просто розвертають гібриди і електрокари зі словами: «Ми не працюємо з цими автомобілями, купуйте Ford або Toyota!». Фактор страху грає тут величезну роль», — заявив Ван.

Справа ще в тому, що електромобілі вимагають менше догляду, а планові ТО необхідно здійснювати значно рідше.

У графіку ТО електрокара Chevy Bolt написано, що його власники повинні перевіряти шини кожні 12 000 км, міняти повітряний фільтр салону кожні 36 000 км, а охолоджуючу рідину кожні 240 000 км. Для порівняння: в автомобілях з ДВЗ масло потрібно міняти кожні 5000-7000 км.

Така економія робочого часу може призвести до закриття багатьох автомайстерень, в яких тільки в США працюють 160 000 осіб.

«Незалежні автомайстерні часто живуть за рахунок дрібного ремонту. Коли власники автомобілів звертаються до них, щоб замінити масло або поставити нові шини, то на подив виявляють, що одне дрібне полагодження тягне за собою ряд інших. Завдяки цьому сервісні центри заробляють достатньо грошей і успішно домовляються з клієнтами, щоб ті обслуговувалися у них на постійній основі. Якщо ж на дорогах будуть одні електрокари, які не потребують частих візитів в сервісні центри, то у автомайстерень закономірно почнуться проблеми», – підсумувало видання Gas2.

Джерело: gas2.org

 

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.