Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk
News 12.02.2023

BMW патентує подальший розвиток своєї решітки радіатора

Нові патентні малюнки від BMW показують подальший розвиток решітки радіатора. Видатний елемент дизайну в майбутньому може слугувати фарою.

Пройшло зовсім трохи часу, як вщухла медіа-буря навколо дизайну решітки радітора BMW XM, 7 серії та 4 серії, а вже  з’являються нові патентні ескізи з потенціалом для подальшого обговорення. Очевидно, з метою електрифікації своїх моделей мюнхенська компанія планує використовувати вітй видатний елемент дизайну спереду як фару, а не як вентиляційний отвір. У будь-якому випадку, світло відіграє важливу роль, і ця ідея сама по собі не нова.

У Німеччині X6 можна замовити навіть з підсвіченою решіткою радіатора. Ця функція недоступна на жодній іншій моделі в нашій країні – принаймні, якщо освітлення має бути активним під час руху. Інші серії моделей, наприклад, 5-ка, не може бути обладнана “Iconic Glow Kidney” на заводі-виробнику. Втім, будь-хто за бажанням може замовити та встановити додаткову систему через M Performance Parts. Однак решітка радіатора може підсвічуватися лише тоді, коли автомобіль стоїть на місці – наприклад, як привітання або підсвічування при поверненні додому. Але в чому причина такої плутанини?

Виною тому – пункт 49а ПДР Гімеччини, в якому законодавець передбачає, що на транспортному засобі можна встановлювати лише передбачені та задекларовані світлові прилади. Так що ж зробила BMW? Представник компанії розповідає: “На X6 ми інтегрували ліву частину решітки радіатора як частину лівої фари, і відповідно – на правій стороні. Це можливо на цій моделі, тому що фара і решітка радіатора розташовані досить близько один до одного; для X5, наприклад, це було б неможливо”. Тож не дивно, що решітка радіатора моделей BMW стає все більшою і більшою, адже дизйнери хочуть, щоб вона дотягнулася до фари. Проте це вже інша тема.

Новий патент

Замість того, щоб освітлювати контур решітки радіатор, вона сама має стати фарою. Це дозволило б розмістити чорну панель спереду, оскільки електромобілі, як відомо, не мають великих вентиляційних отворів. Сам світловий елемент складатиметься з вертикальних стійок, які імітуватимуть цифрову версію решітки радіатора і водночас освітлюватимуть дорогу. Така передня частина може бути використаний щонайраніше із запуском нової платформи, яку баварці називають “Новий клас”.

BMW передбачає два варіанти. В одному решітка радіатора стає фарою, в другому BMW розміщує фари за решіткою радіатор, яка при необхідності стає прозорою.

Ще один варіант застосування можна зрозуміти з патентних ескізів. Фари приховані за решіткою, яка стає частково прозорою, коли вмикається світло. Трохи фантазії і стане зрозуміло: у такому випадку майже вся передня частина, ймовірно перетвориться на псевдорешітку радіатора. Це може стати подальшим розвитком дизайну – або є надія, що це так і залишиться концептуальним міркуванням.

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.