Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Bosch постачає промислове обладнання для виробництва акумуляторних батарей

Нова перспективна галузь, здатна принести прибуток у сотні мільйонів євро.

  • До 2025-го року Bosch розраховує вийти на щорічний прибуток у 250 мільйонів євро завдяки постачанню промислового обладнання для виробництва акумуляторних батарей;
  • Bosch постачає промислові технології – від одиничних компонентів і програмного забезпечення до виробничих майданчиків під ключ;
  • Концерн інвестує близько 70 мільйонів євро в запуск повномасштабного виробництва 48-вольтових батарей другого покоління на заводі в Ейзенахе;
  • «Ми знаємо батареї, як свої п’ять пальців, і розуміємо, як їх виготовляти», – коментує Рольф Найорк.

Bosch використовує свій інженерний досвід і пропонує іншим компаніям весь спектр промислового обладнання для виробництва акумуляторних батарей – від одиничних компонентів і програмного забезпечення до виробничих майданчиків під ключ. Одним з пілотних замовників є компанія Webasto, яка оснащує свої заводи технологіями Bosch. «Ми знаємо батареї, як свої п’ять пальців, і розуміємо, як їх виготовляти», – коментує Рольф Найорк, член ради директорів Bosch, відповідальний за промислові технології. Запускаючи цей бізнес, Bosch розраховує підвищити вертикальну інтеграцію в галузі інженерної механіки та генерувати за допомогою постачання промислового обладнання для виробництва АКБ щорічний прибуток у 250 мільйонів євро до 2025 року.

Bosch використовує ноу-хау також на власних підприємствах. Зокрема на заводі в Ейзенахе (Німеччина) компанія запускає повномасштабне виробництво 48-вольтових батарей другого покоління. Концерн інвестує близько 70 мільйонів євро в цьому році в розширення локального виробничого майданчика.

Ринок АКБ щорічно збільшується на 25%

Ринок батарей величезний: експерти прогнозують зростання попиту на літій-іонні батареї з 200 ГВт · год у 2019 році до більш ніж 2000 ГВт · год до 2030 року (джерело: BMWi, 2021). Наразі понад 60% попиту забезпечує виробництво електромобілів (джерело: VDMA, 2020). Bosch пропонує різні рішення – від 48-вольтних м’яких гібридних систем приводу до повністю електричних платформ і паливних осередків. У компанії є досвід у розробці та виробництві батарей не тільки для автомобілів, але також для електровелосипедів, електроінструменту та кухонних приладів. Bosch планує використовувати власні ноу-хау, щоб забезпечити потреби ринку батарей, що зростає. «За нашими оцінками, глобальний ринок батарей буде щорічно зростати на 25%. Bosch робить все можливе, щоб задовольнити підвищений попит», – коментує Рольф Найорк.

Виробничі майданчики Webasto розраховують на технології Bosch

Webasto – піонер у виробництві батарейних блоків. Компанія залучена у сферу електромобільності ще з 2016 року. На додаток до високовольтних нагрівальних елементів і рішень для зарядки, компанія також фокусується на батарейних блоках для електротранспорту. Виробництво батарей на заводі Webasto в Шірлінге (Німеччина) є прообразом нових майданчиків, таких, як у місті Танджін (Південна Корея). Роль Bosch полягає в постачанні автоматизованих виробничих ліній для зварювання та склеювання батарейних осередків. Для цього комбінуються різні функції модульного виробництва: очищення осередків з подальшим контролем, процес укладання, спеціальне лазерне зварювання, а також контроль якості кінцевої продукції. Завдяки інтелектуальній конструкції виробничої лінії, у процесі її роботи не відбувається забруднення продукції дрібними частинками. Роботи автоматично збирають блоки осередків за особливою процедурою, що складається з фасування та лазерного зварювання. Завдяки суворим заходам безпеки вдається забезпечити електричне підключення батареї з використанням швидкісного та високоточного лазерного зварювання.

Заводи Bosch застосовують власні ноу-хау концерну

Завод компанії в Ейзенаху виробляє 48-вольтові батареї для гібридних пасажирських автомобілів. У транспортних засобах з ДВЗ такі батареї допомагають забезпечувати зниження викидів шкідливих речовин, CO2 та витрати пального до 15%, особливо в умовах міського трафіку. У Ейзенаху розгортається багатосерійне виробництво батарей другого покоління. В процесі виробництва понад 90 компонентів кожної батареї проходять близько 100 технологічних процедур.

З 2015 року завод Bosch у Мішкольці випускає високопродуктивні батареї для електровелосипедів, що забезпечують підвищений запас ходу та мають збільшений термін служби. Перед тим, як батарея буде об’єднана з системою приводу та контрольним дисплеєм, утворюючи готовий до експлуатації електровелосипед, виробничий процес повинен пройти приблизно 20 етапів. Повністю автоматизоване виробництво гарантує високу якість продукції, максимальну безпеку батарей і стабільність ланцюжка постачання виробникам електровелосипедів.

Bosch пропонує іншим виробникам повний набір сервісів

Bosch є не тільки головним підрядником при будівництві заводів, але також і постачальником індивідуальних промислових рішень та програмного забезпечення для них. «Як компанія, що лідирує у сфері IoT, а також як успішний виробник промислових роботів, ми даємо клієнтам можливість кастомізувати заводи майбутнього», – розповідає пан Найорк. Bosch розробляє інструменти, промислові верстати, а також програмне забезпечення для виробництва батарейних модулів і блоків. Затягування, зварювання та склеювання використовуються для акуратного з’єднання осередків один з одним. Залежно від вимог замовника, Bosch може постачати як частково, так і повністю автоматизовані виробничі лінії. Технології приводу та контролю, продумані робочі місця для ручних операцій, системи організації виробництва для точного планування та програмне забезпечення для підключення промислових верстатів також є частиною портфоліо концерну.

Поділитися:
Позначки
Спільнота автобізнесу

Ваше професійне життя повʼязане з автомобілями? Долучайтеся до професійної спільноти, обмінюйтеся досвідом та будьте на звʼязку з колегами.

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.