Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Як зробити мозковий штурм максимально ефективним


Перед тим, як дізнатися секрети успіху, давайте подивимося, що точно призведе креативний штурм до поразки. Перше і найголовніше – учасники творчої сесії не повинні збиратися рано вранці або перед закінченням робочого дня. Вранці у людей безліч справ, і вони, як правило, не у кращій формі. Вашу пропозицію покреативити о 9-9.15 ранку навряд чи зустрінуть з ентузіазмом.

Аналогічні механізми вмикаються ввечері, коли співробітники готуються йти з роботи. Їм хочеться швидше закінчити з креативом і розійтися по домівках.

Для гарного мозкового штурму не потрібно багато людей. Навіть 10-12 чоловік, що сидять навколо столу і намагаються генерувати ідеї, мабуть, надто багато.

Під час більшості творчих сесій ви зустрінете людей, які неконструктивно діють на креативний процес. Ми спробували «змалювати їх широкими мазками»:

«Цеглина». Ця людина постійно зупиняє природний плин ідейної генерації, вставляючи власні коментарі. Ви говорите про Фому, він вам – про Ярему. У результаті предметна дискусія зводиться нанівець. Викиньте «цеглину» з вашої креативної команди.

«Фома невіруючий». Будь-яка ідея невірна. Вона не буде працювати чи вона не варта того, щоб за неї братися, або її вже робили до цього, чи вона «не відповідає корпоративній політиці». Ці люди подібно потужному пилососу висмоктують енергію з групи.

«Мовчун». Брейнстормери – це «сповитухи ідеї». Вони діляться ідеями, допомагають їм народитися і вирости, стати талановитою рекламою. Люди, які нічого не говорять або майже нічого не говорять, не варті того, щоб брати їх на творчу сесію. Виняток ті, хто говорить мало, але у справі. І «кожне слово їх, як діамант». Але такі люди – рідкість. Зазвичай від мовчазного учасника буде мало користі.

«Базікало». З іншого боку творчої шкали. Йому подобається звук власного голосу. Він говорить і говорить, і ще раз говорить, руйнівно діючи на збори. Він «поїдає час» і відлякує інших від конструктивної бесіди. Тримайте таких людей подалі від креативного процесу.

«Адвокат диявола». На кожному мозковому штурмі буде присутній учасник, який скаже: «Давайте я на секунду зіграю адвоката диявола». Ні! Давайте не будемо грати! Ми придумуємо ідеї, а не намагаємося передбачити всі можливі наслідки.

Секрети ефективного мозкового штурму

Тепер, коли ви знаєте, що може призвести мозковий штурм до невдачі, давайте придивимося до факторів успішної креативної сесії.

«Поганих ідей не буває» – так-так, саме так. Під час мозкового штурму в роботу йде кожна ідея. З двох «поганих» ідей може вийти одна хороша. Розгляньте дві ідеї поряд, і вони перетворяться у щось дійсно дивовижне. Можливо, наступне вірусне відео, яке через тиждень збере пару мільйонів переглядів на YouTube. Але вони не виростуть у щось вартісне, якщо ви їх уб’єте до цього. Не бійтеся виступати з будь-якою ідеєю. Будьте позитивні! Час на критичний аналіз настане потім. Зараз важливо кількість!

«Ні» під забороною » – НІ, це погано. НІ, це не буде працювати. НІ, ми робили щось подібне у минулому році. НІ, це я вже десь чув. Такий підхід деструктивний для мозкового штурму. Чим більше ідей, тим краще.

«Структуруйте вашу зустріч або залучіть модератора» – ваша творча зустріч може швидко «зійти з рейок», якщо не буде стрілочника або кінцевої мети. Пам’ятайте, чому ви тут зібралися і над чим ви працюєте.

«Розбудіть творчі здібності» – пластилін, Lego, олівці, фломастери, кольорова крейда – все це стане в нагоді на креативній сесії. Це зовсім не відволікає увагу, як вважає більшість людей. Це спосіб вийти за рамки звичного, підштовхнути ваш мозок до дослідження невідомої сфери.

«Не відходьте від теми» – дуже заманливо поговорити про останній футбольний матч, нове реаліті-шоу, погоду чи про що-небудь ще. Це вбиває загальний час. Пам’ятайте, на зустрічі всі присутні використовують час компанії. Не втрачайте його марно.

«Записуйте усе підряд» – усе-усе! По-перше, ви не можете знати, як взаємодіять ідеї одна з одною або як два слова на фліп-чарті перетворяться у щось визначне. По-друге, вам напевно буде потрібно звітувати про виконану роботу. Це важко робити по пам’яті.

Следуйте этим простым правилам и следующий мозговой штурм будет намного успешнее.

Джерело: http://www.alta.by

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.