Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Чому дисципліна важливіша мотивації


Автор блогу Wisdomination Збинек Драб опублікував замітку про те, чому дисципліна набагато важливіше мотивації для досягнення цілей.

Є два головні способи змусити себе щось зробити:

  • перший, найпопулярніший і нищівно-хибний – спробувати мотивувати себе;

  • другий, менш популярний і повністю правильний вибір – розвивати в собі дисципліну.

Це одна з тих ситуацій, коли прийняття іншого підходу негайно призводить до кращих результатів. Нечасто почуєш вірне використання виразу «зсув парадигми», але це той самий випадок. Момент, коли над головою загоряється лампочка.

У чому різниця?

Мотивація, в загальних рисах, грунтується на помилковому припущенні, що для завершення завдання необхідний конкретний розумовий або емоційний стан.

Це повністю невірне сприйняття.

Дисципліна, навпаки, відокремлює діяльність від настроїв і почуттів і тим самим обходить проблему. Наслідки приголомшують.

Успішне виконання завдань призводить до внутрішніх станів, які здаються хронічним прокрастинатори необхідними для того, щоб приступити до реалізації завдань.

Якщо говорити простіше, щоб почати тренування, не потрібно чекати, коли ви будете в олімпійській формі. Ви, навпаки, тренуєтеся, щоб досягти цієї форми.

Якщо дія обумовлена почуттями, очікування вірного настрою стає особливо підступною формою прокрастинації. Я знайомий з цим надто добре і хотів би, щоб хтось вказав мені на це за 20, 15 або 10 років до того, як я відчув різницю на своїй шкурі.

Якщо ти чекаєш до того моменту, поки не відчуєш, що готовий щось робити, тобі кінець. Саме так виникають страшні прокрастинаторскі петлі.

Чому дисципліна важливіше мотивації

За своєю суттю, гнатися за мотивацією – значить наполягати на інфантильній фантазії про те, що нам потрібно робити тільки те, на що є настрій. Проблема оформлена наступним чином: «Як мені налаштувати себе зробити те, що я вже своїм мозком вирішив зробити?» – Погано.

Правильне запитання ось: «Як мені визнати свої почуття суттєвими і почати робити речі, які я свідомо хочу робити?». Фішка в тому, щоб обрізати зв’язок між почуттями і діями, і робити те, що потрібно, в будь-якому випадку. Ви будете почувати себе добре і енергійно вже згодом.

Мотивація – неправильний шлях. Я на 100% упевнений, що це помилкове обмеження – головна причина того, що багато жителів розвинених країн просто сидять в трусах, грають у Xbox і мастурбують, замість того щоб робити щось корисне.

Віра в мотивацію – наслідок психологічних проблем

Оскільки реальне життя в реальному світі іноді вимагає від людей робити те, що ніхто при здоровому глузді не може сприймати з ентузіазмом, «мотивація» натикається на нездоланну перешкоду в спробі викликати ентузіазм до того, що об’єктивно його не заслуговує. Єдине рішення, крім валяння дурня, полягає в тому, щоб забути про цей самий «здоровий розум». Це жахлива і, на щастя, помилкова дилема.

Спроба підтримувати інтерес до принципово тьмяним і убивчим діям – це форма навмисного нанесення психологічної шкоди самому собі, добровільне безумство: «Я так обожнюю ці таблички, дуже хочеться скоріше заповнити формулу для обчислення річного доходу, я так люблю свою роботу!»


Набагато
 кращий сценарій  зберегти розсудливість, яка, на жаль, має тенденцію бути невірно тлумаченою як моральна невдача: «Я досі нелюблю мою безцільну роботу з перекладання папірців», «Я все щевважаю за краще пиріг, а не брокколі, і не можу втратити вагу, може, я просто слабак »,« Мені потрібно купити ще одну книгу по мотивації ».Фігня. Критична помилка полягає в тому, щоб взагалі розглядати такі випадки в розрізі мотивації або її нестачі. Відповідь – у дисципліні, а немотивації.

У мотивації крихітний термін придатності, і її необхідно постійно оновлювати.

Мотивація – це коли ти вручну тиснеш на рукоятку, щоб посилити тиск. У кращому випадку вона зберігає і перетворює енергію для конкретної мети. Бувають ситуації, коли це правильний підхід – на розум приходять олімпійські змагання і втеча з в’язниці. Але це жахлива основа для звичайних щоденних дій, і навряд чи це допоможе досягненню довгострокових результатів.

Дисципліна – мотор, який одного разу завівся і постійно поставляє енергію в систему

Продуктивність не має необхідних психічних станів. Для послідовних, довгострокових результатів дисципліна переважає мотивацію (нарізає навколо неї кола, дає щигля і їсть її обід). У підсумку мотивація – це спроба досягти стану готовності до якоїсь дії. Дисципліна – це коли ви робите щось, навіть будучи не в змозі.

Вже після цього ви відчуваєте себе добре. Дисципліна, якщо коротко, це система, а мотивація в той же час, скоріше, аналогічна меті. У цьому є симетрія. Дисципліна – це щось більш-менш постійне, а мотивація – швидкоплинна.

Як розвинути дисципліну?

Набуваючи звички – починаючи з маленьких, навіть мікроскопічних, набираючи обертів, використовуючи їх для подальших змін у повсякденному житті, будуючи петлю позитивної віддачі.

Як дисциплінувати себе, набуваючи звички крок за кроком

Перша частина про важливість дисципліни була здебільшого теоретичною; тепер прийшов час для практичних порад, які допоможуть вам придбати хороші звички.

Дрібними кроками

Ваш мозок противиться різким змінам. Якщо ви мотивуєте себе на титанічну спробу із серії «Починаючи з завтрашнього дня, я – нова людина», то ви тільки перегорите і повернетеся назад. Значне і раптове так просто не працює, повільне і поступове – працює. Тут працює ефект іграшки йо-йо. Вам потрібно вибратися за межу зони комфорту, що є єдиним стійким підходом.

Коли ви просувається дрібними кроками, через рік ви виявите замість себе іншу людину – і навіть не зрозумієте, в який саме момент це сталося.

Фішка тут у тому, щоб зробити невелику зміну і дозволити своєму мозку прийняти її як нову базову точку. Так наступний крок стане простішим, тому що лінія старту пересунулася. Намилив, змив, повторив.

Тому що ви катаєтеся на дошці, а це означає, що хвиля рухається вперед під вами. Круто.

Те, що я скажу зараз, може прозвучати банально, але насправді це не так: великі речі складаються з маленьких. Невеликі зміни, до яких ви звикаєте і прямуєте щодня, призводять до надзвичайно величезних результатів.

Використовуйте сходи замість ліфта щодня. Це всього п’ять чи десять калорій, але за рік набереться на три піци. І це тільки калорії.

Якщо ви будете витрачати на невелике прибирання всього дві хвилини кожен день, то здивуєтеся, яким чистим ваш будинок стане через місяць.

Невеликі, але послідовні речі. Ідіть по сходах.

Мозок чинить опір різким змінам, але поступові зміни дозволяють цей опір обійти. Це приводить нас до наступного пункту.

Принцип поступовості

Ви можете впроваджувати величезні зміни, розділяючи їх на невеликі керовані кроки. Штука в тому, що «троль», який опирається змінам , що живе у вашій голові, навіть не помітить, що відбувається щось велике. Опір росте експоненціально, а не пропорційно, залежно від величини змін.

Цей принцип працює в багатьох аспектах життя:

  • Вербування нових шпигунів це не «Здрастуйте, сер, чи не бажаєте попрацювати на іноземний уряд, щоб погубити власну країну?» Це серія відносно нешкідливих і законних кроків – вечерь, невеликих подарунків і запитів на не таку вже важливу інформацію, що вже в підсумку виливається в серйозну державну зраду.

  • При зйомці порнофільмів продюсери не просять незнайому дівчину з вулиці прилягти з п’ятьма качками – все починається з легкого оголення («Чесний модельний бізнес, ти чого»), потім все далі. Ну ви розумієте.

  • Є зловісні приклади з політики.

  • Є уявний експеримент про жабу в окропі – може, це й брехня, але кажуть, що якщо покласти жабу в каструлю з водою і повільно її нагрівати, то жаба не вистрибне, тому що кип’ятіння буде поступовим. Не знаю, навіщо комусь знадобиться займатися такими речами, і взагалі наскільки це правдиво, але принцип такий самий – саме так вам потрібно скинути внутрішнього троля-саботажника. Зваріть його живцем. Повільно, приспавши його увагу.

Цей же механізм ми хочемо використовувати на благо.

Хочете почати більше займатися спортом? Виходьте на прогулянку. Хочете сісти на дієту? Почніть з відмови від однієї найшкідливішої речі – ймовірно, це цукор. Хочете кинути курити? Візьміть сьогоднішню «останню» сигарету, переломіть її навпіл і змийте в унітаз.

З цього випливає наступний пункт.

З цього випливає наступний пункт.

Кращий спосіб керувати пороками – прийняти їх і управляти ними. Не можна просто змусити їх випаруватися, але можна навчитися ними керувати і перенаправити їх інерцію, усвідомлено включаючи їх у план. Це метод дзюдо.

Суть в тому, щоб контролювати час і дозування. Дієта? Сплануйте дні, коли ви будете шахраювати (раз на тиждень, припустимо). Витрачаєте цінні години життя на Facebook? «Ніякого більше Facebook» – невірно, «Facebook на 20 хвилин увечері, щоб дізнатися, що відбувається у друзів, і все на цьому» – вірно.

Пам’ятайте, що мозок пручається великим змінам, і навіть подвійно, якщо вони заважають негайному задоволенню. Різка відмова від психологічних звичок – це стовідсотковий спосіб викликати коло розчарування, невдач і ненависті до себе.

Цього можна уникнути, якщо взяти і спланувати виключення – без винятків із запланованих винятків.

Ви абсолютно точно можете дозволити собі сказати: «Сьогодні я залишуся вдома, буду їсти піцу, сидячи в трусах, і грати у відеоігри». Але робіть це лише зрідка, усвідомлено й обдумано – не можна, щоб це просто траплялося з вами у відсутність більш продуктивного плану. Будь-який інший план краще, ніж цей.

Парадоксально, але таке марнування часу навіть не є приємним, воно змушує вас відчувати себе винуватим і такими, від яких немає ніякої користі . Але ви будете ним насолоджуватись, якщо воно буде запланованим видом відпочинку. Повинні бути дні для піжами, морозива і тупих серіалів. Але це ви повинні впускати їх у своє життя, а не вони вас у своє.

Підштовхування і прихильність

Є дуже і дуже потужний трек: використовувати невеликі поштовхи в правильному напрямку, щоб обійти власний захист проти хороших речей для самого себе. Я поясню. Штука в тому, щоб знизити опір мозку, зробивши символічний крок в бажаному напрямку, не розбудивши при цьому троля.

Про цей принцип мені розповів автор сатиричного коміксу Dilbert Скотт Адамс – якщо у вас немає настрою, щоб піти на тренування, але ви б хотіли цього, просто надіньте спортивну форму. Це ж просто, вірно? Цього достатньо, щоб мозок переключився, і ви раптом почали віджатися від підлоги.

Робіть маленькі, символічні кроки в напрямку передбачуваної зміни.

Якщо говорити про підштовхування і нагадування, я б рекомендував роботу професора психології Дена Аріелі.

Якщо ви хочете купити, наприклад, спортивні шорти і зелень (як я зробив пару днів тому), зробіть це саме в такому порядку. Таким чином, ви будете зобов’язані зробити здоровий вибір.

Це працює з двох причин – підштовхування і фіксування установки (дуже важливо), а також необхідність бути послідовним. Ви хочете обдурити свій мозок і змусити його думати «Я тільки що купив спортивну екіпіровку – я людина, яка піклується про своє здоров’я. Отже, я повинен уникати відділу зі шкідливою їжею ».

Послідовність працює, тому що суперечливість буквально загрожує цілісності его. Наші минулі рішення складають нашу особистість, і її хочеться зберегти. Так що ви робите здорові рішення психологічною складовою збереження свого «я». Захист его робить за вас важку роботу. Це лайфхак.

Давайте повторимо ще раз: послідовність – це необхідна річ для самовідчуття. Ви можете використовувати це, щоб робити майже все, що завгодно – ви робите прості, маленькі, розумні речі, щоб закріпити за собою образ поведінки. Це – ядерна зброя управління власним життям. Використовуйте з розумом.

Перезарядка

Ще одна супер важлива річ, якщо ви хочете взяти власне життя під контроль: не треба втомлюватися і піддавати себе стресам. Простіше сказати, ніж зробити, я знаю, але я покажу, як цього домогтися.

Коли ви розумово виснажені, речі, які ви робите (або не робите), знаходяться далеко від свідомих рішень і здорового глузду. Якщо ви хочете розвинути хороші звички, навчіться «перезаряджати акумулятор».

Якщо у вас є неясне відчуття, що це проблема курки і яйця, і що незрозуміло, що потрібно зробити спершу: навчитися керувати своїм життям, щоб уникати стресів і втоми, або ж навчитися відпочивати, щоб краще керувати життям – ви повністю праві. Але ви можете прищепити ефективну систему відпочинку до свого стресового способу життя, таким чином прориваючи порочне коло в його слабкій точці.

Насправді, якщо у вас стресове життя, вам особливо потрібно це зробити. Це просто, і займає всього 10 хвилин.

І популярність цього методу зростає – інтернет поступово заповнюється такими порадами, але рідко у схожому контексті – особливодля того, щоб відкотити виснаження его і «виконавчу втому». Що дивно, враховуючи, що це другий за популярністю напрямок використання (перше – це ментальне здоров’я в загальному сенсі).

І це (фанфари) – медитація. У найпростішій (і, я думаю, найкращій) формі – ви сідаєте, очищаєте розум, рівно дихайте і оглядаєте свій «порожній» мозок в його природному стані – це все. Все інше опціонально.

Я обіцяю, що це дасть вам більше сил, щоб слідувати своїм послідовним рішенням і планам, або принаймні істотно підвищить ваші шанси. Це «зілля мани» самоконтролю, піт-стоп для мозку, колодязь бажань.

Це внутрішні речі. Не менш важливо розібратися з оточенням. Прибрати все, що відволікає і спокушає, спростити і привести в порядок – так, щоб ваш розум не був зайнятий сотнею дрібниць, а був здатний повністю сфокусуватися на одній речі, яку ви робите у цей момент. Ефективної мультизадачності не існує. Розділяєш увагу – програєш.

Основи управління оточенням:

  • Дуже сильно допомагає чистота і порядок. Якщо брудна квартира – це частина вашої порочної петлі, то умовте друзів допомогти вам («Я намагаюся розібратися у своїй квартирі і житті, допоможіть – я куплю пиво і піцу, і так само допоможу вам, якщо ви захочете зробити те ж саме») або найміть прибиральницю – все, щоб прибрати дратівливі чинники зовні, дати собі більше сил, щоб розібратися з усім іншим у житті.

  • Прибрати з виду джерела спокуси. Якщо ви на дієті, відкриті банки з Nutella і купони з піцерії, що валяються на виду, згубні. Курці, викиньте запальнички. Зникне з очей, зійде з думки.
  • Замість усього цього помістіть на виду конструктивні нагадування і штуки, які підштовхують. Наприклад, власну фотографію в білизні можна повісити на холодильник.

Якщо ви хочете знизити рівень стресу, можна сісти на інформаційну дієту. Це не означає відрізати себе від світу – замість свідомого ігнорування я пропоную слідувати якості, а не кількості. Знайдіть високоякісні джерела новин і переключіться на них. Повністю виключіть і ігноруйте таблоїди і жовті медіа. Якщо статті вас злять, то це, швидше за все, не гарна журналістика, і вона точно не корисна для вашого морального здоров’я.

Внутрішня логіка побудови дисципліни полягає в тому, щоб встановити більш конструктивні відносини і поліпшити баланс сил між вашими вищими виконавчими функціями: вашим раціональним дорослим розумом та внутрішньою трирічною дитиною, яка приймає нищівно велику кількість рішень.

Не тіште себе, цей маленький засранець все ще там. Людська особистість – як дерево: воно росте назовні, додаючи шари, але нутро ніколи не зникне (ну, технічно, старі дерева часто виявляються порожніми всередині, а люди похилого віку часто скидають зовнішній шар і знову перетворюються на дітей, але взагалі-то у всіх метафор є межа).

Малюк все ще там, зі своєю імпульсивністю й неуважністю, з короткозорим прагненням до негайного задоволення. Загалом ви хочете контролювати свої вищі функції. Це робити складніше, якщо ви втомилися або перебуваєте в стані стресу, звідси випливає важливість концентрації і медитацій, а також управління зовнішнім середовищем.

Джерело: cameralabs.org

Секрет «Першого копняка»

Помідорна техніка планування часу

Особиста екологія керівника: як швидко покращити свій емоційний стан і підвищити працездатність

Менеджер з продажу – «зірка». Що з ним робити?

Неприпустимі фрази в спілкуванні з клієнтом

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.