Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Чому не варто сидіти поруч з керівником


Нідерландські дослідники з Роттердамської школи менеджменту з’ясували, що офісним працівникам потрібно сидіти якомога далі від свого боса. З текстом роботи можна ознайомитися в Тhe Journal of Management.

Група вчених під керівництвом Гіса ван Хувелінгена (Gijs van Houweling) провела серію експериментів, в ході яких зробила висновок, що погана поведінка боса заразлива. В одному з експериментів брали участь 150 студентів. Автори дослідження поділили їх на дві групи: одні грали роль керівників, інші – підлеглих. Під час експерименту вчені з’ясували, що коли підлеглий сидить поруч зі своїм босом, який приймає несправедливі рішення і демонструє агресивну поведінку, то він автоматично копіює його дії. Більш того, “заразившись” від свого керівника, працівники починають несправедливо звертатися зі своїми колегами – особливо з тими, хто стоїть нижче по службових сходах.

Гіс ван Хувелінген розповів Газета.ru, які наслідки тягне “сусідство” з добрим босом. “Ми не знайшли помітних змін в поведінці працівників, які сидять поруч з добрим босом, – коментує автор дослідження. – Це, ймовірно, пов’язано з тим, що негативна поведінка впливає на людей набагато більше, ніж позитивна. Наприклад, якщо ви поб’єте свою собаку, це викличе сильну реакцію в оточуючих, в той час як якщо ви її погладите, на це практично ніхто не зверне уваги. Це не означає, що сусідство з добрим босом не викликає ніякого ефекту, – просто він набагато менше і, отже, його набагато складніше виявити “.

Крім того, Гіс ван Хувелінген зауважив, що в дослідженні брали участь тільки нідерландські та американські студенти, і, можливо, якби експеримент був проведений за участю росіян, результати були б інші в силу культурних відмінностей.

Так, вчені з Ексетерського університету в Південно-Західній Англії з’ясували, що для більшої працездатності співробітників необхідно оживити інтер’єр, поставити поруч з комп’ютером кімнатні квіти, розвісити фотографії на стінах. На думку авторів дослідження, декорування офісу призводить до зменшення захворюваності працівників на 47% і підвищення їх креативності на 45%. Британські вчені стверджують, що навіть кілька горщиків з рослинами збільшує продуктивність персоналу на 38%. З текстом дослідження можна ознайомитися на сайті Ексетерського університету.

Інша команда вчених виявила, що для збільшення працездатності співробітників необхідно дозволяти їм спати під час робочого дня. Дослідження опубліковане в журналі Personality and Individual Differences.

На думку вчених, годинний сон збільшує концентрацію офісних працівників, а також знімає психологічну напругу.

А ось на думку дослідників з Північно-Західного університету в США, продуктивність співробітників залежить від ступеня освітлення робочого місця. Більш того, вчені з’ясували, що офісні працівники, чиї столи знаходяться біля вікна, довше і краще сплять вночі, знаходяться у відмінній фізичній формі і практично не мають проблем зі здоров’ям. Автори дослідження попереджають, що ні в якому разі не варто працювати в приміщенні без вікон.

Невтішні результати дослідження 2013 року: виявляється, у офісних працівників, які проводять більше ніж чотири години на день за комп’ютером, підвищується ризик виникнення раку, діабету і гіпертонії.

Крім того, вчені з Монреальського університету в Квебеку довели, що тривале сидіння перед монітором пов’язано з розвитком ожиріння у офісних співробітників. До речі, в медичній літературі давно існує термін “офісний синдром” – складний комплекс симптомів, що включає в себе порушення, які проявляються в різних органах і системах, і розвивається у офісних службовців у зв’язку з впливом на них шкідливих факторів навколишнього робочого середовища. На думку лікарів, найчастіші захворювання у офісних працівників – геморой, варикозне розширення вен нижніх кінцівок, гастрит і виразка шлунка, а також м’язово-скелетні болі в спині, шиї і верхніх кінцівках.

Крім того, у багатьох працівників з’являється синдром “комп’ютерної миші” – стан, коли у провідній руці виникають такі симптоми, як біль і слабкість в кисті, набряк кисті.

Для того щоб усунути “офісний синдром”, лікарі пропонують співробітникам компаній частіше займатися спортом, йогою і здійснювати тривалі прогулянки на свіжому повітрі. Втім, існують і більш кардинальні підходи: наприклад, деякі лікарі радять офісним працівникам змінити місце служби або навіть вибрати нову сферу діяльності.

Джерело: www.segodnya.ua

Поділитися:
Позначки
Платформа для онлайн навчання

Отримайте доступ до сучасної онлайн платформи (LMS) та організуйте для своїх співробітників доступ до онлайн курсів, онлайн тестів та отримуйте звіти про перебіг навчання.

Розробка онлайн тренінгів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн навчання.