Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Чому не варто сидіти поруч з керівником


Нідерландські дослідники з Роттердамської школи менеджменту з’ясували, що офісним працівникам потрібно сидіти якомога далі від свого боса. З текстом роботи можна ознайомитися в Тhe Journal of Management.

Група вчених під керівництвом Гіса ван Хувелінгена (Gijs van Houweling) провела серію експериментів, в ході яких зробила висновок, що погана поведінка боса заразлива. В одному з експериментів брали участь 150 студентів. Автори дослідження поділили їх на дві групи: одні грали роль керівників, інші – підлеглих. Під час експерименту вчені з’ясували, що коли підлеглий сидить поруч зі своїм босом, який приймає несправедливі рішення і демонструє агресивну поведінку, то він автоматично копіює його дії. Більш того, “заразившись” від свого керівника, працівники починають несправедливо звертатися зі своїми колегами – особливо з тими, хто стоїть нижче по службових сходах.

Гіс ван Хувелінген розповів Газета.ru, які наслідки тягне “сусідство” з добрим босом. “Ми не знайшли помітних змін в поведінці працівників, які сидять поруч з добрим босом, – коментує автор дослідження. – Це, ймовірно, пов’язано з тим, що негативна поведінка впливає на людей набагато більше, ніж позитивна. Наприклад, якщо ви поб’єте свою собаку, це викличе сильну реакцію в оточуючих, в той час як якщо ви її погладите, на це практично ніхто не зверне уваги. Це не означає, що сусідство з добрим босом не викликає ніякого ефекту, – просто він набагато менше і, отже, його набагато складніше виявити “.

Крім того, Гіс ван Хувелінген зауважив, що в дослідженні брали участь тільки нідерландські та американські студенти, і, можливо, якби експеримент був проведений за участю росіян, результати були б інші в силу культурних відмінностей.

Так, вчені з Ексетерського університету в Південно-Західній Англії з’ясували, що для більшої працездатності співробітників необхідно оживити інтер’єр, поставити поруч з комп’ютером кімнатні квіти, розвісити фотографії на стінах. На думку авторів дослідження, декорування офісу призводить до зменшення захворюваності працівників на 47% і підвищення їх креативності на 45%. Британські вчені стверджують, що навіть кілька горщиків з рослинами збільшує продуктивність персоналу на 38%. З текстом дослідження можна ознайомитися на сайті Ексетерського університету.

Інша команда вчених виявила, що для збільшення працездатності співробітників необхідно дозволяти їм спати під час робочого дня. Дослідження опубліковане в журналі Personality and Individual Differences.

На думку вчених, годинний сон збільшує концентрацію офісних працівників, а також знімає психологічну напругу.

А ось на думку дослідників з Північно-Західного університету в США, продуктивність співробітників залежить від ступеня освітлення робочого місця. Більш того, вчені з’ясували, що офісні працівники, чиї столи знаходяться біля вікна, довше і краще сплять вночі, знаходяться у відмінній фізичній формі і практично не мають проблем зі здоров’ям. Автори дослідження попереджають, що ні в якому разі не варто працювати в приміщенні без вікон.

Невтішні результати дослідження 2013 року: виявляється, у офісних працівників, які проводять більше ніж чотири години на день за комп’ютером, підвищується ризик виникнення раку, діабету і гіпертонії.

Крім того, вчені з Монреальського університету в Квебеку довели, що тривале сидіння перед монітором пов’язано з розвитком ожиріння у офісних співробітників. До речі, в медичній літературі давно існує термін “офісний синдром” – складний комплекс симптомів, що включає в себе порушення, які проявляються в різних органах і системах, і розвивається у офісних службовців у зв’язку з впливом на них шкідливих факторів навколишнього робочого середовища. На думку лікарів, найчастіші захворювання у офісних працівників – геморой, варикозне розширення вен нижніх кінцівок, гастрит і виразка шлунка, а також м’язово-скелетні болі в спині, шиї і верхніх кінцівках.

Крім того, у багатьох працівників з’являється синдром “комп’ютерної миші” – стан, коли у провідній руці виникають такі симптоми, як біль і слабкість в кисті, набряк кисті.

Для того щоб усунути “офісний синдром”, лікарі пропонують співробітникам компаній частіше займатися спортом, йогою і здійснювати тривалі прогулянки на свіжому повітрі. Втім, існують і більш кардинальні підходи: наприклад, деякі лікарі радять офісним працівникам змінити місце служби або навіть вибрати нову сферу діяльності.

Джерело: www.segodnya.ua

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.