Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Чому не варто порівнювати компанію з сім’єю


Коли гендиректор порівнює свою компанію з великою родиною, ми традиційно схильні сприймати це позитивно. Керівник підшукує «правильну» модель відносин, він має намір побудувати довгострокову, чи не довічну прихильність персоналу. Але в підсумку саме слово «сім’я» породжує непорозуміння.

У справжній родині батьки не владні звільнити дітей. Ви ж не відмовитеся від дитини, якщо вона у чомусь вас розчарує? «Вибач, Сюзі, ми з твоєю матір’ю вирішили, що ти нам не підходиш. Останні півроку ти все гірше накриваєш на стіл, а захоплення верховою їздою нічого не вносить у нашу спільну справу. Доведеться з тобою попрощатися. Але ти не ображайся: нічого особистого, це ж сім’я».

Якось дивно? Однак гендиректор рано чи пізно почне проводити звільнення, і, хоча закон передбачає право роботодавця в будь-який момент розірвати контракт, після слів про «сім’ю» співробітники вважатимуть це зрадою – і матимуть рацію.

Розглянемо іншу метафору – ту, якою скористався Рід Хастінгс, гендиректор Netflix, у знаменитій промові про культуру своєї компанії. Він сказав, що вони спортивна команда, а не сім’я. І порадив менеджерам задати собі просте запитання: «Кого зі своїх підлеглих я б постарався за всяку ціну утримати у фірмі, якби вони сказали, що йдуть до конкурента?» Усіх, за кого битися не варто, він порадив звільняти із щедрою вихідною допомогою і знайти на їх місце справжніх зірок.

На відміну від сім’ї, спортивний клуб має певні завдання (вигравати матчі і чемпіонати) – і його члени зібралися разом саме для того, щоб ці завдання вирішувати. Склад команди з часом змінюється, хтось сам переходить до іншого клубу, когось власники вирішують продати або обміняти на більш результативного гравця. У цьому сенсі будь-яка компанія ближче за своєю суттю до команди, ніж до сім’ї.

Автори: Рид Хоффман, Бен Касноча, Крис Йе

Джерело: hbr-russia

Правила хорошого тону: як поводитися на корпоративній вечірці

10 ознак того, що вам не варто влаштовуватися на цю роботу

5 типів ідеальних співробітників, які потрібні будь-якій компанії

Неприпустимі фрази в спілкуванні з клієнтом

У чому цінність продавця, якщо у покупців тепер є Інтернет?

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.