Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Чому не варто порівнювати компанію з сім’єю


Коли гендиректор порівнює свою компанію з великою родиною, ми традиційно схильні сприймати це позитивно. Керівник підшукує «правильну» модель відносин, він має намір побудувати довгострокову, чи не довічну прихильність персоналу. Але в підсумку саме слово «сім’я» породжує непорозуміння.

У справжній родині батьки не владні звільнити дітей. Ви ж не відмовитеся від дитини, якщо вона у чомусь вас розчарує? «Вибач, Сюзі, ми з твоєю матір’ю вирішили, що ти нам не підходиш. Останні півроку ти все гірше накриваєш на стіл, а захоплення верховою їздою нічого не вносить у нашу спільну справу. Доведеться з тобою попрощатися. Але ти не ображайся: нічого особистого, це ж сім’я».

Якось дивно? Однак гендиректор рано чи пізно почне проводити звільнення, і, хоча закон передбачає право роботодавця в будь-який момент розірвати контракт, після слів про «сім’ю» співробітники вважатимуть це зрадою – і матимуть рацію.

Розглянемо іншу метафору – ту, якою скористався Рід Хастінгс, гендиректор Netflix, у знаменитій промові про культуру своєї компанії. Він сказав, що вони спортивна команда, а не сім’я. І порадив менеджерам задати собі просте запитання: «Кого зі своїх підлеглих я б постарався за всяку ціну утримати у фірмі, якби вони сказали, що йдуть до конкурента?» Усіх, за кого битися не варто, він порадив звільняти із щедрою вихідною допомогою і знайти на їх місце справжніх зірок.

На відміну від сім’ї, спортивний клуб має певні завдання (вигравати матчі і чемпіонати) – і його члени зібралися разом саме для того, щоб ці завдання вирішувати. Склад команди з часом змінюється, хтось сам переходить до іншого клубу, когось власники вирішують продати або обміняти на більш результативного гравця. У цьому сенсі будь-яка компанія ближче за своєю суттю до команди, ніж до сім’ї.

Автори: Рид Хоффман, Бен Касноча, Крис Йе

Джерело: hbr-russia

Правила хорошого тону: як поводитися на корпоративній вечірці

10 ознак того, що вам не варто влаштовуватися на цю роботу

5 типів ідеальних співробітників, які потрібні будь-якій компанії

Неприпустимі фрази в спілкуванні з клієнтом

У чому цінність продавця, якщо у покупців тепер є Інтернет?

Поділитися:
Позначки
Платформа для онлайн навчання

Отримайте доступ до сучасної онлайн платформи (LMS) та організуйте для своїх співробітників доступ до онлайн курсів, онлайн тестів та отримуйте звіти про перебіг навчання.

Розробка онлайн тренінгів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн навчання.