Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Життя заради вихідних і чому треба стандартизувати робочий час


Крістобаль Янґ, доцент соціології в Стенфорді, з’ясував, що кілька додаткових годин на тиждень не допоможуть збільшити позитивний ефект від відпочинку, так як проблема полягає в координації вільного часу з близькими, а не в його нестачі.

У межах дослідження соціолог опитав 500 000 людей про щоденні заняття і настрої. Перший висновок виявився очевидним: настрій сильно прив’язаний до робочого графіку – він знаходиться на нулі у будні і підвищується ближче до вихідних. Люди живуть заради вихідних.

Друге спостереження виявилося несподіваним: такий же патерн – настрій поліпшується на вихідних – виявився характерний і для безробітних людей. Тобто не весь вільний час однаково корисний для підвищення настрою.

Вільний час можна порівняти з комп’ютерами, вважає Янґ: їхня користь прямо пропорційна тому, у якої кількості людей вони є. Якщо підключений до інтернету ноутбук є у всіх друзів – пристрої незамінні. Однак якщо комп’ютер – вільний час – є тільки у одного друга, то користь обмежена. Вихідні у цьому сенсі є загальним перетином вільного часу у більшості людей, тому вони так впливають на загальне самопочуття людини.

У рамках другого дослідження дослідник з’ясував, що проведений із близькими час дійсно робить істотний вплив на настрій: «Ми з’ясували, що щотижневий цикл благополуччя, отриманий під час попереднього дослідження, відбивається у патерні того, як люди витрачають вільний час на зустрічі з близькими – у вихідні люди проводять таким чином в два рази більше часу, ніж у будні. Згідно з розрахунками, доданий час спілкування у вихідні відповідає за половину зростання добробуту в суботу і неділю».

За словами Янґа, з результатів досліджень можна зробити висновок, що додатковий день відгулу в будні не продовжить вихідні, так як в цей час рідні недоступні.

Компанії, де працюють за гнучким графіком, мають переваги, вважає Янґ, проте така система віддаляє суспільство від спільного проведення часу. На думку вченого слід, навпаки, більше стандартизувати час на роботу, розмежовуючи особисте і професійне життя.

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.