Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Скуті одним ланцюгом: чому вчить робота з тими, хто нам неприємний


Письменник Девід Вільям про те, як проводити по 8-10 годин з тими, хто вам несимпатичний, і чому під час цього можна навчитися.

У досконалому світі нас би оточували тільки добрі, уважні і виховані люди. Ми б розуміли інших з півслова, приходили б у захват від ідей один одного і розлучалися в очікуванні нової зустрічі. На жаль, у житті все не зовсім так  – а іноді й зовсім не так. Деякі «типажі» на роботі відверто діють нам на нерви своїм характером, звичками, навіть зовнішнім виглядом.

Чи можливе в принципі існування команди однодумців, в якій усі співробітники будуть ідеально сумісні один з одним? За словами викладача теорії управління в Стенфорді Роберта Саттона, це не просто неможливо, але і не потрібно. Щасливі власники високого емоційного інтелекту сприймають спілкування з неприємними колегами як досвід, що збагачує.

Чому ж він може навчити?

1. Усі люди різні

Іноді ми хочемо у будь-який спосіб бути «хорошими» і вимагаємо від себе тотального прийняття. Але це неможливо: на шляху обов’язково попадуться люди, чия поведінка і погляди будуть йти врозріз з нашими.

Людина, яка нам не подобається, не обов’язково погана сама по собі. Нічого особистого: просто ми різні, наші цінності не збігаються.

Засвоївши цю нехитру істину, можна почати ставитися до багатьох потенційно конфліктних ситуацій спокійніше.

2. Терпимість сприяє зростанню

Можливо, нервові випади одного з підлеглих доводять вас до розгубленості, а нудне обличчя секретарки вранці викликає бажання її звільнити. Однак з точки зору ефективності не рекомендується підбирати співробітників за принципом особистої симпатії.

«Вам потрібні люди з різним темпераментом, досвідом, різними точками зору, і нехай вони не бояться висловлювати свою думку. Це допомагає уникнути помилок всьому колективу», – вважає Роберт Саттон

.

3. Гарні манери – безцінний аргумент

Не відповідайте грубістю на грубість і не вступайте в нав’язаний вам конфлікт, коли вас намагаються спровокувати. Стриманість, об’єктивність і холоднокровність – ваші козирі.

«Нехай антипатія не відбивається на вашому обличчі. Ви повинні виглядати професійно і позитивно», – радить організаційний психолог Бен Даттнер.

4. Мовчання не завжди золото

Якщо чиясь манера поведінки або спілкування вас бентежить, спокійно повідомте йому про це. Уникайте звинувачувального тону – спробуйте формулу: «Коли ви …, я відчуваю …»

Наприклад: «Коли ви мене перебиває, я відчуваю, що мої слова не сприймають серйозно». Зробіть паузу і вислухайте іншу точку зору.

Може виявитися, що ваш колега навіть не зрозумів, що ви не закінчили свою промову, або ваша ідея здалася йому настільки цікавою, що він поспішив втрутитися в обговорення.

Скуті одним ланцюгом: чому вчить робота з тими, хто нам неприємний

5. Не варто судити про інших по собі

Ми часто очікуємо, що в тій чи іншій ситуації інші люди будуть вести себе так само, як і ми. Це помилка.

«Люди мають вже сформований набір особистісних рис. Їх неможливо змінити за помахом чарівної палички. Чекаючи, що інші будуть наслідувати наш зразок поведінки, ми повинні бути готові до розчарування і фрустрації», – пояснює викладач психології Алан Кавайола.

Якщо людина постійно неприємно дивує вас, зробіть нарешті висновки. Вона не зміниться.

6. Самоаналіз корисніший за роздратування

Фокусуйтеся на своїх почуттях: часто нас дратують ті риси оточуючих, які ми не можемо прийняти в самих собі. Привчіться відстежувати свою емоційну реакцію: так ви зможете її передбачити, пом’якшити або навіть змінити.

7. Дистанція як останній запобіжний захід

Якщо у вас так і не вийшло налагодити відносини з «подразником», зведіть контакти до мінімуму, відстороніться емоційно і займіться своєю справою.

Пересядьте в іншу кімнату або на інший кінець столу в переговорній. Згодом, застосувавши емпатію і вміння бачити речі у перспективі, ви зможете однаково ефективно спілкуватися з усіма. Цей навик можна і потрібно освоїти.

Джерело: www.psychologies.ru

Поділитися:
Позначки Популярні статті

Онлайн-трансляція зі студії

Ми організували студію, з якої можна транслювати тренера в режимі реального часу, створювати цікаві, інтерактивні онлайн-навчання для учасників в будь-якій частині світу, де є інтернет.

Розробка онлайн-курсів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн-навчання.

Тренінги для автобізнесу

Тренінги для автобізнесу від людей з автобізнесу.

Відеовиробництво

Ми допоможемо в реалізації Ваших найсміливіших ідей у відеовиробництві, тому що любимо творчість.