Телефонуйте нам: +38 (095)304-84-04 +38 (067)508-44-61
ru_RUuk

Скуті одним ланцюгом: чому вчить робота з тими, хто нам неприємний


Письменник Девід Вільям про те, як проводити по 8-10 годин з тими, хто вам несимпатичний, і чому під час цього можна навчитися.

У досконалому світі нас би оточували тільки добрі, уважні і виховані люди. Ми б розуміли інших з півслова, приходили б у захват від ідей один одного і розлучалися в очікуванні нової зустрічі. На жаль, у житті все не зовсім так  – а іноді й зовсім не так. Деякі «типажі» на роботі відверто діють нам на нерви своїм характером, звичками, навіть зовнішнім виглядом.

Чи можливе в принципі існування команди однодумців, в якій усі співробітники будуть ідеально сумісні один з одним? За словами викладача теорії управління в Стенфорді Роберта Саттона, це не просто неможливо, але і не потрібно. Щасливі власники високого емоційного інтелекту сприймають спілкування з неприємними колегами як досвід, що збагачує.

Чому ж він може навчити?

1. Усі люди різні

Іноді ми хочемо у будь-який спосіб бути «хорошими» і вимагаємо від себе тотального прийняття. Але це неможливо: на шляху обов’язково попадуться люди, чия поведінка і погляди будуть йти врозріз з нашими.

Людина, яка нам не подобається, не обов’язково погана сама по собі. Нічого особистого: просто ми різні, наші цінності не збігаються.

Засвоївши цю нехитру істину, можна почати ставитися до багатьох потенційно конфліктних ситуацій спокійніше.

2. Терпимість сприяє зростанню

Можливо, нервові випади одного з підлеглих доводять вас до розгубленості, а нудне обличчя секретарки вранці викликає бажання її звільнити. Однак з точки зору ефективності не рекомендується підбирати співробітників за принципом особистої симпатії.

«Вам потрібні люди з різним темпераментом, досвідом, різними точками зору, і нехай вони не бояться висловлювати свою думку. Це допомагає уникнути помилок всьому колективу», – вважає Роберт Саттон

.

3. Гарні манери – безцінний аргумент

Не відповідайте грубістю на грубість і не вступайте в нав’язаний вам конфлікт, коли вас намагаються спровокувати. Стриманість, об’єктивність і холоднокровність – ваші козирі.

«Нехай антипатія не відбивається на вашому обличчі. Ви повинні виглядати професійно і позитивно», – радить організаційний психолог Бен Даттнер.

4. Мовчання не завжди золото

Якщо чиясь манера поведінки або спілкування вас бентежить, спокійно повідомте йому про це. Уникайте звинувачувального тону – спробуйте формулу: «Коли ви …, я відчуваю …»

Наприклад: «Коли ви мене перебиває, я відчуваю, що мої слова не сприймають серйозно». Зробіть паузу і вислухайте іншу точку зору.

Може виявитися, що ваш колега навіть не зрозумів, що ви не закінчили свою промову, або ваша ідея здалася йому настільки цікавою, що він поспішив втрутитися в обговорення.

Скуті одним ланцюгом: чому вчить робота з тими, хто нам неприємний

5. Не варто судити про інших по собі

Ми часто очікуємо, що в тій чи іншій ситуації інші люди будуть вести себе так само, як і ми. Це помилка.

«Люди мають вже сформований набір особистісних рис. Їх неможливо змінити за помахом чарівної палички. Чекаючи, що інші будуть наслідувати наш зразок поведінки, ми повинні бути готові до розчарування і фрустрації», – пояснює викладач психології Алан Кавайола.

Якщо людина постійно неприємно дивує вас, зробіть нарешті висновки. Вона не зміниться.

6. Самоаналіз корисніший за роздратування

Фокусуйтеся на своїх почуттях: часто нас дратують ті риси оточуючих, які ми не можемо прийняти в самих собі. Привчіться відстежувати свою емоційну реакцію: так ви зможете її передбачити, пом’якшити або навіть змінити.

7. Дистанція як останній запобіжний захід

Якщо у вас так і не вийшло налагодити відносини з «подразником», зведіть контакти до мінімуму, відстороніться емоційно і займіться своєю справою.

Пересядьте в іншу кімнату або на інший кінець столу в переговорній. Згодом, застосувавши емпатію і вміння бачити речі у перспективі, ви зможете однаково ефективно спілкуватися з усіма. Цей навик можна і потрібно освоїти.

Джерело: www.psychologies.ru

Поділитися:
Позначки
Платформа для онлайн навчання

Отримайте доступ до сучасної онлайн платформи (LMS) та організуйте для своїх співробітників доступ до онлайн курсів, онлайн тестів та отримуйте звіти про перебіг навчання.

Розробка онлайн тренінгів

Кожний тренінг ми можемо перетворити в електронний навчальний курс індивідуально для Вашої компанії. Дізнайтеся більше про онлайн навчання.